Mazda 3 BL (2009-13) Bakım Ve Fiyatları

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Lpg olan motorlarda bujinin 10-15 bin km aralığında değişmesi önerilmekte, benzinli motorlarda ise 20 bin kilometre...
ben 90 bın bakımında degıstırmıstım....o zamandan bu yana hıc degısmedı...suan 140 bın km..aractaLPG lı...durum çok mu vahım

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
servis derki 40bin km normal buji
(ben 20binde degistirdim)
iridyum 120bin evde degilim kitaba bakarim yine

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
iridyum buji ; 120bin km
normal buji ; 40bin km veya 24ay

Ekli dosyalar

• IMG_20161130_210627.jpg
    IMG_20161130_210627.jpg
    83.2 KB · Görüntüleme: 30

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
kitap derki ;
-hava filtresini her 20binde/12 ay temizleyiniz.
-hava filtresini her 60binde /60ay degistiriniz
bide not dusmusler
cok tozlu kumlu yerde iseniz daha sık temizleyiniz /degistiriniz

bu konuda yorumlariniz nedir ?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
kitap derki ;
-hava filtresini her 20binde/12 ay temizleyiniz.
-hava filtresini her 60binde /60ay degistiriniz
bide not dusmusler
cok tozlu kumlu yerde iseniz daha sık temizleyiniz /degistiriniz

bu konuda yorumlariniz nedir ?
Kitap Tr deki hava ve yol koşullarının zaman zaman çöl ortamını andırdığını bilmediği için, bizi de Avrupai saydığı için 60 binde değiş der ama daha bilmez ki 20 binde bile temizlemeyi geç çamur bağlamış hale geliyor

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
hep 10bin olmadan degistirdim iki aracimdada hic 10bin halini gormedim motorsiklet kullanirken bin km de bir degistiriyordum halini bilemiyorum ondan dolayi merak ettim.

Koreu

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - HB
iridyum buji ; 120bin km
normal buji ; 40bin km veya 24ay
Hangi buji olduğunu nasıl anlarız?

Kitap Tr deki hava ve yol koşullarının zaman zaman çöl ortamını andırdığını bilmediği için, bizi de Avrupai saydığı için 60 binde değiş der ama daha bilmez ki 20 binde bile temizlemeyi geç çamur bağlamış hale geliyor
Bana 20 bin mantıklı geliyor, hava koşullarımız Avrupa' ya göre kötü olabilir ama altı kat değildir heralde. Ama riske girmemek için 10 binde değiştiriyoruz tabi o ayrı.....

Moderatörün son düzenlenenleri:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bana 20 bin mantıklı geliyor, hava koşullarımız Avrupa' ya göre kötü olabilir ama altı kat değildir heralde. Ama riske girmemek için 10 binde değiştiriyoruz tabi o ayrı.....
20 bin olabilir tabi, yaşadığınız yer önemli sonuçta, tamamen bulunduğunuz hava ve yol koşullarına bağlı bir durum, kimisi 10 bin gider kimisi 50 bin, ben nerede yaşarsam yaşayım 20 bini de beklemem sanırsam

muty

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Arkadaşlar bursa inallar dan parça fiyataldım nasıl gibi yorumlarınızı bekliyorum. 1.motor yağı :41.5 tl litresi 2.yağ filtre si 28 tl 3.yakıt filtresi 164 tl 4.hava filtresi 59 tl 5.polen filtresi 119 tl fiyatlar nasıl hava filtresi pahalı gibi vb.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar bursa inallar dan parça fiyataldım nasıl gibi yorumlarınızı bekliyorum. 1.motor yağı :41.5 tl litresi 2.yağ filtre si 28 tl 3.yakıt filtresi 164 tl 4.hava filtresi 59 tl 5.polen filtresi 119 tl fiyatlar nasıl hava filtresi pahalı gibi vb.

@emrullahberat46 hocam belki bu soruya yanıt verebilir... :)

Dizel aracın bakımı benzinli araçtan her daim pahalıdır hocam. Benzinli 3 ün yağ filtresi 15 lira hava filtresi 45 lira mesela... :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yaklaşık bir yıl öncesine göre fiyatlar biraz artmış görünüyor, yağ hangi marka için o fiyat Dexelia mı?, yaklaşık olarak yağ filtresi 20, hava filtresi 50, polen 100, yakıt 120 civarıydı

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan

N11 den 100 tl ye mazda 3 bosch filtre seti alın. benzin yakıt filtresi de mann, bosch gibi kaliteli bir yan sanayi tercih edebilirsiniz. en kral yağ da 4 lt si 100 tl.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Bugün 6700 km deki aracımı yağ uyarısı verdiği için (c200 d) hastalyaya bıraktım , bırakmaz olaydım adamlar yazılım yükleyeceğiz yağına bakacağız vs dediler yazılım yüklerken sistem kilitlenmiş aracı teslim edemediler , yedek araç istedim onuda vermediler , orda baya bir zaman harcadım gelen giden müşteriler bakım fiyatı alıyordu a serisinin rutin bakımı 1400 tlcik c seriside 2000 tl civarı ,yaptıkları hiçbirşey yok ekstradan , mazdanın gözünü seveyim ben bakım fiyatına sübap yaptırmıştım mazda3 üme :)

Üst Alt