Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 3 BM Skyactiv Boya Problemi

Konu, 'Dış Aksam - Kaporta - Boya' kısmında saliher tarafından paylaşıldı.

1. saliher

saliher Katılımcı

Merhabalar,
    Bugün aracımı oto yıkamaya götürdüm, yıkamacı birşeyleri temizlemeye çalışıyordu baktık boyanın üzerinde çapak benzeri kahverengi lekeler farkettik.
    Çapak gelmiştir dedim aracın etrafını dolaştım ve aracın dışının tamamen nokta nokta bu lekelerle kaplı.

Aracı aldığım servise götürdüm baktırdım onlarda ilk defa böyle birşeyle karşılaştıklarını söylediler.
    Boya kussa boya değil, ağaç reçinesi desen reçine değil... Mazda genel müdürlüğüne durumu bildirdiler, dönüş bekliyoruz.

Kaporta boyadan anlayan forumdaşlar fotoğraflara bir bakabilir mi? Belki daha önce böyle bir probleme rastlayan olmuştur. Kıymetli bilgilerinizi bekliyorum. Umarım çözüm konusunda sıkıntılı bir süreç yaşanmaz...

Not: Sorun çözüme kavuşmuştur.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 25 Ağustos 2015
  2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Çok geçmiş olsun, sıfır arabada böyle bir şey göremedim hiç ::) Bir yerden bir şey sıçramış desem her yerine sıçramaz herhalde, resimden çok net görmüyorum ama boyanın kendi içinden gelen bir şey mi dışarıdan gelen bir şey mi ?

3. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Benim aracimda sedefli inci beyazi bende boyle bir sorun yok..peki araci aldiginizda bu izler gorunmuyormuydu? Yani cok belirgin degil mi? Eger fabrika çıkışı boyle oldugu tespit edilirse zaten araci geri alirlar sizi zor durumda birakmazlar umarim..

4. saliher

saliher Katılımcı

Bu kahverengi noktaları tırnakla kaldırınca boyada bir boşluk oluşuyor resmen. Bayi dışardan gelmiş olabilir diyor ama bu lekeleri bu kadar simetrik dağıtacak bir teknoloji olduğunu sanmıyorum...

5. saliher

saliher Katılımcı

Ben bugün farkettim, dikkatli bakmayınca anlaşılmıyor zaten sedef gibi görünüyor iyice yaklaşınca anlaşılıyor. Elinizi iki yandan güneşi/ışığı keserek dikkatli bakınca çok net belli oluyor. Sadece dış kısımda değil kapı içlerinde de dışarıya nazaran daha az şekilde mevcut. Bi kısmına elimle pasta sürdüm lekeler çıkıyor bu sefer gözenekler kalıyor. Sizinde bi bakmanızı tavsiye ederim çok şaşırdım.

6. Dinçer

Dinçer Katılımcı

Fotolardan çok seçilmiyor ama üretici hatası sanki. Kapı içlerinde de olunca...

7. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Siz söyleyince otoparka inip baktim benim aracta yok..zaten sizinkiler cok net gözüküyor..ben aracimi zaten hep kendim yikadigim icin daha onceden görürdum..servis ve mazda turkiyenin nasil degerlendirme yapacagina bagli..fabrika cikisi varmiydi yoksa ne sebep oldu..birkac boya ustasina da gosterin derim isinde uzman olan..

8. saliher

saliher Katılımcı

Yarın oto sanayiye gidip tanıdık ustalara soracağım bakalım...
    Dediğim gibi alırken bu kadar yaklaşıp bakmadım ama şu anda sivilce gibi ele geliyorlar resmen.

9. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Kaldırınca altındaki verniği kaldırması boya hatası olduğu anlamına gelmez. Belki o madde düştüğü yerdeki verniği yakıyor olabilir. Telefondan tam anlayamadım eve gidince incelerim.

10. saliher

saliher Katılımcı

Daha önce böyle kronik bir sorun yaşayan oldu mu acaba? Mazda'nın tutumunu merak ediyorum.

Pasta cila ile çıksa geri gelmeyeceğini bilsem hiç sorun değil. Bunda sorun var boyayalım bunu komple demezler umarım. Çünkü bu şekilde yaklaşırlarsa çarşı karışacaktır.

11. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Gelişmeleri merakla bekliyorum, tekrar geçmiş olsun ama bana da fabrikasyon bir sıkıntı var gibi geldi kapı içlerinde de var dedikten sonra.

12. saliher

saliher Katılımcı

Sorun şu ki bu nasıl bir maddedir aracın her yerine eşit dağılmış. Bu nasıl bir boya ki hemen çıt çıt atıyor. Yakınlarda bi nükleer patlama, kimyasal bomba kullanan falanda olmadı bildiğim kadarıyla. Bi yerde olsa bi yerde olmasa tamam diyeceğim çapak yada kimyasal.

13. saliher

saliher Katılımcı

Kapı içlerinde dış yüzey kadar yoğun değiller. Güneşi görünce mi etkileşime geçiyor acaba ???

14. slash

slash Katılımcı

Hocam ironx( ironcut) diye bir ürün var. En azından videoları bir izleyin kararınızı sonra verirsiniz. Boyaya hiçbir zararı olmamakla beraber boyaya yapışmış ağır demir tozlarını ve kirleri çözüyor. Ben ironx - kil - pasta - cila- koruma şekline yaptırmıştım . Fotolar net değil ama boyaya dıştan yapışan bir durumsa söker. İnş mazda duruma el atar da bunlara gerek kalmaz.

15. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Vallahi yorum yapamıyorum ???

16. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Ben kapı içlerini atlamışım gerçekten ilginç bir sorun !

17. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Umarım fabrikasyon sıkıntı vardır ki öyle görünüyor, bu durumda takınılacak tavır ve izlenilecek süreci merakla bekliyorum.

18. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Sivilce gibi ele geliyorsa bunu aldiginiz zaman farketmemeniz bence imkansiz..sonradan olmus dicem bu seferde kapi icleri isin icine giriyor..yani cok ilginc bir durum..bende mazda nasil cevap vericek cok merak ediyorum..eve gelince tekrar inceledim araci benim aracta böyle bir durum yok..

19. saliher

saliher Katılımcı

Dayanamadım kaporta/boya yapan arkadaşıma gittim gösterdim. Dışardan gelse bu kadar eşit yayılamaz, kapı içine gelemez, cama nikelaja kroma plastiğe her yere gelir dedi. Açıkcası o da bi anlam veremedi. Spiral taşıyla bi kısmına pasta uyguladı tamamıyla çıkmıyor. Çıkan yerlerde de gözenek oluşuyor.

20. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan

Sayfayı Paylaş