Mazda 3 BM Skyactiv Boya Problemi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Öncelikle kendi aracım gibi üzüldüğümü belirteyim... Çok tecrübeli değilim ama anlatılanlara göre boya hatası, inşallah bu hatayı kabul edip çözüme kavuştururlar, sahiplenmezlerse yandı gülüm keten helva...

Allah kolaylık versin, gelişmeleri bekliyoruz... Umarım süreç daha fazla can sıkıcı duruma gelmez.

saliher

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu boya sorunu elbet bir şekilde piyasada ki ürünlerle çözülür. Ama tekrar böyle olması durumunda (bi seferlik kurtulduk diyelim) genel müdürlüğün önüne çekerim aracı herhalde. Umarım bir çözüm üretirler bekleyip görcez.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Şu durumda gelecek cevabı beklemekten başka yapacak bir şey yok.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
2 önceki aracim vw golftü..sifir almistim..satarken 38000de idi ve benden baska kimse kullanmadi.boya yada kazasi yoktu satarken bende buna guvenerek doğal olarak kazasiz boyasiz dedim..o kadar rahatlikla vw servisine baktirmaya götürdü almayi düşünen arkadaş..neyse verdik araci bekledik..sonuc şoför kapisi ve ayna komple boyali..ben sinir küpü adamlara yalan söylemiş durumda oldugumami yanim yoksa araçta olan bu problememi..neyse araci izmitten almıştım hemen aradım..bana boyali araç satılmış beni burda rezil ettiniz diye..tamam sakin olun arastircaz falan filan araci getirin..dedim verin benzin parasini getirim satarken ki zararida karsilayacaksiniz dedim..biz size donucez dediler..yarim saat icinde cevap bekliyorum dedim kapadik...1 saat oldu arayan yok ben aradim..bizden kaynakli degil gibi dediler siz eminmisiniz baska birinin kullanmadigina dediler ve ipler koptu..dedimki size 1 saat süre bu iş cozulmezse yemin ederim araci kizilay meydaninda yakar sizide rezil ederim hak hukuk dava ne gerekiyorsada yapicam dedim kapadim..10dk sobra telefon..gercekten kusura bakmayin bütün zararinizi karsilicaz falan ama sebep soylenmiyor..dedimki sorun neymis 10bin bakimda serviste usta kolona carpmis ayna değişmiş kapi boyanmis ama kayitlarda yok banada soylenmedi...sonuc dava actim araci sattim üstünü vw bana ödedi..bir daha vw bayisiin önünden gecmem..bakiyorum artik insanlar sıfır arac alirken ellerinde boya kontrol aleti ve usta ile gidiyorlar..

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Aracı satın alırken bunları bi insanın görmezden geleceğini yahut farkedemeyeceğini sanmıyorum bence bu boya nın yapımında oluşan bir durum sonradan patlak verdi yada aracın üzerine bişey yağdı ki her tarafında var iç kısımlarda da var ise üretim hatası diyorum ben

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Geçmiş olsun mazdaya olan güvenimizi sınayacak bir olay. Bakalım inşallah sorunuzu sizi tatmin edecek şekilde çözerler.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Sedefle alakalı fabrikasyon hatası olabilecek bir durum. Yanlış hatırlamıyorsam başka bir forumda da gemi ile gelen araçların boyasında böyle sıkıntı olduğunu okumuştum. Geçmiş olsun...

apojitsu

Katılımcı
Bu kahverengi noktaları tırnakla kaldırınca boyada bir boşluk oluşuyor resmen. Bayi dışardan gelmiş olabilir diyor ama bu lekeleri bu kadar simetrik dağıtacak bir teknoloji olduğunu sanmıyorum...

"arabanın yanında jet taşıyla bir işlem yapıldıysa, jet taşından sıçrayan sıcak metal talaşı olabilir. aynen sizin aracınızdaki gibi bir durum oluşturur. boyaya yapışır, bir kaç gün içinde paslanıp kahve rengi bir hal alır ve tırnakla kaldırınca altında küçük küçük delikler kalır" diyecektim ki belli bir bölge de değil, arabanın her yerinde ve kapı içlerinde bile olduğunu okuyunca bu düşüncemden vazgeçtim...

boya hatası, üretim hatası artık belli ki...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Kerim anlattığın olayı hayretler içinde okudum, olduğum yerde neredeyse senin kadar sinirlendim. Bu ne pişkinlik öyle, aracın başına gelenleri sana söylemedikleri gibi bir de çamura yatmaya kalkıyorlar, Allah gözünüzü doyursun koca servis bunu yaparsa gerisi ne yapar. Şunu merak ettim zararınızı karşıladıklarından bahsettin, bunu hukuk yoluyla olduğu için mi yaptılar yoksa zaten hatalarını kabul edip mi hallettiler ?

saliher

Sessiz
Şu an mazda genel müdürlüğünden dönüş bekliyorum bakalım. Bugün dönmezlerse yarın ben arayacağım.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Kerim anlattığın olayı hayretler içinde okudum, olduğum yerde neredeyse senin kadar sinirlendim. Bu ne pişkinlik öyle, aracın başına gelenleri sana söylemedikleri gibi bir de çamura yatmaya kalkıyorlar, Allah gözünüzü doyursun koca servis bunu yaparsa gerisi ne yapar. Şunu merak ettim zararınızı karşıladıklarından bahsettin, bunu hukuk yoluyla olduğu için mi yaptılar yoksa zaten hatalarını kabul edip mi hallettiler ?

Haliyle alacak olan arkadaş almaktan vazgeçti. Ertesi gün ben vw işleriyle uğraşırken tekrar aradı ben almak istiyorum boya problem değil ama 2 bin tl eksik veririm dedi bende ok ama önce vw ile görüşcem dedim. Aradım aracımda şu anda 2 bin tl zarar görünüyor bu zararın karşılanması için taahhüt istiyorum dedim ok dediler. Aracı sattım bu şekilde. Para iadesi aldım. Hatalarını kabul ettiler. Ama doğal olarak müşteride kaybettiler. Sadece beni değil kaç yıl geçti halen anlatıyorum yaptıklarını herkese. Şu an bile sinirleniyorum. O zamandan beride hangi marka olursa olsun aracı bakıma götürdüğümde aracın yanında oluyorum yada görebileceğim bir yerde duruyorum. Gerektiğinde dışarıdan orjinal parçaları kendim alıp götürüyorum bunlar takılacak diyorum..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Servis dışarıdan gelen parçaları kabul ediyor mu? O bahsettiğin VW servisi hangisiydi?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kazadır olabilir fakat bunu saklamanın anlamı yok, uygun dille anlatılır, zarar veya değer kaybı olursa biz karşılarız denilir, müşterinin gönlü alınır... Neticede yine aynı şey yapılmış ama gönül kırılarak...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Çok güzel bir şey söylemişsin abi, "Neticede yine aynı şey yapılmış ama gönül kırılarak." Gerek yok oysa.

saliher

Sessiz
Gemiyle gelen bazı araçlarda bu oluyormuş. Pasta cila atacaklarmış...

Bir kaç güne bebeğim olacağı için şimdilik hasır altı ediyorum bu konuyu. Hep böyle zamanlara denk gelir zaten...
Bi ara bırakır pasta cilasını attırırım ve tekrar ederse problemin kaynağından çözüleceğinde dair imza isteyeceğim artık.

Ondan sonra tekrar ederse bu problem, izleyin şamatayı kaçırmayın derim.

Üst Alt