Otomobil Bakım ve Temizlik Ürünleri Tavsiyeleri Ortak Konu

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Aracıma uyguladığım 6 ayda 1 kez yaptığım detaylı yıkama sırasında uyguladığım işlemler ve kullandığım ürünler,
Meguiars Microfiber yıkama eldiveni
Meguiars WASH MITT Microfiber Yıkama Eldiveni 853002 Fiyatı
Meguiars Microfiber Water magnet kurulama bezi
Meguiars Water Magnet Mikrofiber Kurulama Bez Fiyatı
Şampuan: turtle wax konsantre cilalı şampuan
Turtle Wax Konsantre Cilalı Şampuan 1890 ML. T-79 Fiyatı
Aracımızı öncelikle basınçlı su ile yıkıyoruz. Daha sonra 1 kapak şampuanımızı kovamıza döküp 7-8 lt su ile karıştırıyoruz. Aracımızın heryerini güzelce eldivenimiz ile yıkıyoruz. Daha sonra watermagnet bezimizle çok özenmeden hızlıca kuruluyoruz.
Bezle aracımızı kuruladıktan sonra;
Mazot ile aracımı baştan aşağıya siliyorum(her türlü zift reçine çıkarmak için), daha sonra Meguiars temizleme kili ile elime takılan pürüzlü yerleri, kil yardımı ile güzelce alıyorum (aracın kaportasına dokunduğunuzda pürüz kalmayana kadar)
Meguiars Clay Bar Yüzey Temizleme Kil Hamuru Meguiars Fiyatı
Aracımın etrafında güzelce gezdikten sonra, pasta atılması gereken bir iz var ise sadece o kısma çbs oto pastası ile pasta atıyorum. (makinesiz sadece küçük izler için)
Çbs Belco Oto Pasta 500 Gr. Fiyatı - Taksit Seçenekleri
Bu işlemi tamamladıktan sonra aracı basınçlı su ile yıkayıp, watermagnet bez ile güzelce detaylı kuruluyoruz. Bu işlem bitince aracın jantlarına mazot sıkıyorum ve ziftlerin pisliklerin akması için biraz zaman veriyorum. O ara da panel panel aracıma cila atıyorum. Sonax ın ürününü kullanıyorum. Sonax Süper Güçlü Cila 250 Ml Fiyatı - Taksit Seçenekleri
Jantları güzelce bimden aldığım uyduruk mikrofiber bezlerle siliyorum. Bu işlem sonrasında sırada lastikler var bunlar içinde daha önce meguiars tire jel kullanıyordum, şimdi sonaxın nano lastik parlatıcısını kullanıyorum. 2 üründe harika 1 hafta parlaklık garanti, 2. Haftasında da ışıl ışıl parlamasa bile uyguladığınız kısım hala siyah duruyor.
MeguiarS Gold Class Jel Lastik Parlatıcı Simsiyah! 857516 Fiyatı
Sonax Xtreme Nano Lastik Parlatıcı Jel -250 ml. Fiyatı
Aracın dış kısmına uyguladığım son işlem ise, bunu kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ederim. Hatta 6 ayda bir detaylı yıkama yapmadığım zamanlarda cila ve kil uygulamadığım zamanlarda 2 yıkama da bir kez bazen 3 yıkama da 1 kez uyguladığım işlem. Aracı yıkayıp kuruladıktan sonra (6 ayda 1 uyguladığım işlemler sırasında cila vs ne varsa tüm işlemler bittikten sonra, onun haricinde yıkayıp kuruladıktan sonra) Meguiars Quikdetailer ile boyalı tüm yüzeylerini mikrofiber bez ile siliyorum.
Meguiars ULTIMATE QUIK DETAILER Su Tutmayan Hızlı Boya Fiyatı
Bu quikdetailer aracınıza cila attığınızda cilanın uzun süre parlaklık vermesini sağlıyor. 3-4 yıkama sonrası hepimiz cilanın etkisinin azaldığından şikayet ederiz. İşte tam bu noktada quikdetailer devreye giriyor. Aracınız herzaman parlak kalıyor.
Aracın iç kısmı içinde tozunu nemli bir bez ile alıp, süpürge ile süpürüp, koltuklarımı Sonax araç içi temizleyici sprey ile siliyorum. Sonax Araç İçi Temizleyici 500ML Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Son düzenleme:

