Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Selamlar arkadaşlar bir başka sorun ile karşınızdayım bildiğiniz üzere aracımda lpg kaynaklı sübap sorunu olmuştu ve sübapları yaklaşık 5.000 km önce değiştirmiştim , sorunum şu ; araç lpg de rolantide titremeli çalışıyor ve 1600 devire sabitlediğimiz zaman araba sallamaya başlıyor ve yolda giderken 2500 devirde belli belirsiz bi silkeleme oluyor benzinde ise ben sadece rolantide hissediyorum çok az bir titreme . Geçen gün yolda lpg ayarı yaptırmaya gittim araç +,- değerlerde boğulma veya tekleme yapıyor usta ayarların çok iyi dedi oynayınca bozuluyor dedi.Yaklaşık 10bin km önce iridium buji takıldı , sübap değişti , lpg ustasına göre ateşleme bobinleri olabilir diyor , başına böyle bir durum gelen varmı? Teşekkürler şimdiden

Tapatalk

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benzinde de olması, ateşleme bobinini işaret ediyor bence...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Selamlar arkadaşlar bir başka sorun ile karşınızdayım bildiğiniz üzere aracımda lpg kaynaklı sübap sorunu olmuştu ve sübapları yaklaşık 5.000 km önce değiştirmiştim , sorunum şu ; araç lpg de rolantide titremeli çalışıyor ve 1600 devire sabitlediğimiz zaman araba sallamaya başlıyor ve yolda giderken 2500 devirde belli belirsiz bi silkeleme oluyor benzinde ise ben sadece rolantide hissediyorum çok az bir titreme . Geçen gün yolda lpg ayarı yaptırmaya gittim araç +,- değerlerde boğulma veya tekleme yapıyor usta ayarların çok iyi dedi oynayınca bozuluyor dedi.Yaklaşık 10bin km önce iridium buji takıldı , sübap değişti , lpg ustasına göre ateşleme bobinleri olabilir diyor , başına böyle bir durum gelen varmı? Teşekkürler şimdiden

Tapatalk

benim araçta da benzer sıkıntı var
subap problemi ihtimalini, soğuk havalarda ilk çalıştırmada gürültülü ve titreşimli çalışmadan, hava iyi olsa bile 1-2 aracı hiç çalıştırmayıp sonra çalıştırınca da aynı şeyler oluyor, zangır zangır titriyor ön göğüs
benzinde tekleme yapmıyor, lpg de bazen sert silkeleme ile beraber, 2500-3000 devir arasında özellikle tık tık tık tekleme yapıyor, hafif hafif
fakat benzinde rölantide teklemeyi hissetmedim ben
bu durumu benli otogaz kazım ustaya anlattım, ayarlarını falan yaptı, subap sorunu varsa teklemeyi o da yapar dedi, subap problemini benzinde hissetmezsin ama lkpg de kendini direkt belli eder demişti o yüzden lpg tesisatı ile ilgili hiçbir işleme girişmedim
buji-buji kablosunu serviste orijinali ile değiştim, tekleme yine devam edyor
ateşlemede tek kontrol edilmesi gereken ateşleme bobini kaldı
ona da cumartesi günü baktıracam, çünkü 2 gün önce araba düz yolda devirlenmemeye ve yığılmaya başladı
usta bobin ya da enjektör olabilir dedi
bir de murat ustanın 10 numara dediği bir lpg ci ye de gösterecem bakalım teşhis ne yönde olacak
sürüş zevkini sıfırlıyor resmen :)
sende subap olayı da aşılmış, diğer seçeneklere bakmak lazım

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Benzinde de olması, ateşleme bobinini işaret ediyor bence...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

Banada öyle geliyor ama denemeden bilemeyeceğiz , deneme içinde kimse bobin vermiyor satış olması lazım illaki , sorun bobinde değilse vay halime o zaman

Tapatalk

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert

benim araçta da benzer sıkıntı var
subap problemi ihtimalini, soğuk havalarda ilk çalıştırmada gürültülü ve titreşimli çalışmadan, hava iyi olsa bile 1-2 aracı hiç çalıştırmayıp sonra çalıştırınca da aynı şeyler oluyor, zangır zangır titriyor ön göğüs
benzinde tekleme yapmıyor, lpg de bazen sert silkeleme ile beraber, 2500-3000 devir arasında özellikle tık tık tık tekleme yapıyor, hafif hafif
fakat benzinde rölantide teklemeyi hissetmedim ben
bu durumu benli otogaz kazım ustaya anlattım, ayarlarını falan yaptı, subap sorunu varsa teklemeyi o da yapar dedi, subap problemini benzinde hissetmezsin ama lkpg de kendini direkt belli eder demişti o yüzden lpg tesisatı ile ilgili hiçbir işleme girişmedim
buji-buji kablosunu serviste orijinali ile değiştim, tekleme yine devam edyor
ateşlemede tek kontrol edilmesi gereken ateşleme bobini kaldı
ona da cumartesi günü baktıracam, çünkü 2 gün önce araba düz yolda devirlenmemeye ve yığılmaya başladı
usta bobin ya da enjektör olabilir dedi
bir de murat ustanın 10 numara dediği bir lpg ci ye de gösterecem bakalım teşhis ne yönde olacak
sürüş zevkini sıfırlıyor resmen :)
sende subap olayı da aşılmış, diğer seçeneklere bakmak lazım

