Mazda 3 BL (2009-13) Bakım Ve Fiyatları

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bakımınız hayırlı olsun çok uygun fiyata yapmışınız.

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
50bin bakim icin tanıdık ustam vardı gittim.40 tl işçilik aliyor hep yıllardır hiç değişmez o yüzden ona gidiyorum genek bakım yapıp üstüne fren balataları buji vs ne istersen yapiyo yine 40tl:) bende rutin 50tl veriyorum.Servis fiyatları bana cok geliyor tabi aynı hizmeti sunmuyorlar orasi ayrı bisey diyemem ama kritik işlerde gitmeyi daha çok tercih ediyorum zaten araba dugun borcu vs zorluyo suaralar.

Motor yağı mobil 1 esp 5w30 120tl
Buji IFR6E11 NGK Iridium 220tl
Hava polen yağ filtreleri 70tl tuttu bosch alacaktim bulamadım ankarada izinli günümdü japoncu tanıdığı 3 farklı filtre gösterdi en iyi olanlarını aldım.

Buji iridyum aldım nedense çiğ yakıt atma vs çok okuyunca cesaret edemedim zaten.arabanin çekişi daha iyi oldu bariz.

Fren hidroliği değişimini muhtemelen 40binde yapmadı benden önceki sahibi onları serviste yaptiracagim.

Fren ,direksiyon ve şanzıman yağlarını bence aracı bilen yerde yaptırmak her zaman daha iyi.
Güle güle kullanın hocm hayırlı olsun.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Teşekkürler sağol.
Ama belirtmem lazım ki, koltuk konforu ve plastik kalite hissi 323 de daha fazla. Ayrıca şimdilik sürüş zevki 323 de daha iyi olduğunu düşünüyorum.
323 kullanmadım, koltuk kalitesi daha iyi olabilir belki ama diğer her yönden BL çok daha üstündür diye düşünüyorum, başlı başına teknoloji farkı var

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Teşekkürler sağol.
Ama belirtmem lazım ki, koltuk konforu ve plastik kalite hissi 323 de daha fazla. Ayrıca şimdilik sürüş zevki 323 de daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Özellikle kokpitte kullanılan plastik çok basit kalıyor. Eski araçlardan aldığımız keyifi, yeni araçlardan almamız çok zor. Eskilerin gerçekten ruhu var gibiydi ve onu hissederdik.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
323 kullanmadım, koltuk kalitesi daha iyi olabilir belki ama diğer her yönden BL çok daha üstündür diye düşünüyorum, başlı başına teknoloji farkı var
Tabiki toplamda Bl cok daha ustun.

Özellikle kokpitte kullanılan plastik çok basit kalıyor. Eski araçlardan aldığımız keyifi, yeni araçlardan almamız çok zor. Eskilerin gerçekten ruhu var gibiydi ve onu hissederdik.
Bugun benim arac disinda 2014 A3 ve 2011 cruze kullandim. Gozum bagli olsa hangi arabayi kullandigimi anlamam. Hepsi iyi,teknolojik,gidiyorlar vs. Birbirlerinin kopyasi.
Ama 323un cidden bir karakteri var. Erkek arabasi :)

Birde yeni guzuyu tanısak tam süper olacak. :)
"Forumlara konan arabalara nazar degiyor 'gibi bir batil inancim var :) O yuzden foto yok. Aracim titanyum gri/fume gibi BL kasa.

Moderatörün son düzenlenenleri:

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
"Forumlara konan arabalara nazar degiyor 'gibi bir batil inancim var :) O yuzden foto yok. Aracim titanyum gri/fume gibi BL kasa.
Biz buraya forum gözü ile bakmıyoruz ..aslnda buraya fotoğraf koyarsan nazar değmez cunki maşallah diyoruz..üzerine bir de felak nas okuyoruz ..;)

Son düzenleme:

by_dad

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Gri sedan
sa arkadaşlar
bir kaç gün önce 2010 impressive aldım.
aracı bakıma götüreceğim
ankarada önerebileceğiniz bir yer varmı

by_dad