Benzin mi? Lpg mi? Neden?

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Herkese Selamlar.Zamlardan Sonra Benzine Geçmelimiyiz Arkadaşlar Kararsız Kaldım.
Sizce ?
Tüketim hesabı yaparak karar verebilirsiniz. Her ilde LPG fiyatları farklı. Benzin-LPG arasındaki makas çok azaldı ama hala LPG düşük miktarda da olsa tasarruf sağlıyor.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Herkese Selamlar.Zamlardan Sonra Benzine Geçmelimiyiz Arkadaşlar Kararsız Kaldım.
Sizce ?
Buna kendin karar vereceksin aslında yaptıgın yol en önemli etken.
bana soracak olursan şeytan görsün yüzünü de sök at gitsin :)
kimisi 1 krş tasarrufu var diye bırakmıyor.

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Bir kaç sene önce LPG %35 -40 civarı avantajlıyken son durumda %15-20'lere düştü. Üstüne bir de subap erimesi varsa bir doğa dostu olmasının haricinde bir avantajı kalmaz.

venom06

gecekondu
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Arkadaşlar, sürekli shell lpg kullanıp arada bir opet/bp kullanılsa bunun olumsuz etkisi ne olur?
(soğuk havalarda opet iyi değil diyenler var)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bir kaç sene önce LPG %35 -40 civarı avantajlıyken son durumda %15-20'lere düştü. Üstüne bir de subap erimesi varsa bir doğa dostu olmasının haricinde bir avantajı kalmaz.

Doğa dostu olmasından, lpg kullanıcılarının büyük bir kısmı habersiz maalesef... :(

Millet, cebini düşünmekten, diğer etkenlere hiç bir zaman sıra gelmiyor bu ülkede.
Arkadaşlar, sürekli shell lpg kullanıp arada bir opet/bp kullanılsa bunun olumsuz etkisi ne olur?
(soğuk havalarda opet iyi değil diyenler var)
Opet, katkılı lpg satıyor, bazı motorlarda arıza ışığı yakabiliyor.

Ilgaz-p

Katılımcı
o değilde Lpg'yi söktürüp ruhsata işletmek bile 2500 Tl civarı tutuyor takılı kalıp muayeneden muayeneye çalıştırmak daha mantıklı gibi geldi
resim de Hatıra Kalsın bi zamanlar 4,29 'dan lpg alıyorduk derim

Ekli dosyalar

• IMG_20211002_100034.jpg
    IMG_20211002_100034.jpg
    163.1 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
o değilde Lpg'yi söktürüp ruhsata işletmek bile 2500 Tl civarı tutuyor takılı kalıp muayeneden muayeneye çalıştırmak daha mantıklı gibi geldi
resim de Hatıra Kalsın bi zamanlar 4,29 'dan lpg alıyorduk derim
600 müydü 800müydü neydi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
YouTube de geçen sene biri sokturmus toplamda 1750 tl gibi bir rakama yaptırmış muaynen TSE proje ruhsat değişimi vs
Petrol %3 artışla 82 dolar düzeylerinde yakında benzine de zam gelir
Petrol düşünce de bize faydası olmuyor ki... Vatandaşın sesi çıkmıyor diye zamları rutine bağladılar. Hatta maloğlu mal bir yetkili "zamları biz yapmıyoruz sistem yapıyor" diye açıklama yapmıştı.

Son düzenleme:

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bugün migrosta sürekli kullandığım duş jeli 33 lira idi( 16 lira diye hatırlıyorum en son) bundan sonra o duş jelini alırsam sevsinler beni, köyde yaptığımız sabunla yıkanırim bundan sonra. Böyle böyle bir sürü şeyden vazgeçecem.
Bekar olsam bu ülkeden kaçmanın yollarını ararım yeminle.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bugün migrosta sürekli kullandığım duş jeli 33 lira idi( 16 lira diye hatırlıyorum en son) bundan sonra o duş jelini alırsam sevsinler beni, köyde yaptığımız sabunla yıkanırim bundan sonra. Böyle böyle bir sürü şeyden vazgeçecem.
Bekar olsam bu ülkeden kaçmanın yollarını ararım yeminle.
Bim'de 4 küsurdu (çok kullanmam sabun yetiyor bana) 7 lira olmuş vanilyalı olan çok hoş kokuyor ama ya kalıcı değil ya da burnu alışıyor insanın. :krnz:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bim'de 4 küsurdu (çok kullanmam sabun yetiyor bana) 7 lira olmuş vanilyalı olan çok hoş kokuyor ama ya kalıcı değil ya da burnu alışıyor insanın. :krnz:
Onun okyanus kokulu olanını kullanıyordum, kalıp sabuna geçtim bimden mi A101den mi emin olamadım akşam bakayım :)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Depoları fulleyin 3 vakte kadar pompa var... şey pardon pompaya üçüncü, yok ya pompadayken attır... benzin ve dizele grupça.

Neyse anladınız siz.

moonlight

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Şampanya - Sedan
Depoları fulleyin 3 vakte kadar pompa var... şey pardon pompaya üçüncü, yok ya pompadayken attır... benzin ve dizele grupça.

Neyse anladınız siz.
Bi atmosferik zevkimiz vardı şartlardan dolayı en iyisi dizel dedik ona yöneldik onunda içine edecekler :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yaslanın arkanıza keyfini çıkarın :)

Üst Alt