Bu Araç Hakkında Görüşleriniz Nelerdir? (I)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
O kadar eksiğimiz var ki, buradakini bulamadım... :bsmagryr:
Vites geçişleri yok :islik:değişken oranlı şanzıman teknolojisi var.Son modellerde efektif geçişler var o şanzımanlar güzel ama o yıllarda biraz tatsız bir sürüşleri var bunların tabi bu kısmı bana göre içine binmeden tatsız demek bana yakışmaz :)o yüzden az şekerli diyebilirim :)
skutır gibi bağırıyor ve gidiyor hep bağırıyor.yüksek hacimle anca keyifli olur belki ;) (ben şanzıman teknolojisine meraklıyım bu grub yani cvt dediğimiz ilgi alanıma giremedi malesef :( )

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan

1- O eşşek kadar motoru oraya sokarak RX ruhunu öldürmüşsün.
2- Dışarıdan cam gibi parlayan kaporta kapıları açtığında kapı fitil yırtıkları, gösterge etrafındaki japon yapıştırıcı, yolcu kapısındaki dikdörtgenimsi plaket ile hüsran ötesi bir durum yaratıyor.
3- Ön sağ sinyalde tuhaflık var.

Açıklama kısmına yazıyorsun ki "Sıfırdan restorasyon yapılmıştır" eğer bu restorasyon ise bizim tv programlarında, belgesellerinde seyrettiklerimiz yemek programı mı ??

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
Aşagı ilandaki araç, 2016 Kasım ayında 17.100 TL'ye 294.000 kilometredeyken satılmıştır.
Değişen yok fakat 5 parça boya vardı. LPG 2008 tarihliydi.
İstenilen fiyata ise trajikomik....

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Şimdi guzuyu yenilemeye kalksak , hadi ite kaka 40 bine satabildim desem alttaki yeni guzu için 46 bin daha lazım..olmaz o iş..

Ne yapmalı , guzunun bakımlarına devam edip evladım diye sarılarak 46 değilde 56 bin tl bulup aşağıdaki aracı almak lazım :)

MZYUN

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Şimdi guzuyu yenilemeye kalksak , hadi ite kaka 40 bine satabildim desem alttaki yeni guzu için 46 bin daha lazım..olmaz o iş..

Bu araç içine çekilen şeritler acayip soğutuyor beni. Araç km si 5.000 olsa dahi şahsen almaktan cayarım. O şeritler çekilirken gögüs ve döşemelere gereken titizlik gösterilmiş midir acaba? :rolleyes: Hadi gösterildi diyelim, çıkartmak istediğimde araları o kadar açıldıktan sonra nasıl duracak? Üstelik çok itici de duruyor. Naçizane fikrim tabiki. Seveni illaki olacaktır...

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Selamlar,

Şu araç için ciddi ciddi görüşlerinize ihtiyacım var.

20 bin olarak pazarlık yaptık. 2013'ten beri A'dan Z'ye yetkili servis bakımlıymış. Araç sahibi Merser ve SK'dan referans verdi. Tavan döşemesi vs Japonya'dan gelmiş. Arka pandizot bile servisten alınmış vs. 1.8 DOHC motor, 140 beygir özel bir araç. Klima yok. Klima kompresörünü verecek. Kompresörü yurtdışına gittiğinde çıkma almış, TR'de diğer ekipmanları topluyormuş ama eksikler olduğu için vazgeçmiş. Satma durumu olunca da üzerine düşmemiş. Araç sahibinin aynı zamanda MX-6'sı varmış. Yurtdışına gidip geldiği için birini satacakmış. 1993'ten beri Mazda kullanıcısıymış.

Ek: Ön konsol fotoğrafları geldi. Tertemiz.
Ek 2: Kapı döşemeleri çıkma olarak elektrikliye çevrilmiş. Öncekiler manuel camlıymış.
Ek 3: Motoru temizmiş. 5 bin km'de 200 ml civarı eksiltme varmış.

Bilgiler bunlar. Mazdacıların da görüşlerine ihtiyacım var açıkçası. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Böyle özel araç bulmak zor. Genel olarak temizse hiç düşünme derim. 30 yaşında bir Mazda için fazlasıyla temiz görünümü var.

