Mazda 3 BL (2009-13) Lastik Seçimi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
ELine2 çok iyi lastik de çok pahalı meret ya. Nokian Line 200 küsüre bulunabilir, ContiPremiumContact5 de 220 küsüre.
290 civarı fiyat çok pahalı.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Abdüllatif Şener'in çok güzel bir sözü vardır; "şarap içmesek de, kültürünü biliriz" diye... ;)
Şarap benim işim :D

ELine2 çok iyi lastik de çok pahalı meret ya. Nokian Line 200 küsüre bulunabilir, ContiPremiumContact5 de 220 küsüre.
290 civarı fiyat çok pahalı.
n11 de 340 tl 205 55 16 cok pahalı namussuz
goodyearım benım canım ya 230 tl. 230 verıon B-A 68 desıbel oluyorsun. A-A 68 db olmak ıcın 100 tl daha verıcen
Ne kadar ekmek o kadar köfte :D

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Şarap benim işim :D

n11 de 340 tl 205 55 16 cok pahalı namussuz
goodyearım benım canım ya 230 tl. 230 verıon B-A 68 desıbel oluyorsun. A-A 68 db olmak ıcın 100 tl daha verıcen
Ne kadar ekmek o kadar köfte :D
Fiyatlar ne artmış öyle. İyi ki zamanında aldım yazlıkları.
eg performance
Goodyear 205/55r16 91v Effıcıentgrıp Performance 2017 Egea O.e. - n11.com
Goodeyar 205/55 R16 91v Efficientgrip Performance(üretim 2017) - n11.com
nokian line
Nokian 205/55 R16 91h Line Yaz Lastiği 2017 - n11.com

falken de bakabilirsin.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Son düzenleme:

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Michelin crossclimate 4 mevsim var şuan kullandığım güzel bi sıkıntı görmedim, yazlık olarak bridgestone ecopia kullanmıştım kuru asfalt zeminde muhteşem bi frenleme var ama ıslak zeminde biraz sıkıntili ama o da güzel şimdi fiyatlarına baktımda uçmuş fiyatlar suan kullandığıminda disleri erimeye basladi cok yol yaptı.Simdi yazlık falken almayı düşünüyorum kullanan kişiler memnun ama ısındıktan sonra diyolar.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Michelin crossclimate 4 mevsim var şuan kullandığım güzel bi sıkıntı görmedim, yazlık olarak bridgestone ecopia kullanmıştım kuru asfalt zeminde muhteşem bi frenleme var ama ıslak zeminde biraz sıkıntili ama o da güzel şimdi fiyatlarına baktımda uçmuş fiyatlar suan kullandığıminda disleri erimeye basladi cok yol yaptı.Simdi yazlık falken almayı düşünüyorum kullanan kişiler memnun ama ısındıktan sonra diyolar.
Ben brıdgestos turaza er300 den falkene gectım ıkısı de aynı bı fark yok. Ikısınde de lastık ugultusu vardı. Suankı goodyearı ılk kez kullandım memnum Pirellı de kullandım o cok ugultu yapıyordu. Ama bu nokıan ıyımıs onu da denıcem belkı goodyeardan az ugultu yapıyordur

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
İş aracıma daha önce yaz ve kış lastiği olarak Michelin, Dunlop, Hankook, Bridgestone
kullandık. Günde en az 150 km en fazla 350 km yapan biri olarak bana kulak verin dostlarım. Şu anda Continental Winter Contact TS860 195/65/15 95T XL aldık. Bugün sağnak yağmurda viraj olsun, frenleme olsun müthiş performans sergiledi. Bazen aa biz kış lastiğini takmışmıydık :) diyorum. Çok sessiz ( diğer kullandığım markalara nazaran ) kar performansını denemeye fırsat olmadı.

WinterContact™ TS 860: Maksimum Fren Performansı

Ekli dosyalar

• DCF8C5AB-3C1C-448E-A104-2A5283833B3E.jpeg
    DCF8C5AB-3C1C-448E-A104-2A5283833B3E.jpeg
    127.6 KB · Görüntüleme: 13

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
İş aracıma daha önce yaz ve kış lastiği olarak Michelin, Dunlop, Hankook, Bridgestone
kullandık. Günde en az 150 km en fazla 350 km yapan biri olarak bana kulak verin dostlarım. Şu anda Continental Winter Contact TS860 195/65/15 95T XL aldık. Bugün sağnak yağmurda viraj olsun, frenleme olsun müthiş performans sergiledi. Bazen aa biz kış lastiğini takmışmıydık :) diyorum. Çok sessiz ( diğer kullandığım markalara nazaran ) kar performansını denemeye fırsat olmadı.

WinterContact™ TS 860: Maksimum Fren Performansı
Valla hocam continentali Türkiye haritası olayindan sonra sildim.Aslinda petlasda iyi markada sonradan sertleşiyor 2 yılda bi değiştirmek gerekiyo hem Türk markası uçaklarımizda dahil kullanılıyo ama işte 2 yılda değiştirmekte koyar insana.Falken de su yönden istiyorum Türkiyede uretiliyo japon marka hemde uygun fiyatlı dayanıklı diye düşünüyorum yanlışsam düzeltin abilerim arkadaşlarım.

Son düzenleme:

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Ben brıdgestos turaza er300 den falkene gectım ıkısı de aynı bı fark yok. Ikısınde de lastık ugultusu vardı. Suankı goodyearı ılk kez kullandım memnum Pirellı de kullandım o cok ugultu yapıyordu. Ama bu nokıan ıyımıs onu da denıcem belkı goodyeardan az ugultu yapıyordur
Peki hocam falken kullanmış biri olarak uğultu harici nasıldı?

Mantıklı düşünün derim... Kolayı sokaklara döküp, fabrikasını açtığımız gibi yarın öbür gün fabrika kurun diye arsa veririz... :)
Doğru diyon da hocam bunları biz sonuçta dolar üzeri alıyoruz yurdumun parası yurdumda kalsın dolar düştükten sonra dunlopda alınır :)sıkıntı yok yani

Son düzenleme:

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Peki hocam falken kullanmış biri olarak uğultu harici nasıldı?
Bridgestone= FAlken ben bı fark gormedım ıkısını de almam sert cunku. ama brıgeston alıcagıma falken alırım daha ucuz. Bana sessız konforlu pamuk gıbı lastık lazım Yokohoma da cok pahalıymıs 55 desıbel advan sport
Prımacy 4 / goodyear/ nokıan kullanıcı yorumlarına bakıom
Bi de o Turanza er300 ne balon yapıyordu ya ıkı kez balon yaptı 185 50 16 honda jazz lastıgı

Son düzenleme:

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan

Ekli dosyalar

• DSC_0444.jpg
    DSC_0444.jpg
    386.8 KB · Görüntüleme: 15
  • DSC_0445.jpg
    DSC_0445.jpg
    367.6 KB · Görüntüleme: 15
  • DSC_0448.jpg
    DSC_0448.jpg
    547.9 KB · Görüntüleme: 16

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Lastık konusunda bı kac forumdan okudum mıllet yazmıs mıchelın ıcın Almanya uretımı olanlar ıyyımıs İspanya uretımı olanlar balon yapıyormus
Merak ettım ve 2 ayrı satıcıyı aradım prımacy 4 ıcın birinde rus malı dıgerınde alman malı varmıs aralarında da lastık bası 20 tl fark var cok ılgınc

Üst Alt