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Bir önceki arabama ait; sadece basit yikama, lastik parlatma ve quikdetailer uyguladiktan sonra

Ekli dosyalar

• IMG_1066.jpg
    IMG_1066.jpg
    107.8 KB · Görüntüleme: 36

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Aracıma uyguladığım 6 ayda 1 kez yaptığım detaylı yıkama sırasında uyguladığım işlemler ve kullandığım ürünler,
Meguiars Microfiber yıkama eldiveni
Meguiars WASH MITT Microfiber Yıkama Eldiveni 853002 Fiyatı
Meguiars Microfiber Water magnet kurulama bezi
Meguiars Water Magnet Mikrofiber Kurulama Bez Fiyatı
Şampuan: turtle wax konsantre cilalı şampuan
Turtle Wax Konsantre Cilalı Şampuan 1890 ML. T-79 Fiyatı
Aracımızı öncelikle basınçlı su ile yıkıyoruz. Daha sonra 1 kapak şampuanımızı kovamıza döküp 7-8 lt su ile karıştırıyoruz. Aracımızın heryerini güzelce eldivenimiz ile yıkıyoruz. Daha sonra watermagnet bezimizle çok özenmeden hızlıca kuruluyoruz.
Bezle aracımızı kuruladıktan sonra;
Mazot ile aracımı baştan aşağıya siliyorum(her türlü zift reçine çıkarmak için), daha sonra Meguiars temizleme kili ile elime takılan pürüzlü yerleri, kil yardımı ile güzelce alıyorum (aracın kaportasına dokunduğunuzda pürüz kalmayana kadar)
Meguiars Clay Bar Yüzey Temizleme Kil Hamuru Meguiars Fiyatı
Aracımın etrafında güzelce gezdikten sonra, pasta atılması gereken bir iz var ise sadece o kısma çbs oto pastası ile pasta atıyorum. (makinesiz sadece küçük izler için)
Çbs Belco Oto Pasta 500 Gr. Fiyatı - Taksit Seçenekleri
Bu işlemi tamamladıktan sonra aracı basınçlı su ile yıkayıp, watermagnet bez ile güzelce detaylı kuruluyoruz. Bu işlem bitince aracın jantlarına mazot sıkıyorum ve ziftlerin pisliklerin akması için biraz zaman veriyorum. O ara da panel panel aracıma cila atıyorum. Sonax ın ürününü kullanıyorum. Sonax Süper Güçlü Cila 250 Ml Fiyatı - Taksit Seçenekleri
Jantları güzelce bimden aldığım uyduruk mikrofiber bezlerle siliyorum. Bu işlem sonrasında sırada lastikler var bunlar içinde daha önce meguiars tire jel kullanıyordum, şimdi sonaxın nano lastik parlatıcısını kullanıyorum. 2 üründe harika 1 hafta parlaklık garanti, 2. Haftasında da ışıl ışıl parlamasa bile uyguladığınız kısım hala siyah duruyor.
MeguiarS Gold Class Jel Lastik Parlatıcı Simsiyah! 857516 Fiyatı
Sonax Xtreme Nano Lastik Parlatıcı Jel -250 ml. Fiyatı
Aracın dış kısmına uyguladığım son işlem ise, bunu kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ederim. Hatta 6 ayda bir detaylı yıkama yapmadığım zamanlarda cila ve kil uygulamadığım zamanlarda 2 yıkama da bir kez bazen 3 yıkama da 1 kez uyguladığım işlem. Aracı yıkayıp kuruladıktan sonra (cila vs ne varsa tüm işlemler bittikten sonra) Meguiars Quikdetailer ile boyalı tüm yüzeylerini mikrofiber bez ile siliyorum.
Meguiars ULTIMATE QUIK DETAILER Su Tutmayan Hızlı Boya Fiyatı
Bu quikdetailer aracınıza cila attığınızda cilanın uzun süre parlaklık vermesini sağlıyor. 3-4 yıkama sonrası hepimiz cilanın etkisinin azaldığından şikayet ederiz. İşte tam bu noktada quikdetailer devreye giriyor. Aracınız herzaman parlak kalıyor.
Aracın iç kısmı içinde tozunu nemli bir bez ile alıp, süpürge ile süpürüp, koltuklarımı Sonax araç içi temizleyici sprey ile siliyorum. Sonax Araç İçi Temizleyici 500ML Fiyatı - Taksit Seçenekleri
Bilgiler için teşekkürler mustafa abi.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
konuyu takipteyim ;)

siyah bir araca sahip olan üyemizin aldıkları ürünü taklit etmeyi planlıyorum bütçe elverdikçe :D

aracıma çok zaman ayıramıyorum ama şu auto fitnese markadan bir cila almayı düşünüyorum :)

Sen hiç masraf etme :D siyah aracın temiz kalma süresi yarım saat, yarım saat için de ı kadar para verilmez :D

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Sen hiç masraf etme :D siyah aracın temiz kalma süresi yarım saat, yarım saat için de ı kadar para verilmez :D

Huzuru beyaz Mazdamda buldum. Hea tamam doğru yıkayınca harika görünüyor ayna gibi oluyor çok karizma ama yok kılcal çizik olmasın diye eldiven ile yıka yok parlaklık kalıcı olsun diye quikdetailer kullan yok şu yok bu, araca temiz bineceğim diye Ankara soğuklarında her hafta en az 1 kez aracımı yıkardım. En ufak çiziğe saatlerce üzülür kafaya takardım. Beyaz araçta ufak çiziklerde belli olmuyor. Sonuç: siyah ile uğraşılmaz:) Bak şimdi gerekirse makineye sokuyorum sonra kuruluyorum, kafama eserse bir quikdetailer ile siliyorum, silmezsem bir lastik parlatma bitti gitti :)

Son düzenleme:

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
@kadir valetpro bilbery carpet nasil valet pro hic almadim ya merak ettim

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
@kadir valetpro bilbery carpet nasil valet pro hic almadim ya merak ettim
Carpet döşeme temizliği için ideal, kirin durumuna göre istediğin kadar sulandırabilirsin. Bilberry de jant temizliği için kullanabilirsin. Bu iki ürün bende mevcut daha uygun fiyata bölünmüş halde sana gönderebilirim.

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Carpet döşeme temizliği için ideal, kirin durumuna göre istediğin kadar sulandırabilirsin. Bilberry de jant temizliği için kullanabilirsin. Bu iki ürün bende mevcut daha uygun fiyata bölünmüş halde sana gönderebilirim.

Soft99 bölünmüş halde varsa denemek için alabilirim. Özellikle @RGM nin videosundan sonra çok merak ettim.

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Soft99 bölünmüş halde varsa denemek için alabilirim. Özellikle videodan sonra çok merak ettim.
Şampuansa yok bende cila var elimde sadece

Elimde olan ürünleri şöyle sıralayım:
1- Auto Finesse Finale (sıvı cila)
2- Auto Finesse Spritz (iç döşeme koruma)
3- Valet Pro Bilberry ( jant temizleyici)
4- Valet Pro Carpet Cleaner ( döşeme temizleyici)
5- Valet Pro Citrus Pre Wash (ağır kir temizleyici)
Ürünlerin özelliklerine google amcadan bakabilirsiniz.

Moderatörün son düzenlenenleri:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Net bilmiyorumda 30 40 sefer kullanabilirsin.

O zaman şampuanın yanına 3-5 kullanımlık ücreti mukabilinde bölebilirsen çok sevinirim. :)

Bu arada benimki beyaz renk. Bunda açık koyu olayı varmış. Uygun mu beyaza?

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
O zaman şampuanın yanına 3-5 kullanımlık ücreti mukabilinde bölebilirsen çok sevinirim. :)
Bölmeye çalışırım. :)

açık renk araçlar için

Moderatörün son düzenlenenleri:

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan

Abi erdem boya diye bir mağaza var. Kendi siteleri de vardı yanılmıyorsam. N11 den falan satış yapıyorlardı. Soft99 un ürünleri vardı ellerinde beyaz veya açık renk arabalar için diyordu. Bölünmüş halde satışları da var bi araştır istersen. Ayrı bir kutuya yarım yada çeyrek bölüp gönderiyorlar. Aha buldum tekrar Türkiye'nin Detailing Ürünleri Dukkanı

Son düzenleme:

Üst Alt