Mazda 3 BL (2009-13) Bakım Ve Fiyatları

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Servis pahalı olmasa zaten garantisi bitince herkes uzaklaşmazki. (istisnalar hariç)

Servis açısından bakarsak da, fiyatlar gayet makul. :)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Servis işçilik saat ücretleri 80-100 aralığında,diğer sarf malzemelerin de fiyatı belli.Sanayi esnafı osman usta gibi öyle koştur koştur iş yapılmıyor, 1-2 saat civarı bakım sürüyor ..fiyat makul geldi bana..

mavimavi21

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mavi Sedan
Arkadaşlar mrb.
Hafta sonu aracıma 100 bin ağır bakım yaptırdım. Fiyat konusunu sizinle paylaşmak istiyorum. Bostancı Mazda İkiler'de. Sağ olsunlar Ercan usta ve Teber usta çok ilgilendiler. Kesinlikle ilgi ve işçiliklerinden memnun kaldım. Buradan tekrar teşekkür ediyorum kendilerine.
- 5w30 yağ
- hava, yağ, polen filtreleri
- V kayışı ve seti (bilyalar, kasnak v.s.)
- otomatik şanzıman yağ ve süzgeç
- arka fren balataları (benim isteğimle yan sanayii, fark:100 tl)
- arka aks sol (sanırım adı:) aks rot başı (benim isteğimle yan sanayii, fark:100 tl)
- bujiler
- ufak tefek diğer şeyler (arka plaka lambaları, üst çıta bagaj kapakları, emniyet kemeri toplama sorunu, motor temizleme vs.)

toplam 1850 tl ödedim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Fiyat ve listeye bakınca güzel rakam denilebilir... :) Kazasız günlerde kullanmak nasip olsun.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Önce Adana mıçı'dan 550 lira fiyat aldım,sonra Antep akcanları aradım,ıvır zıvır şeyler istemiyorum faturada,bütün filtreler ve yağ değişimi ne kadar tutar dedim,450 liraya olur dendi. 2013 sonunda 2011 mazda 3 ün bakımı 250 lira tutmuştu. 3 senede katlamış.
bayram dönüşü akcanlarda yaptıracaz artık...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bütün filtreler derken hangileri..sadece yağ değişimi yağ filtresi ve hava filtresi yine 250 civarı olur maksimum, polen de eklenirse çıkar epey

Koreu

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Balataların değişme vakti geldiği nasıl anlaşılır? Durmaya yakın hafif fren sesi gelmeye başladı bu nedenle soruyorum.....

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
slmm...arabama en son doksan bınde bakım yapılmıştı yetkılı servıste..o zamandan berı sadece yag ve hava flıtresı degıstırdım on bınde bir...şuan yuz kırk bınde...şu anda benım yapmam gereken bişey var mı..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
slmm...arabama en son doksan bınde bakım yapılmıştı yetkılı servıste..o zamandan berı sadece yag ve hava flıtresı degıstırdım on bınde bir...şuan yuz kırk bınde...şu anda benım yapmam gereken bişey var mı..
Yağ, filtreler haricinde bujilerin değişimi, kayışların kontrolü, balatalar ve sıvıların kontrolü, akü kontrolü gibi şeyler ilk aklıma gelenler hocam...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
kashiyama di okuyunca mevzuyu unutmusum dedim bunun neresi kaşıniyor.
hayirli olsun simdiden

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
valla degistir çentikleri unutma!

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
eski sirketimde sirket arabasi clio 1 hafta bende kalmisti zimmeti aldim mars yaptim hemen araclardan sorumlu kisiyi aradim bunun balatasi bitmis diye tamam randevuyu aliyorum dedi bakima aksama aradi 1 hafta sonrasina almis randevuyu dedim benim islerim var araba lazim ama oyle kullan dedi 1 hafta sonra otoparka biraktim arabayi anahtari verdim aradan 1-2saat gecti baktim araci cekiciye koyuyorlar dedim hayirdir kadir bunun balatasi bitmis dedi sen dua et kaliperler bitmemis dedim
servisden almaya gittim araci servis deki usta helal olsun kaliperdeki pistona kadar kullanmissiniz degisenler
disk kaliper isidan dolayi fren hortumuda zarar gormus

Koreu

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
Parçalar tamam, usta arayışına devam....bir de zaman lazım....aşırı ses de yok....10.ooo de tamamlanmadı...

Üst Alt