Benzin mi? Lpg mi? Neden?

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
@aurora gel bi hesap daha yap söktürüyorum kiti bak :D
Hesaplık bir şey kalmadı ki. Ortalık fena. Söktürmek de ekstra masraf artık tamamen tercih. Mart-Nisan gibi 3.09'a falan alıyordum, dün gördüm fiyat 6'yı geçmiş. Neredeyse %100 zam. Üstelik 6 ay içinde.

Bu toplumda yandaş veya aptal olduğunu fark etmeyen cahiller çoğunlukta oldukça az bile bu zamlar.

Daha aya yol yapacaklar.

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
IMG_20211127_102017.jpg

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Benim merak ettiğim nokta, lpg sektöründen (kit ihtalatı, montajı yapanlar ile lpg alıp satanlar) ne zaman ağlama sesi duyulacak... :rolleyes:
Onlar şimdilik yağ bakımı yapıyor hemde 30dk da :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu tür boşlukları değerlendirmek gerekiyor.
Müşteri şikayeti odaklı ellerinde bi dökümasyon hadi bu geç işini severek yapan hadi sevmeyi geç çalışanına beni büyüt bende seni büyütürüm tarzı açık kapı bırakılırsa sözel değil sayısal çalışan kısım boş zamanda çay oçağıda oturup kısacası ar-ge üstüne kafa yorarsa bu boşluğu fırsata çevirebilir.

Ama bunun yerine ne yapılıyor çıktı sat , düştü al :)

krm_2516

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedan
Arkadaşlar, sürekli shell lpg kullanıp arada bir opet/bp kullanılsa bunun olumsuz etkisi ne olur?
(soğuk havalarda opet iyi değil diyenler var)
Hem benzinde hem de LPG'de size göre OPET mi SHELL mi ? Ben sürekli OPET kullanıyordum ikisinde de fakat hafta sonu gittiğim egzozcuda ( Çopur Egzoz Turgay usta ) opetin artık eskisi gibi olmadıgını ve shell kullanmamı tavsiye etti . Sizin bu konuda görüşleriniz nelerdir arkadaşlar ?

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Hem benzinde hem de LPG'de size göre OPET mi SHELL mi ? Ben sürekli OPET kullanıyordum ikisinde de fakat hafta sonu gittiğim egzozcuda ( Çopur Egzoz Turgay usta ) opetin artık eskisi gibi olmadıgını ve shell kullanmamı tavsiye etti . Sizin bu konuda görüşleriniz nelerdir arkadaşlar ?
Bende BP diyorum. BP den aldığım gaz her zaman daha iyi.

krm_2516

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedan
Anlaşıldı hocam , bizde opeti bırakıp shell kullanmaya başlayacağız gibi duruyor. :rolleyes:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Opet katkılı lpg satıyor Mitsubishi space star aracımda arıza lambasını yakıyordu. İşin tuhafı Shell den aldığım lpg sayısı çok azdır.

Lpg kullandığım dönemde istasyon çok ucube olmadıktan sonra en uygun fiyatlı yerden alırdım.

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Lpg kullandığım dönemde istasyon çok ucube olmadıktan sonra en uygun fiyatlı yerden alırdım.
Bu yorumunu başka bir yerde daha yapmıştın ondan sonra bende öyle yapıyorum. Gerçi evime yakın istasyonların en ucuzu da Shell.. İlginç bir şekilde Opet, PO, BP, Aytemiz filan var yakınlarda ama en ucuzu Shell'de.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu yorumunu başka bir yerde daha yapmıştın ondan sonra bende öyle yapıyorum. Gerçi evime yakın istasyonların en ucuzu da Shell.. İlginç bir şekilde Opet, PO, BP, Aytemiz filan var yakınlarda ama en ucuzu Shell'de.
Bana ucuz olarak shell hiç denk gelmediği için yolum düşmedi herhalde...

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
Bana ucuz olarak shell hiç denk gelmediği yolum düşmedi herhalde...
Dediğim gibi bizim buralarda ve sağa sola giderken gördüğüm istasyonlarda en ucuzu evimin dibindeki Shell. Yakınlardaki başka Shell'lerden de ucuz oluyor. Fiyatlandırma değişik oluyor, memlekete gittiğimde mesela GO diye bir istasyon var, İpragaz satıyor, hemen karşısındaki Total istasyonundan pahalıya satıyor filan.

attcaksaw

Sessiz
Araç Markası
1991 - Mazda626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Moil diye bir yerden alıyorum çünkü 14.05, BP, OPET, tarzı yerlerde 15.50 16 TL arası değişiyor çünkü.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben her yerde her zaman aytemizden alıyorum :) yerli ve milli :D
Aytemiz, şark kurnazlığı yaparak tüm istasyonlarını Lukoil'e satmıştı, akabinde istasyon sözleşme sürelerini kısaltan kanun çıkınca bir sürü sözleşmesi boşa çıkan istasyonları toplayarak yeniden işin içinde oldu.

Ruslar'a atılmış sağlam kazıktır bu olay.

krm_2516

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedan
Bn hiç ucuz Shell görmedim , evimin yakınındaki opetten alıyordum. Eğer daha kalite söz konusuysa pahalı fln demeden Shell kullanmaya başlama zamanı benim için. :)

Üst Alt