Mazda 3 BL (2009-13) Lastik Seçimi

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Dediğiniz çok mantıklı maddi açıdan baktığımızda. Lastik önerisi kısmına gelecek olursak Nokian WR D4 91H serisini aralık ayında aldım. Mükemmel bir fren mesafesi var ve yazlıklardan daha az yakıt tüketimi var. Etiket değerine de bakarsak zaten Fren Mesafesi A Yakıt tüketimi C olarak geçiyor. Etiket değerine göre en iyi lastik diyebilirim fiyat performans olarak. Eğer pahalı geliyorsa KUMHO yada FALKEN lastiklere bakmanı öneriyorum. Ama önceliğin Nokian olsun derim. @lkuvvetmira

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Dediğiniz çok mantıklı maddi açıdan baktığımızda. Lastik önerisi kısmına gelecek olursak Nokian WR D4 91H serisini aralık ayında aldım. Mükemmel bir fren mesafesi var ve yazlıklardan daha az yakıt tüketimi var. Etiket değerine de bakarsak zaten Fren Mesafesi A Yakıt tüketimi C olarak geçiyor. Etiket değerine göre en iyi lastik diyebilirim fiyat performans olarak. Eğer pahalı geliyorsa KUMHO yada FALKEN lastiklere bakmanı öneriyorum. Ama önceliğin Nokian olsun derim. @lkuvvetmira
İlk yazlık alacak, o da Nokian olabilir.

lkuvvetmira

Sessiz
Araç Markası
2014 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan
şuan üstündeki tüm lastikler bridgestone.
yazlıkları 4 lastik takım alacağım için nokian önceliğim olabilir tabiki.
kışlık içinse sıfır sayılabilecek öndeki 2 lastik bridgestone.
kasım gibi 2 lastik daha alınca onları farklı marka seçmem de herhangi bir olumsuz nokta yaşar mıyım.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Falken dunlop goodyear nokian continental iyi lastiklerdir. Bridgestone da iyi ama çok sert.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Falken kullandım ıkı sene brıstondan bı farkı yok ıyı lastık Hatta brıdgeston turanzadan daha sessız. Ama ılerde alcagım lastık Yokohoma Advan sport

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
şuan üstündeki tüm lastikler bridgestone.
yazlıkları 4 lastik takım alacağım için nokian önceliğim olabilir tabiki.
kışlık içinse sıfır sayılabilecek öndeki 2 lastik bridgestone.
kasım gibi 2 lastik daha alınca onları farklı marka seçmem de herhangi bir olumsuz nokta yaşar mıyım.
Aynı marka ve aynı desen tipini almanı öneririm, ya da 4 adet istediğin sıfır kışlık alırsın.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Yazlık lastik alacaklar indirimler varken alsın. Nokian Line 195-65-15 n11 de kormetal de 190, Continental ContiPremiumContact 5 ise hepsiburadada 210 tl idi en son. Contiyi aldım geçen hafta 2018 3. hafta üretimi geldi.
Aynı şekilde ben de deneme amaçlı kış başlamadan nokian weatherproof almıştım. çok memnun kalmadım kış performansından mecbur yaz kış ayrı taktırmaya devam. Daha yeni aldığım için de kıyamadığımdan 4 mevsimleri arkaya takıp aldığım contileri de öne taktıracağım.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yazlık lastik alacaklar indirimler varken alsın. Nokian Line 195-65-15 n11 de kormetal de 190, Continental ContiPremiumContact 5 ise hepsiburadada 210 tl idi en son. Contiyi aldım geçen hafta 2018 3. hafta üretimi geldi.
Aynı şekilde ben de deneme amaçlı kış başlamadan nokian weatherproof almıştım. çok memnun kalmadım kış performansından mecbur yaz kış ayrı taktırmaya devam. Daha yeni aldığım için de kıyamadığımdan 4 mevsimleri arkaya takıp aldığım contileri de öne taktıracağım.
Bence bu yaz da onlarla devam etmeliydin Mutlu, neden boş yere iki lastik aldın, kışa doğru ya yeni kışlık alırdın ya da gittiği yere kadar giderdin.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bence bu yaz da onlarla devam etmeliydin Mutlu, neden boş yere iki lastik aldın, kışa doğru ya yeni kışlık alırdın ya da gittiği yere kadar giderdin.

