Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 3 BL (2009-13) Titreme Sorunu

Konu, 'Motor - Şanzıman' kısmında infiniteblack tarafından paylaşıldı.

1. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    Selamlar arkadaşlar bir başka sorun ile karşınızdayım bildiğiniz üzere aracımda lpg kaynaklı sübap sorunu olmuştu ve sübapları yaklaşık 5.000 km önce değiştirmiştim , sorunum şu ; araç lpg de rolantide titremeli çalışıyor ve 1600 devire sabitlediğimiz zaman araba sallamaya başlıyor ve yolda giderken 2500 devirde belli belirsiz bi silkeleme oluyor benzinde ise ben sadece rolantide hissediyorum çok az bir titreme . Geçen gün yolda lpg ayarı yaptırmaya gittim araç +,- değerlerde boğulma veya tekleme yapıyor usta ayarların çok iyi dedi oynayınca bozuluyor dedi.Yaklaşık 10bin km önce iridium buji takıldı , sübap değişti , lpg ustasına göre ateşleme bobinleri olabilir diyor , başına böyle bir durum gelen varmı? Teşekkürler şimdiden

Tapatalk

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Benzinde de olması, ateşleme bobinini işaret ediyor bence...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

3. faroz_52

faroz_52 Aktif

Subapların aralıkları oynamış olabilir mi? Adem usta 5-30 a ayarlattırın subap değişiminde diyordu....İnşallah bobindir

4. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    benim araçta da benzer sıkıntı var
    subap problemi ihtimalini, soğuk havalarda ilk çalıştırmada gürültülü ve titreşimli çalışmadan, hava iyi olsa bile 1-2 aracı hiç çalıştırmayıp sonra çalıştırınca da aynı şeyler oluyor, zangır zangır titriyor ön göğüs
    benzinde tekleme yapmıyor, lpg de bazen sert silkeleme ile beraber, 2500-3000 devir arasında özellikle tık tık tık tekleme yapıyor, hafif hafif
    fakat benzinde rölantide teklemeyi hissetmedim ben
    bu durumu benli otogaz kazım ustaya anlattım, ayarlarını falan yaptı, subap sorunu varsa teklemeyi o da yapar dedi, subap problemini benzinde hissetmezsin ama lkpg de kendini direkt belli eder demişti o yüzden lpg tesisatı ile ilgili hiçbir işleme girişmedim
    buji-buji kablosunu serviste orijinali ile değiştim, tekleme yine devam edyor
    ateşlemede tek kontrol edilmesi gereken ateşleme bobini kaldı
    ona da cumartesi günü baktıracam, çünkü 2 gün önce araba düz yolda devirlenmemeye ve yığılmaya başladı
    usta bobin ya da enjektör olabilir dedi
    bir de murat ustanın 10 numara dediği bir lpg ci ye de gösterecem bakalım teşhis ne yönde olacak
    sürüş zevkini sıfırlıyor resmen :)
    sende subap olayı da aşılmış, diğer seçeneklere bakmak lazım

5. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz

Banada öyle geliyor ama denemeden bilemeyeceğiz , deneme içinde kimse bobin vermiyor satış olması lazım illaki , sorun bobinde değilse vay halime o zaman

Tapatalk

6. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz

Sizede geçmiş olsun inşallah çözüme ulaşırız , bendeki sıkıntılar çok büyük değil ama titiz kullanıcı olduğum için can sıkıyor gelişme olursa haberdar et

Tapatalk

7. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz

Sübap aralıklarından olacağını zannetmiyorum yaptırdığım usta olmayacağını söyledi kendine güveniyor osman ustamız , bakalım göreceğiz

Tapatalk

8. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    [member=173]infiniteblack[/member]
    inşallah sıkıntısız şekilde hallolur
    benim araba satılmazsa adem ustaya motor yaptırıp binerim, subap sorunu falan da kalmaz ortada böylelikle >:D
    ama son yaşadığım sıkıntı büyük ihtimal enjektör kaynaklı,
    bobin kaynaklı olsa benzinde de aynı şeyi yapardı galiba

9. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Geçmiş olsun Serkan, bunlar çerez sorunlar Allah uçak kazası vermesin Motor kulağı sorunu olma ihtimali var mıdır?

10. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz

Benimkinde benzindede çok az titreme var ilkten lpg enjektörü olabileceğine kafa yorduk ama test sırasında benzindede titreme yaptığı için ateşleme kaynaklı olduğuna yorduk

Tapatalk

11. vyslbhrl

vyslbhrl Sessiz

Daha önce z16xer motorlu Lpgli astramda ayni sorunu yasamistim. Carbon clean yaptirdim kurumdan dolayiymis. Buyuk olcude azalmisti.

12. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz

Motor kulağını düşünmedim ama benzinde az lpg de çok yapması ateşlemeye yönlendiriyor bizi

Tapatalk

13. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz

Buda bir çözüm , valla deneyip göreceğiz

Tapatalk

14. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Bobin uzun yıllar dayanır diye düşünüyorum benimkiler en azından öyle 16 senelik. Lpg işin içine girdimi işler biraz karışıyor.

15. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz

Valla banada hemen bozulacak bir parça gibi gelmiyor gerçi seninkiyle benimki aynı düzenekmi bilmiyorum bizde buji kablosu yok mesela ,deneme yanılmayla anlayabileceğiz malesef

Tapatalk

16. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    Dostum geçmiş olsun. Umarım kısa surede ve masrafsız halledersin. Bende de subap sıkıntısı var. Daha cozumlemedim. Sen benden daha iyi durumdasin.

Discovery cihazımdan gönderildi

17. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz

Valla sıkıntıyı çözdük derken başka sıkıntı çıktı , hadi hayırlısı ne diyelim umarım kısa yoldan ulaşırız çözüme

Tapatalk

18. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    Bugün @vyslbhrl veysel kardeşimle tanışmak nasip oldu dün sağolsun özelden carbon clean için denizlideki yerlerin irtibat nosunu yolladı , ben bayrak otoda bu titreme ile çözüm yolları ararken mahmut ateşleme bobininin olmadığını tanıdık mazda varsa değiş tokuş yapıp denememizi önerdi , yazışma yaparken veysel kardeşimden rica ettim oda Allah razı olsun beni hiç tanımamasına ve mazdasını alalı daha 1 hafta olmuşken yardım etti sabah bayrak otoda buluştuk işimiz 1 saat sürdü ama saat13:30 a kadar baya bi muhabbet ettik sağolsun çok dürüst efendi bir arkadaşımız , sorun için veyselin bobinlerini benim araca taktık ama bendeki sıkıntı hala devam etti sorunu hala bulmuş değiliz bayrak oto turkuaza götürüp cihaza bağlamamı söyledi haftaya sanırım anca gidebilirim , neyse sorun hallolmadı ama güzel bir arkadaşımızla güzel vakit geçirdik , kendisine buradanda tekrar tekrar teşekkür ediyorum bunlarda mini buluşmanın fotoları

Tapatalk

19. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    Muhabbetiniz bol olsun. Sorunu da çözmüş olsaydınız tadından yenmezdi

Discovery cihazımdan gönderildi

20. sokrates

sokrates Katılımcı

Dostum motor bir yerden hava alıyor olabilir. Özellikle benzin enjektörlerinin dibinden olabilir. Mutlaka kontrol ettir

Sayfayı Paylaş