Bu Araç Hakkında Görüşleriniz Nelerdir? (I)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Şanzımanı konusunda @MutluTEKİR fikir verir
Şanzımanı sorunsuz tam otomatik cvt. Multidrive S diye geçiyor. Sanal 7 oran belirlenmiş istenirse direksiyon arkasındaki kulakçıklarla sportif sürüş elde edilebiliyor. CVT çok tutumlu, öyle ki şartlar uygunsa 150 km hızda bile 2000 devir çevirebiliyor tork yeterse. Performans istenirse de tek olumsuz yanı ilk kalkıştaki hantallık ve devrin 5500 de sabit kalması. Ama yeni yazılımlarla sanal vites atma gibi bir his eklenmiş olabilir bilgim yok.

Bence de bu fiyatlara uygun başka araç yok. Opel astra j kasa var bi 1.4T motorlu, roomster kötü tipli ya. Aurisin bu 2015 makyajını seviyorum da... Auris'in atmosferik motor lpg uyumlu da. Aurisin donanımı da güzeldir. Üst segment, 1.6 dan büyük motor olur denirse avensis 1.8-2.0 2010 sonrası T27 kasası da düşünülebilir. Manuel olur denirse 1.6 larda var sadece.

MMT şanzıman sadece dizellerde kullanıldı. O da artık üretimde değil. Benzinlideki CVT ile dizeldeki MMT (M/M) yi birbirine karıştırmayalım.

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Şanzımanı sorunsuz tam otomatik cvt. Multidrive S diye geçiyor. Sanal 7 oran belirlenmiş istenirse direksiyon arkasındaki kulakçıklarla sportif sürüş elde edilebiliyor. CVT çok tutumlu, öyle ki şartlar uygunsa 150 km hızda bile 2000 devir çevirebiliyor tork yeterse. Performans istenirse de tek olumsuz yanı ilk kalkıştaki hantallık ve devrin 5500 de sabit kalması. Ama yeni yazılımlarla sanal vites atma gibi bir his eklenmiş olabilir bilgim yok.

Bence de bu fiyatlara uygun başka araç yok. Opel astra j kasa var bi 1.4T motorlu, roomster kötü tipli ya. Aurisin bu 2015 makyajını seviyorum da... Auris'in atmosferik motor lpg uyumlu da. Aurisin donanımı da güzeldir.
Şu mondeo (siyah olmasina ragmen) biraz daha fiyat dusup 100un altina inerse girisicem pazarliga yoksa en buyuk aday ne yazik ki Auris... Adamlar tam bir f/p araci yapmis ama gel gor ki tipi kayik...

Aslinda mazda3 alma arifesinde cok baktim Auris, o zaman da ayni fikirdeydim, motor sanziman donanim ekonomi... her anlamda cok iyi arac ama goze hitap etmiyor.

Avensislerin vergi buyuk problem, yakit ayri problem... bunlar haric guzel araba, onun tipi guzel

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Şu mondeo (siyah olmasina ragmen) biraz daha fiyat dusup 100un altina inerse girisicem pazarliga yoksa en buyuk aday ne yazik ki Auris... Adamlar tam bir f/p araci yapmis ama gel gor ki tipi kayik...

Aslinda mazda3 alma arifesinde cok baktim Auris, o zaman da ayni fikirdeydim, motor sanziman donanim ekonomi... her anlamda cok iyi arac ama goze hitap etmiyor.

Avensislerin vergi buyuk problem, yakit ayri problem... bunlar haric guzel araba, onun tipi guzel
Valla hocam eğer bagaj isteniyorsa ticari araçlar da bakılabilir. Belki i30, ceed sw bakılabilir. Başka da seçenek cidden yok.

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
i30 yakıt anlamında üzebilir. Dizelin bir espirisi yok. Benzinli gibi yakıyor. Ben çok memnun kaldığımı söyleyemem. Donanım ve performans olarak iyi ama yol tutuşunu virajlarda fazla yatmasını sevmiyorum.

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Valla hocam eğer bagaj isteniyorsa ticari araçlar da bakılabilir. Belki i30, ceed sw bakılabilir. Başka da seçenek cidden yok.
Acikcasi goze de hitap etsin istiyorum biraz, neticede bu iş ekonomi işi oldugu kadar zevk işi de... Her sabah "nalet gotursun, nerden aldik bu ucubeyi" diye bakmak istemem arabaya. Ceed ve i30 da fena degil aslinda ama ne bileyim cok gonlum isinmadi onlara. Bi V60, bi mondeo degil...

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Acikcasi goze de hitap etsin istiyorum biraz, neticede bu iş ekonomi işi oldugu kadar zevk işi de... Her sabah "nalet gotursun, nerden aldik bu ucubeyi" diye bakmak istemem arabaya. Ceed ve i30 da fena degil aslinda ama ne bileyim cok gonlum isinmadi onlara. Bi V60, bi mondeo degil...

Mercedes olur mu ??

Loading site please wait...

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Affiniza siginarak gozume guzel gorunmeye baslayan bir baska arac var sirada... Bunda da gomerseniz beni araba bakmaya ara vericem artik Fakat yine de 1.5 dizel otomatik, on-arka park sensoru, geri gorus kamerasi, anahtarsiz calistirma, far-yagmur sensoru ve cam tavanin buyusune kapildim. Fiyatlar da gayet uygun.

Bu arada dunku 103 binlik mondeo sahibi ile gorustum, 100 bine birakiyor, zorlasam 98e de birakacak gibiydi, 5000 kusur tl'lik tramer varmis, motor kaputu degismis, cok buyuk bisey yok dedi, detayina girmedim...

Holydao

Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Affiniza siginarak gozume guzel gorunmeye baslayan bir baska arac var sirada... Bunda da gomerseniz beni araba bakmaya ara vericem artik Fakat yine de 1.5 dizel otomatik, on-arka park sensoru, geri gorus kamerasi, anahtarsiz calistirma, far-yagmur sensoru ve cam tavanin buyusune kapildim. Fiyatlar da gayet uygun.

Bu arada dunku 103 binlik mondeo sahibi ile gorustum, 100 bine birakiyor, zorlasam 98e de birakacak gibiydi, 5000 kusur tl'lik tramer varmis, motor kaputu degismis, cok buyuk bisey yok dedi, detayina girmedim...

Sen araba bakmaya azıcık ara ver bence... :D:D

Bu araca bir ara niyetlenmiştim, fiyatı o zamanlar 48 bin lira civarındaydı... Cebine bir çuval para kalacağı için tavsiye ediyorum... Sahibi biraz tuhaf orası ayrı... :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt