Araç Alım & Satım, LPG İşlettirme, Muayene ve Plaka Değiştirme İşlemleri

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Plakanın arkasını deliyorlar, ama önce Makine Müh. Odasına bir sormak lazım kabul oluyor mu diye. Boşuna deldirmeyelim.

Hatırladım, hatta kapı menteşesi sarıydı ;)
ben tamponu deldireyim gitsin. plakalık işi aklıma yatmadı. o ne ya james bond arabası gibi :):)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Makina Mühendisleri Odası'ndan sızdırmazlık raporu için randevu alayım dedim ancak sadece belli başlı şehirler listeleniyor. Bursa gibi bir şehir listelenmemiş mesela.

Bu randevu işinde bir gariplik mi var yoksa ben mi bir noktayı atlıyorum..?

İlgili site adresi:
SIZDIRMAZLIK RANDEVU SİSTEMİ - TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Sizdirmazlik kalkti artik tuvturk yapiyor o yesil sizdirmazlik ruhsati çöp sizdirmazlik belgesini a4 kagitta lpg bayileri veriyor onunla tuvturke gidiliyor

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Lpg ruhsata işli değil ve montaj sonrası ilk muayeneye gideceğim, 2018'den sonra TüvTürk devralacak diye biliyorum tüm sızdırmazlık işlerini.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu işlem için randevuya gerek olacak şekilde yoğunluk olmayacağı için sistem randevu vermiyor olabilir hocam.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Lpg ruhsata işli değil ve montaj sonrası ilk muayeneye gideceğim, 2018'den sonra TüvTürk devralacak diye biliyorum tüm sızdırmazlık işlerini.
aralıkta bende aynı işlemi yapıcam otosansit de mmo nun yeri vardı direk gidilirdi şimdi randevulu mu olmuş?

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Benim de lpg isli degildi Brc ye gittim faturami yeni tarihli kestirdim tesisat projesini aldim bi ton evrak verdiler bi de sizdirmazlik kontrolu yapmadigi halde sizdirmalik raporu verdiler. Egzozumun muayenesini de yaptirdim, Sonra tum evraklarimla beraber Ek 1 kagidimi cikardim tuvturke gittim orda zatn kontrol ediyorlar araci. Muayenden gectim 88 tl trafige verdim ruhsata islettim 200+50+20+88 358 tl tuttu

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
aralıkta bende aynı işlemi yapıcam otosansit de mmo nun yeri vardı direk gidilirdi şimdi randevulu mu olmuş?

Benim de lpg isli degildi Brc ye gittim faturami yeni tarihli kestirdim tesisat projesini aldim bi ton evrak verdiler bi de sizdirmazlik kontrolu yapmadigi halde sizdirmalik raporu verdiler. Egzozumun muayenesini de yaptirdim, Sonra tum evraklarimla beraber Ek 1 kagidimi cikardim tuvturke gittim orda zatn kontrol ediyorlar araci. Muayenden gectim 88 tl trafige verdim ruhsata islettim 200+50+20+88 358 tl tuttu

Bugün montaj işini yapan servis ile görüştüm ve aldığım bilgilere göre @ozgur35 ün verdiği bilgiler doğrultusunda gerçekleşiyor lpg'yi ruhsata işlettirme. Sızdırmazlık raporunu biz veriyoruz ve bununla muayeneye gidebiliyorsunuz dendi.

Yarın sabahtan Bursa'ya geçeceğim, önce hala tampon altında bulunan dolum ağzını mevzuata uygun bir yere konumlandıracağız, ardından evrakları sağlayıp muayeneye gideceğim.

Mümkün olursa sürecin sonunda bilgilendirme yaparım.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Bugün montaj işini yapan servis ile görüştüm ve aldığım bilgilere göre @ozgur35 ün verdiği bilgiler doğrultusunda gerçekleşiyor lpg'yi ruhsata işlettirme. Sızdırmazlık raporunu biz veriyoruz ve bununla muayeneye gidebiliyorsunuz dendi.

Yarın sabahtan Bursa'ya geçeceğim, önce hala tampon altında bulunan dolum ağzını mevzuata uygun bir yere konumlandıracağız, ardından evrakları sağlayıp muayeneye gideceğim.

Mümkün olursa sürecin sonunda bilgilendirme yaparım.
Ben dolum agzinin yerini hic degistirmedim muayenden gectim. Zaten gecemezsen 1 ay icinde ucretsiz ikinci muayneye giriyorsun o sira degistirirsin.bence dolum agzini degistirmeyin sansinizi deneyin. Dolum agzina giden borularin ciplak olmasi lazim eğilip bakin herhangi bi muhafazasi olmamasini istiyorlar sizdirmazligina bakmak icin yoksa otomatikmen gecemezSiniz. Trafikten ruhsat degisince o pullu olan ikinci ruhsati aliyorlar artik tek ruhsat bi de kirmizi cevre sehircilik ruhsati var yesil sizdirmazlik kagidi da yok ruhsatta kagit kalmadi

Son düzenleme:
Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Konuyu netleştirmek adına son güncellemeyi yapalım..

