Mazda 3 BK (2003-09) Lpg Enjektörleri Değişti Ancak Tekleme Geçmedi

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aynen bende bunu serviste dile getirdim. Bakalım tekrar serviste teste goturucem. Umarım arizayi bulurlar sonunda.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aynen bende bunu serviste dile getirdim. Bakalım tekrar serviste teste goturucem. Umarım arizayi bulurlar sonunda.

Bu işin uzmanı değillerse ve sadece montaj yapıp, bilgisayara bön bön bakıp ayar yaptıklarını zannediyorlarsa sana orası çözüm üretemez, ki üretememişler...

İşin uzmanını bulacaksın ve guzuyu emanet edeceksin, sorup supap değilse eğer, misler gibi binmeye devam edeceksin... Anlatılanlara göre de, sorun supaplarda da değil... ;)

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Bir kez de motor sogukken baktirmak istiyorum. Sıcak iken kompresör testi yaptılar birşey çıkmadı. Birde burada adem ustanın dediği 3. aşamayı denemek istiyorum. Sağlam bir usta bulursam tabi : D

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Subap mi değil mi onu bi netlestirsem kafam rahatlıcak. Subap değilse o zaman da cebim rahatlicak :D

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Ali yoğun çalışıyorum o yüzden denemeye vaktim olmadi. Büyük bi ihtimal cumartesi denicem. Sonucu paylasirim.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Bugün denemeyi düşünüyorum. Vakit bulursam. Bugün olmazsa yarin % 90 denerim. Su sıralar aşırı bir yoğunluk var. Araba resmen toz içinde kaldı. Veli görse arabayı elimden alır :D guzuyu bu hale nasıl getirdin diye :((

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Emin değilim. Ama baktılar gibi hatırlıyorum. Sorun yoktu.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Baktım yerini de buldum ama motor sıcaktı o yüzden ellemedim. Yarin arabayı yıkarken bakicam. Umarım düzelir.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
:D bende merak ettim bugün ama yine vakit bulamadım. Umarım düzelir. Kırıkkale de usta tavsiye eden bir arkadaşım var. Olmazsa onun yanina gideceğim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
:D bende merak ettim bugün ama yine vakit bulamadım. Umarım düzelir. Kırıkkale de usta tavsiye eden bir arkadaşım var. Olmazsa onun yanina gideceğim.

Bu forumun üzerine eğildiği kadar kendi aracının üzerine eğilseydin sorun çözülmüştü sanırım... ;)

Mazda çok kurcalanmayı sevmez, usta usta gezersen herkes bir parmak atar, hiç olmadı suçu bir birine atar sonrasında senin aracın iflah olmaz dikkat et...

Ben vicdanen uyarımı yapayım da, yine de sen bilirsin... O0

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Tesekkur ederim dostum tavsiyelerin için. Vakit problemi yaşıyorum birde bulunduğum ilce unutulmuş bir diyar gibi. İmkansizlik lar köyü gibi birşey.

ali_semet

Katılımcı
daha önce yaşadığım bir sorun olduğu için merak ediyorum sorunu.ışıklarda araç stop edecek mi stresi bi yana yakıt sarfiyatının fazlalığı insanı çıldırtıyor açıkçası inşallah en kısa zamanda çözersiniz problemi

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
@ali_semet ali dediğin gibi kaputu açtım ve parçayı yerinden çıkarmaya çalıştım. Bayağı bir uğraştım ama cikaramadim. Herhangi bir kilit sistemi filanda göremedim. Mandal gibi birşey de yoktu. Video cekipte gönderme imkânın varsa çok sevinirim. Teşekkür ederim.
Bu arada bende ışıklarda stop etme veya fazla yakıt olayı hic olmadı. Km de 20 kr yakıyor.

ali_semet

Katılımcı
Tamam abi yarın video çekip yüklerim buraya.bu arada maşallah guzu güzel parlamış.kazasız belasız kirlensin inşallah.:)

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Ali teşekkür ederim. Guzuya bakmak lazim. Ki o da bize baksın :D

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Arkadaşlar merhaba, aracımda ki tekleme ile ilgili son durumu paylaşmak istedim. En son Herter servisten Asalet ile görüştüm. 5 Mayıs günü gittim yanına, tanıştık çay içtik sohbet ettik. O arada ustalar da arabayı incelediler. Aracın subap sıkıntısı olduğunu söylediler. Artık problemin ne olduğu netleşti. 1750 - 2100 Tl arası bi masraf çıkar dediler. Motor açıldıktan sonra daha net birşeyler söyleyebilecekler. Aynı zaman da aracı cihaza takdılar ama herhangi bir arıza kaydı çıkmadı. Teklemenin sebebinin subap olduğu netleşince; bende aracı satın alırken yeterli değerlendirme ve inceleme yapmadan enjektör arızası deyip benim aracı satın almama neden olan ve ortalama 2500 TL civarında maddi zarara uğramama neden olan Basayar Yetkili Servisi için Mazda Genel Müdürlüğüne şikayette bulundum. Durumu baştan sona anlatan bir mesaj attım. Ertesi gün Mazda' dan aradılar ve gerekli bilgileri aldıktan sonra inceleme yapılacağını ve dönüş yapılacağını söylediler. Öğleden sonra da Basayar Servisten Murat Bey aradı ve incelemenin yapıldığını sonucu netleşince dönüş yapacaklarını söylediler. Bende Murat Bey' e de durumu kısaca özetledim ve aracın yeterli derecede tetkik yapılamdan enjektör teşhisinin konulduğunu ve bunun üzerine benimde aracı aldığımı ama sorunun subap olabileceğini ve 2500 TL masraf olacağını veya daha fazlada olabileceğini ikinci gidişimde söylediklerini ilettim. Şimdi Mazda' dan gelecek cevabı bekliyorum. Son durum kısaca bu arkadaşlar. Gelişmeleri paylaşırım.

Üst Alt