4 mevsimden 4 adet almadım Bülent abi, 2 adet aldım denemelik. Baktım memnun değilim kış performansından onları yazlık olarak kullanmaya devam edecem. Şu an elimde 4 kışlık 2 dört mevsim var. Denemek için şu anda 2 dört mevsim önde, 2 kışlık arkada, diğer 2 kışlık balkonda dinlenmede. :D Yazlık 2 lastik eksiğim vardı her türlü. Yazın 3 ay yokum, ama yine de yazın kışlık kullanmaya kıyamadım.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
merhaba arkadaşlar. ankarada yaşıyorum yeni aldığım mazda 3 sedan impressive aracımda öndeki 2 lastik kışlık. (3ay önce alınmış derinliği vs. gayet sıfır gibi duruyor)
arkadaki 2 lastik yazlık ve eski. (tahmini 1 yaz gider)
planım şu; nisan gibi 4 sıfır yazlık lastik almak ve onları takmak. (arka iki lastikçiye ön iki depoya)
kasım gibi de 2 sıfır kışlık lastik almak.
böylece 2 takım lastiğim de uzun süre idare

Merhaba, bence Michelin Cross Climate i inceleyebilirsiniz.
Hem lastik değişiminden hem depo olayından kurtulursunuz.
Öndeki iki lastikte iyi durumdaysa ikinci el satarak lastik masrafınızı biraz düşürebilirsiniz.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Biraz piyasa arastırması yaptım ve yazlık lastık olarak gerek yakıt tüketımı en az, gerek ses desibeli en az olarak Goodyear Effıceıntgrıd Performans olarak gosterıyor site, dogru mudur yalan mıdır bılmıyorum

Michelin Primacy 3 205/55R16 91V
Continental ContiPremiumContact 5 205/55R16 91V
Goodyear Efficientgrip Performance FI 205/55R16 91V
Goodyear Efficientgrip Performance 205/55R16 91V

Efficientgrid Performans
EfficientGrip Performance 205 55 16 91 V (5452000655622)
EfficientGrip
EfficientGrip 205 55 16 91 V (5452000425218)

Son düzenleme:

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
@ozgur35
205/55 R 16 94 W XL Nokian eLine 2 94 W 68db
Etiket değeri A A
390,00 TL

Kardeşim en iyisi bu paran varsa bundan al AA etiket değeri var :)

Yada

205/55 R 16 91 V Nokian Line 91 V 71db
C A etiket değeri
300,00TL

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Biraz piyasa arastırması yaptım ve yazlık lastık olarak gerek yakıt tüketımı en az, gerek ses desibeli en az olarak Goodyear Effıceıntgrıd Performans olarak gosterıyor site, dogru mudur yalan mıdır bılmıyorum

Michelin Primacy 3 205/55R16 91V
Continental ContiPremiumContact 5 205/55R16 91V
Goodyear Efficientgrip Performance FI 205/55R16 91V
Goodyear Efficientgrip Performance 205/55R16 91V

Efficientgrid Performans
EfficientGrip Performance 205 55 16 91 V (5452000655622)
EfficientGrip
EfficientGrip 205 55 16 91 V (5452000425218)
Nokian eLine 2

Fthumb1_T429862.jpg

Hepsı A mıs harbıden ne malı bu nokıan
Finlandiya ;)

Son düzenleme:

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Nokian Hakkında
Dünyanın önde gelen lastik uzmanı Finlandiyalı Nokian Tyres, çok sayıda testten birincilikle çıkmış bir üretici, kış lastiğinin mucidi, dünya rekoru sahibi ve yenilikçilikte lider bir firmadır.
Indırımde Nokıan bakak :D
Nokian 205/55r16 94w Xl Eline2 A-a-68db (2017 Üretim) - n11.com
Lastıgın yanakları da şekil yani damalı bayrak gıbı Helalın Var Bee Nokıan:hrkbuya:

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Nokian Hakkında
Dünyanın önde gelen lastik uzmanı Finlandiyalı Nokian Tyres, çok sayıda testten birincilikle çıkmış bir üretici, kış lastiğinin mucidi, dünya rekoru sahibi ve yenilikçilikte lider bir firmadır.
Indırımde Nokıan bakak :D
Bülent abi cevaplamış söylemek istediklerimi top sende :D
Benim kışlıklar Nokian şuan :D

Üst Alt