Ben "evet" diyorum. :hhhhhh:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Selamlar,

20 bin olarak pazarlık yaptık. 2013'ten beri A'dan Z'ye yetkili servis bakımlıymış. Araç sahibi Merser ve SK'dan referans verdi. Tavan döşemesi vs Japonya'dan gelmiş. Arka pandizot bile servisten alınmış vs. 1.8 DOHC motor, 140 beygir özel bir araç. Klima yok. Klima kompresörünü verecek. Kompresörü yurtdışına gittiğinde çıkma almış, TR'de diğer ekipmanları topluyormuş ama eksikler olduğu için vazgeçmiş. Satma durumu olunca da üzerine düşmemiş. Araç sahibinin aynı zamanda MX-6'sı varmış. Yurtdışına gidip geldiği için birini satacakmış. 1993'ten beri Mazda kullanıcısıymış.

Ek 2: Kapı döşemeleri çıkma olarak elektrikliye çevrilmiş. Öncekiler manuel camlıymış.

İlk 2013 yılında bu sitede 20.000 liraya görmüştüm o zaman 1.6 karbüratörlülerin temizi 9-10 bin liraydı. Daha sonra da bir çok kez gördüm anladığım kadarıyla sahibi 5-6 yıldır satmaya çalışıyor. Son gördüğümde 30 bin gibi bir fiyatı vardı sanki! Şuan aracın geçmişine ve yapılanlara göre pazarlık edecek seviyeye gelmiş gibi. Klimasıda olsa iyiymiş. Forum varken eksik parçalar temin edilir diye düşünüyorum. Kısacası al da sevelim :)

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Bence de bu araç alınır. Klimanın en pahalı parçası kompresör. Kalan parçalar maks 1000 TL'ye toplanır bence.

Aracın içi çoğu 5 yaşındaki araçtan daha temiz görünüyor.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Aracın gerçek kilometresi kaç?
210 bin. Onu yazmamışım. 2013'te 122 binde sıfırlamışlar motor yapılınca. Tüv'de falan şimdiki km görünüyormuş.

Ek: İç fotoğraflar;

42107

42108

42109

42110

42111

42112

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
bagajı küçükmüş,yaşıda 30 istediği kadar orjinal olsun :) bence astina alın atik ferah bagajı geniş
Bu 323 çocukluğumun hayali. Karbüratörlü olduğu için uzak duruyordum ama bu enjeksiyonluyu şans eseri gördüm. Sahibi orjinal takıntılı olduğu için de ilgimi çekti. Yoksa yine bakacağım bir model değil. :) Astina ilgimi çeken hoşuma giden bir araç ama bütçeme uygununu göremedim. Uygun olanlar da epey emek istiyor. Düzgün olanların fiyatı da bana mantıksız geliyor. “3 daha verir şu modeli alırım, 6 daha verir M6 alırım” paradoksuna giriyorum sonra. :D hanım da kullanacağı için ona beğendirmek de dert valla.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Normal bir araç olsa, ilana bakılan süre bile bu fiyata vakit kaybı derdim... Bu araç sıradan bir araç değil... Para verilecek tarafı orası... ;) Tabi niyet varsa...
Aynen öyle abi. Bir de sunroof olsa tadından yenmezmiş. Normalinin de eli ayağı biraz düzgünü için 15 bini gözden çıkarmak lazım. E aralarında çok da fark kalmıyor fiyat olarak. Ha bir de 626 GF var bu paralara yakın ama bu 323’ü de bir deneyimlemek istiyor canım. :)

Esas hedef ne? Tabi ki MX-5. :) İlk gördüğümden beri “bir gün sahibin olacağım” dediğim bir araç. Kısmet belki bir gün. :)

MZYUN

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Selamlar,

Birkaç defa ilana denk gelmiştim. Arkadaşım bir ara çok ilgilenmişti tabi o aralar fiyatı 30 a yakındı. Fiyatta anlaşamamışlardı. Şuan indiği rakam bence oldukça makul. Bu paralara alınabilecek araçlardan bana kalırsa. Tabi gidip detaylıca incelemek gerekli.

Son düzenleme:

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
Aracı arada bi ilanlarda görüyordum, Ankara Kazımkarabekirde de canlı olarak görmüştüm. Bahsedilenler dogru ise kıymetli bir araba, enjeksiyonlu olmasıda cabası.
Hayırlı olur inşallah.

Selamlar,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt