Mazda'dan İlkbahar Servis Kampanyası 2017

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bakıma 1700 km var.Ayın 27 sine kadar da 700 km bineriz. Guzuyu 1000 km daha erken bakıma sokacacağım,kendisi de farkında olur inşallah bu durumun. :D
Silecek lastikleri yaza girerken değiştirilmez ama değişim zamanı da gelmiş.Ne yapmalıyım servistemi değişeyim,dışardan mı alayım...

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Silecek lastikleri yaza girerken değiştirilmez ama değişim zamanı da gelmiş.Ne yapmalıyım servistemi değişeyim,dışardan mı alayım...
Bence imkanınız müsaitse servisten alıp taktırmayın. Kış başında taktırırsınız ya da kendiniz takarsınız.

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Tokico lar soruldumu :) fiyat nedir

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Ben de yaptiriyim bari 40 bin bakini gecen ay yaptirmistim ama on iki disk ve on iki balata degismesi gerekiyordu 750 tl tuttu yaptirmadim bugun kampanyali fiyat uzerinden fiyat alicam %30 duserse bu fiyattan yaptiriyim olmadi frenlerim tutmuyor :D

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
40 binde disk niye değişsin ki

Uzun yol veya aşırı sıcak bir günde yıkama adı altında su basılmışsa !!
Şehirlerarası yolda dinlenme tesislerinde durduğunda hani ellerinde bahçe hortumu ve uzun fırça ile dolaşan amcalar varya he işte ben her seferinde herkesi indirip aracın başında bekleyip özellikle uyarıyorum o amcaları.
Muhtemelen böyle bir şey olmuştur, yoksa dediğin gibi disk değişimi için çok erken bir km.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Uzun yol veya aşırı sıcak bir günde yıkama adı altında su basılmışsa !!
Şehirlerarası yolda dinlenme tesislerinde durduğunda hani ellerinde bahçe hortumu ve uzun fırça ile dolaşan amcalar varya he işte ben her seferinde herkesi indirip aracın başında bekleyip özellikle uyarıyorum o amcaları.
Muhtemelen böyle bir şey olmuştur, yoksa dediğin gibi disk değişimi için çok erken bir km.
Erken de arac 5 yasinda ve otomatik oldugu icin kirmizi isikta beklerden d konumunda balata yiyor n almak lazim ama brnden onceki ilksahibinden aldigim icin araci bitirmis balatalari :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Erken de arac 5 yasinda ve otomatik oldugu icin kirmizi isikta beklerden d konumunda balata yiyor n almak lazim ama brnden onceki ilksahibinden aldigim icin araci bitirmis balatalari :D
Yoğun kullanımda balatalar 20 bin km de bitiyor orası tamam, disklerin 40 binde değişecek olması erken denilmiş. :)

Frenler çok önemli aksamlar, bakımını ihmal etme Özgür. Allah korusun.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Yoğun kullanımda balatalar 20 bin km de bitiyor orası tamam, disklerin 40 binde değişecek olması erken denilmiş. :)

Frenler çok önemli aksamlar, bakımını ihmal etme Özgür. Allah korusun.
Dogru diyorsun Veli abi onemli servis gecen ay bakimda iki on disk ve balataya 900 demisti butcem kisitliydi yaptiramadim disklerim 22 mm e dusmus ole denildi. Bugun aradim fiyat istedim ama hala haber bekliyorum %30 ile 600 e dusmesi gerekiyor ama bakalim servis ne kadar dicek

Servisden fiyat geldi 600 tl randevu alip yaptiracagim

Moderatörün son düzenlenenleri:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Ben servisten fiyat aldım bu başlığı okuduktan sonra. Fiyatlar indirimli haliyle bile çok yuksek. Sadece yağ(castrol 5w30 5lt) ve filtresi değişimine 370 lira istediler. Diger filtreler de değişirse 460 lira oluyor fiyat. Ciddi niyelenmistim ama vazgeçtim gibi

Filtreleri servisten al, değişimi dışarıda yaptır ;) sonuçta serviste altın kaplama anahtar kullanmıyorlar :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Filtre ortalama 25 lira, önceden yağı 6 taksitle almış oluyorum. Oğuzhan ın da ellerine sağlık toplam maliyet en fazla 85 lira... :) Tabi bu bize özel Garaj tarifesi. :)

Diğer markaların servislerine göre yine Mazda nın fiyatları uygun kalıyor.

Oğuzhan ın bu konuda hakkını ödeyemem. Ellerine emeklerine sağlık. :)

Edith, her konuda hakkını ödeyemem diye düzeltme yapayım. :)

Son düzenleme:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Poleni aldım değiştim zaten. Yağı da netten ucuza alırız. gerisi ustamın pamuk ellerinden öper :cool:

Bende poleni yan sanayi alıp taktım, diğer filtreleri servisten orijinal aldım. Yağ olarak da eneos siparişi verdim, siparişim gelince @Adem Usta yı ziyaret edeceğiz.

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Benim bakim yeni yapildi su amortisor fiyatini bi ogreneyim uyarsa servisten uymazsa disardan alirim artik :)

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Filtre ortalama 25 lira, önceden yağı 6 taksitle almış oluyorum. Oğuzhan ın da ellerine sağlık toplam maliyet en fazla 85 lira... :) Tabi bu bize özel Garaj tarifesi. :)

Diğer markaların servislerine göre yine Mazda nın fiyatları uygun kalıyor.

Oğuzhan ın bu konuda hakkını ödeyemem. Ellerine emeklerine sağlık. :)
Veli abinin de dedigi gibi diger markalarin servisi cok pahali hondanin sadece normal periyoduk bakimi bile 950 tl civarinda geziniyor. gecen sene honda jazzin iki disk degisimine pederden 900tl+ Kdv dediler o derece :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt