Mazda 3 BL (2009-13) Bakım Ve Fiyatları

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
teşekkür ediyorum Allah kimseye kaza bela vermesin
fiyatlar konusunda bilgi verebilirmisiniz
normal bir bakım ne kadara malolur
Ben de birkac gun once BL kasa m3 aldim.
Yaglar,filtreler, V kayisi ve alt takimda bir kac parca degistirdim. 300 lira tuttu. Lpg filtrelerine de 70 lira verdim.

Ferman.55

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb
O araclarında servisleri pahalı ama her sehirde var samsun gibi buyuk bir şehirde ve cıvarında bir tane mazda servisi yok domestos beni yanlış anlamış site derken bu siteyi bahsetmedim mazda nın yetkili bayısinin sitesinden iletişime gectim onlarda tuş takımı diyolar ama işcilik dahil 1000 tl duzelicek diyede garanti vermiyolar ayrıca en yakın servis ankarada samsun da sıfır mazda alıp cakma mazda servislerine gidip yuksek ucret odemek cok anlamsız

photo.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
O araclarında servisleri pahalı ama her sehirde var samsun gibi buyuk bir şehirde ve cıvarında bir tane mazda servisi yok domestos beni yanlış anlamış site derken bu siteyi bahsetmedim mazda nın yetkili bayısinin sitesinden iletişime gectim onlarda tuş takımı diyolar ama işcilik dahil 1000 tl duzelicek diyede garanti vermiyolar ayrıca en yakın servis ankarada samsun da sıfır mazda alıp cakma mazda servislerine gidip yuksek ucret odemek cok anlamsız

:) :)

Site muhabbetinde bi yanlış anlaşılma olduğu belliydi zaten... :) Mazda sahipliğinin paha biçilemez olgusunu sırf servis yokluğuna ve yetkililerin ilgisizliğine bağlarsak, tamamen haklısın... Bu sefer de; servis enflasyonu olan diğer markalara baktığımızda da; hem aracın kendisi gereksiz pahalı, hem de servisleri... Bu işin dengesini tutturmak tek taraflı bakarak çok zor olur. Mazda sahibi olduysan, ilk önce rutin bakımları ve genel sorunlar için usta/servis (yetkili veya yetkisiz) :) bulmak durumundayız...

Paylaşmış olduğun fiyatlar gerçekten afaki rakamlar, senin yerinde olsam kendi bütçeme ve kafama uyan ve genel bakımları yapabilen usta/iş yeri bulurum... Genel olarak fiyat analizine girmek istemiyorum ama yazılan rakamlar da hakikaten vicdansızlık. Cam sıvısını da hediye etmişler vay be... :D

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bu fiyatlar çok fazla. Piyasada en kaliteli yan sanayi leri bunların 1/3 fiyatlarına bulursunuz. Kusura bakmayın araştırmadığınız için siz suçlusunuz. Araştırmayı bilmeseniz bile böyle fiyat aldım ne dersiniz ye paylaşsaydınız kimse yaptırın demezdi.

Ferman.55

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb
Samsun merkezde ki tek mazda servsisi yetkili olmasada en iyisi bu sadece mazdaya bakıyor gibi ama fiyatlar acayip bahalı acaba diger sehirlerdeki yetkili servis ucretleri bu şekildemi yeni kasa mazda 3 almayı duşunuyordum. 2014 .15 gibi ama işte servis olayı ve orjınal parca fiyatları en pahalı araba olması dusunduruyor şimdi aklımda honda accord var birde onu araştırıcam bir mazda sever olarak turkiye şartlarında mazda sahıbı olmak cok zorluyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Accord iyidir de mazda 3 ile kıyas kabul etmez, farklı segment araçlar.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Samsun merkezde ki tek mazda servsisi yetkili olmasada en iyisi bu sadece mazdaya bakıyor gibi ama fiyatlar acayip bahalı acaba diger sehirlerdeki yetkili servis ucretleri bu şekildemi yeni kasa mazda 3 almayı duşunuyordum. 2014 .15 gibi ama işte servis olayı ve orjınal parca fiyatları en pahalı araba olması dusunduruyor şimdi aklımda honda accord var birde onu araştırıcam bir mazda sever olarak turkiye şartlarında mazda sahıbı olmak cok zorluyor

Yav bu orjinal parça takıntısını gerçekten anlamıyorum. Kaliteli yan sanayi mi yok? Kendiniz diyorsunuz aşırı pahalı diye niye gidiyorsunuz? 2. El aracı olan bir insan niye servise ya da böyle pahalı yerlere gider? Samsunda japondan anlayan başka usta yok mu sanki? Benim gittiğim usta vw e bakıyor. Araçların parçaları hepsinin birbirinden farklı değil ki anlamasın. Bu değiştirilen parçalarda da hiçbirşey yok. Herkes değişir.
Açın İnternete bakın z rot lar kaç para balatalar kaç para. İnternetten alın, niye bi balataya disk fiyatı veriyorsunuz?

Siz mazda 3 gibi fiyatları uygun bir araçla böyle oluyorsanız, accord da hayal bile edemiyorum. Neyse geçin siz Accord a. Mazda bıktırmış sizi aklınızda da bitirmişsiniz uzatmaya gerek yok bence.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Mazda3 ile accord orjinal parcada kiyaslayip cidden mazda 3 un parcasi pahaliymis dediginiz parca varmi ?

Neden neye gore mazda zorluyor sizi?
Sikinti ne ?

drakyuz

Katılımcı
Araç Markası
2000 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Belki yeri değildir ama, ben de bu hafta Mazda görene gitmek istiyorum, bizim forumu bilen biriyle muhatab olmak isterim, isim öneriniz var mi

drakyuz

Katılımcı
Araç Markası
2000 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Mehmet gören mı, telefonu bağlamışlardı ,halledemezseniz bana dönün deyip dahilisini vermişti

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Traktörün ilk bakımı çabuk geldi :) malzeme siparişi verildi muhtemelen işlemleri kendim yapacağım :)

Carbon clean motor temizleme katkısı; 21,20 TL (eski yağda araç 10-15 dakika bu katkı ile çalışacak)
Lubco 5w30 yağ; 39 TL (eski yağ ve katkı döküldükten sonra bu yağ ile çalkalama yapılacak)
Motul 5w30 8100 x-clean yağ; 103,50 TL
Bosch filtre seti; 47,90 TL

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Polen filtresi almamışsın sanırım.
Polen filtresini de bi hava tutup temizlersen en azından iyi olur ;)
Hava filtre kazanını sökmüşken akış metreyi de gözle bir kontrol et, varsa tozlanma veya yağlanma kontak spreyi ile (balata spreyi kullanma mümkünse) bi üstünden geç. Yakıt filtreni de 40 Bin de bir değişmen gerekli ;)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Polen filtresi almamışsın sanırım.
Polen filtresini de bi hava tutup temizlersen en azından iyi olur ;)
Hava filtre kazanını sökmüşken akış metreyi de gözle bir kontrol et, varsa tozlanma veya yağlanma kontak spreyi ile (balata spreyi kullanma mümkünse) bi üstünden geç. Yakıt filtreni de 40 Bin de bir değişmen gerekli ;)

Polen filtresi henüz 2 aylık, temizliğini yaparım. Akışmetre temizlenecek, diğer konudan not almıştım :) yakıt filtresi şubat ayında değişmiş aynı zamanda tank temizliğide yapılmış. Anlaşılan şimdilik unuttuğumuz bir şey yok :)

Üst Alt