Sizede geçmiş olsun inşallah çözüme ulaşırız , bendeki sıkıntılar çok büyük değil ama titiz kullanıcı olduğum için can sıkıyor gelişme olursa haberdar et

Tapatalk

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert

Subapların aralıkları oynamış olabilir mi? Adem usta 5-30 a ayarlattırın subap değişiminde diyordu....İnşallah bobindir

Sübap aralıklarından olacağını zannetmiyorum yaptırdığım usta olmayacağını söyledi kendine güveniyor osman ustamız , bakalım göreceğiz

Tapatalk

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
[member=173]infiniteblack[/member]
inşallah sıkıntısız şekilde hallolur
benim araba satılmazsa adem ustaya motor yaptırıp binerim, subap sorunu falan da kalmaz ortada böylelikle >:D
ama son yaşadığım sıkıntı büyük ihtimal enjektör kaynaklı,
bobin kaynaklı olsa benzinde de aynı şeyi yapardı galiba

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Geçmiş olsun Serkan, bunlar çerez sorunlar Allah uçak kazası vermesin Motor kulağı sorunu olma ihtimali var mıdır?

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert

[member=173]infiniteblack[/member]
inşallah sıkıntısız şekilde hallolur
benim araba satılmazsa adem ustaya motor yaptırıp binerim, subap sorunu falan da kalmaz ortada böylelikle >:D
ama son yaşadığım sıkıntı büyük ihtimal enjektör kaynaklı,
bobin kaynaklı olsa benzinde de aynı şeyi yalardım galiba
Benimkinde benzindede çok az titreme var ilkten lpg enjektörü olabileceğine kafa yorduk ama test sırasında benzindede titreme yaptığı için ateşleme kaynaklı olduğuna yorduk

Tapatalk

vyslbhrl

Sessiz
Daha önce z16xer motorlu Lpgli astramda ayni sorunu yasamistim. Carbon clean yaptirdim kurumdan dolayiymis. Buyuk olcude azalmisti.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bobin uzun yıllar dayanır diye düşünüyorum benimkiler en azından öyle 16 senelik. Lpg işin içine girdimi işler biraz karışıyor.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert

Bobin uzun yıllar dayanır diye düşünüyorum benimkiler en azından öyle 16 senelik. Lpg işin içine girdimi işler biraz karışıyor.

Valla banada hemen bozulacak bir parça gibi gelmiyor gerçi seninkiyle benimki aynı düzenekmi bilmiyorum bizde buji kablosu yok mesela ,deneme yanılmayla anlayabileceğiz malesef

Tapatalk

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Dostum geçmiş olsun. Umarım kısa surede ve masrafsız halledersin. Bende de subap sıkıntısı var. Daha cozumlemedim. Sen benden daha iyi durumdasin.

Discovery cihazımdan gönderildi

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert

Dostum geçmiş olsun. Umarım kısa surede ve masrafsız halledersin. Bende de subap sıkıntısı var. Daha cozumlemedim. Sen benden daha iyi durumdasin.

Valla sıkıntıyı çözdük derken başka sıkıntı çıktı , hadi hayırlısı ne diyelim umarım kısa yoldan ulaşırız çözüme

Tapatalk

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Bugün @vyslbhrl veysel kardeşimle tanışmak nasip oldu dün sağolsun özelden carbon clean için denizlideki yerlerin irtibat nosunu yolladı , ben bayrak otoda bu titreme ile çözüm yolları ararken mahmut ateşleme bobininin olmadığını tanıdık mazda varsa değiş tokuş yapıp denememizi önerdi , yazışma yaparken veysel kardeşimden rica ettim oda Allah razı olsun beni hiç tanımamasına ve mazdasını alalı daha 1 hafta olmuşken yardım etti sabah bayrak otoda buluştuk işimiz 1 saat sürdü ama saat13:30 a kadar baya bi muhabbet ettik sağolsun çok dürüst efendi bir arkadaşımız , sorun için veyselin bobinlerini benim araca taktık ama bendeki sıkıntı hala devam etti sorunu hala bulmuş değiliz bayrak oto turkuaza götürüp cihaza bağlamamı söyledi haftaya sanırım anca gidebilirim , neyse sorun hallolmadı ama güzel bir arkadaşımızla güzel vakit geçirdik , kendisine buradanda tekrar tekrar teşekkür ediyorum bunlarda mini buluşmanın fotoları
432c87fd77b6c4337662109136b590f6.jpg

ed6feb7a6212efe1e4cf3ab62fc74b75.jpg

59326557c294aff30c09a810393c6b57.jpg

fda93bed261b86d0ed0c6eb2b0c41be3.jpg

Tapatalk

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Muhabbetiniz bol olsun. Sorunu da çözmüş olsaydınız tadından yenmezdi

sokrates

Katılımcı
Dostum motor bir yerden hava alıyor olabilir. Özellikle benzin enjektörlerinin dibinden olabilir. Mutlaka kontrol ettir

Üst Alt