Çarşamba günü LPG montajını yapan servise gittim. Buradan sonra muayeneye gideceğim, ona göre sızdırmazlık ve egzos emisyonu (servisin o hizmeti de vardı) da yapılacak dedim. Yapılması gerekenler falan yapıldıktan sonra montajda iken muayene zamanı için ertelediğimiz fatura-proje ile sızdırmazlık-egzos emisyonu-EK1 evraklarını aldım.

O gün @ALPEREN58 hocam ile içeceğimiz çayı-çorbayı saatlere takılmadan rahat içelim diye muayene randevusunu bir gün sonrasına erteledim ve bir gün sonra ilçemize gelen gezici istasyonda muayenemizi olduk. Evrak kabul eden personele durumu anlatıp evrakları verdim, Sprinter marka minibüsün arkasında küçük bir camdan kayıtları alıyordu, bu sebeple tam olarak o evraklara ne yaptı görmedim ama 1 dakika sonra geri verdi. Neyse muayene işleri bittikten sonra Muayene raporu ve Araç tespit raporu olarak iki evrak verdi ve bu evraklarla Tescil bürosuna gideceğimi belirtti. LPG'yi ruhsata işletirken başka bir işlemin olup olmadığını sorduğumda "Hayır, bu şekilde Tescil bürosundan yeni ruhsatınızı alacaksınız." dendi.

Haftaiçi bir gün Yalova veya Gemlik Trafik Tescil'e uğrayıp işlemi nihayetlendireceğiz inşaAllah. Herkese meşakkatsiz ve tekrar kalmayan muayeneler :)

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV

Çarşamba günü LPG montajını yapan servise gittim. Buradan sonra muayeneye gideceğim, ona göre sızdırmazlık ve egzos emisyonu (servisin o hizmeti de vardı) da yapılacak dedim. Yapılması gerekenler falan yapıldıktan sonra montajda iken muayene zamanı için ertelediğimiz fatura-proje ile sızdırmazlık-egzos emisyonu-EK1 evraklarını aldım.

O gün @ALPEREN58 hocam ile içeceğimiz çayı-çorbayı saatlere takılmadan rahat içelim diye muayene randevusunu bir gün sonrasına erteledim ve bir gün sonra ilçemize gelen gezici istasyonda muayenemizi olduk. Evrak kabul eden personele durumu anlatıp evrakları verdim, Sprinter marka minibüsün arkasında küçük bir camdan kayıtları alıyordu, bu sebeple tam olarak o evraklara ne yaptı görmedim ama 1 dakika sonra geri verdi. Neyse muayene işleri bittikten sonra Muayene raporu ve Araç tespit raporu olarak iki evrak verdi ve bu evraklarla Tescil bürosuna gideceğimi belirtti. LPG'yi ruhsata işletirken başka bir işlemin olup olmadığını sorduğumda "Hayır, bu şekilde Tescil bürosundan yeni ruhsatınızı alacaksınız." dendi.

Haftaiçi bir gün Yalova veya Gemlik Trafik Tescil'e uğrayıp işlemi nihayetlendireceğiz inşaAllah. Herkese meşakkatsiz ve tekrar kalmayan muayeneler :)
senin dolum ağzı tamponda mı? dün ben sordum yerini değiştirmemiz lazım dediler

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Büyük ihtimalle. :)
Ben de sasirdim mutlu hatta brc dekiler gecemicen bosu bosuna git gel yapcan bi daha randevu alcan bi daha 2 saat tuvturkte kuyruk beklicen deger mi dediler ama bilmiyorum artik ya yasada yeni tüzukde tam anlamiyla bi zorunluluk yok yada bnm sansim

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
senin dolum ağzı tamponda mı? dün ben sordum yerini değiştirmemiz lazım dediler
Evet LPG dolum ağzı artık tamponda.
Ekli dosyayı görüntüle 23887

Ben de sasirdim mutlu hatta brc dekiler gecemicen bosu bosuna git gel yapcan bi daha randevu alcan bi daha 2 saat tuvturkte kuyruk beklicen deger mi dediler ama bilmiyorum artik ya yasada yeni tüzukde tam anlamiyla bi zorunluluk yok yada bnm sansim
Senin muayeneden bu şekilde geçmeni teknisyenin Mazdacı olması ve senin onu muhabbetinle tava getirmiş olman olarak değerlendirmek daha doğru olur sanki. Sırf bu sebeple muayene tekrarına kalmak veya ihtimalini oluşturmak pek mantıklı değil.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV

geçen gün dolum ağzını tampona aldırdım gazcı arkadaş sızdırmazlığı biz yapmıyoruz ya mmo ya gidicen dedi ya da 1 ocaktan sonra tüw yapıyor istersen bekle dedi ama senin gazcı sızdırmazlık raporu vermiş

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
geçen gün dolum ağzını tampona aldırdım gazcı arkadaş sızdırmazlığı biz yapmıyoruz ya mmo ya gidicen dedi ya da 1 ocaktan sonra tüw yapıyor istersen bekle dedi ama senin gazcı sızdırmazlık raporu vermiş
benım gazcı da verdı mmo vermıyor kı abı

Üst Alt