Mazda 3 BK (2003-09) Lpg Enjektörleri Değişti Ancak Tekleme Geçmedi

elinizden gelmeyecek ise ve hatrınızın geçtiği bir ustaya bu bilgileri okutup yaptıramayacaksanız, gerekirse yolunuz düşene kadar idare edin adem ustaya götürün derim..
Sonuçta y.servise gitseniz lpg ye bahane bulunup tek tek herşeyi değiştirirler..

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
ustam döktürmüş
[member=66]Adem Usta[/member] nın yazdıklarına bakınca benim araç için hepsinden şüphelenmeye başladım, hep öyleydi ya zaten neyse :D
ama benim araç için, sabahları ilk çalıştırmada içeriyi zangır zangır titretmesi, gürültülü çalışması deyince %90 subap diyorum, [member=66]Adem Usta[/member] da bunu söylemişti,ancak yolda giderken tekleme yapması, sadece lpg de yapması da lpg tesisatında da mı sıkıntı var dedirtiyor insana, ancak subap problemi benzinde kendini çok belli etmiyor galiba

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
[member=582]grafff[/member] hocam bu haliyle binilmezz arabaya, ben hiç rahat edemem, kendi arabama da biniyorum ama nasıl gel de bana sor :D para olsa hemen en ince yerine kadar elden geçirecek,
[member=66]Adem Usta[/member] nın yazdıkları doğrultusunda Murat ustaya bir gel derim, hatta ara bu videoyu izleme şansı olursa o da izlesin,
kırıkkale-ankara yakın nasıl olsa, ben de senle gelirim demek istiyorum ama bu aralar ev taşımaya hazırlık yapıyoruz, bir tek haftasonumuz var o da nasıl geçiyor anlamıyorum, belki de müsait olurum bilemiyorum

yani benim aracın videosunnu da izletmiştim [member=66]Adem Usta[/member] ya , seninki gibi sesler gelmiyor, tahminim subap aşamasından önce çözülür gibi senin problem

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bende sadece rolantide titreme var. Giderken herhangi bir problem hissetmedim.

Farkındayım dostum benim de içim cız ede ede biniyorum ama su an elimden başka birşey gelmiyor. Hayrola nereye tasiniyorsun. Ankaraya murat ustaya gitmeye karar verdiğimde sana da alo derim. Beraber gidebilirsek daha iyi olur. Umarım ikimizinde guzusunda ciddi problemler çıkmaz.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
[member=246]DarK PaSSenGeR[/member] dostum murat usta ile görüştüm 4 nisan gibi aracı götürmeyi düşünüyorum. Gelebilirsen gidelim beraber. Ankaraya gelmişken aracı gostereyim diye düşünüyorum.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
[member=246]DarK PaSSenGeR[/member] dostum murat usta ile görüştüm 4 nisan gibi aracı götürmeyi düşünüyorum. Gelebilirsen gidelim beraber. Ankaraya gelmişken aracı gostereyim diye düşünüyorum.
o hafta il dışındayım, bir sonraki hafta da ev taşıyacağım nasipse, yoksa gelmek isterdim
gelişmeleri bekliyoruz
@graff hocam

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Dostlar iyi akşamlar. Bugün murat ustanın yanina gittim. Sohbeti güzel. Benim motor teklemesine servisin subap dediğini murat ustanın ise motor da hic sıkıntı yok demesi beni şaşırttı. Bi yandanda sevindim. Hocam gel dedi elimi egzoz a koy dedi. Gaz da egzozdan hava pat pat pat teklemeli çıkıyor. Benzinde baktım gayet normal çıkıyor. Bu açıdan sevindirici. Hocam senin problem gazda dedi. Servisin taktığı bir LPG markası olduğu icin başka yerde de baktiramiyorum. Sinir oldum. Ama başka bir ustaya daha göstermek istiyorum. Emin olmak istiyorum. Murat ustaya gelmişken 90000 de değişmesi gereken motor yagi, hava ve yağ filtresinin degistirttim.
100 TL motor yagi 5_30 castrol tam sentetik.
35 TL filtreler markasına bakmadim ama sakura ve Bosch değildi.
İşçilik 50 TL
Simdi bazı eksiler motor yagi 5w40 geldi murat usta birşey olmaz dedi. Bende kitapcikta 5w30 yazdigindan bahsettim. Hatta kendi arabasina da 5w30 koyuyorum dedi. Birsey olmaz deyince sasirdim. Cunku 5w40 duymadim hic. Farki ne bilmiyorum. Ben 5w30 koydurttum yine de. İkincisi filtreler için sakura veya Bosch olsun demedi. Direk yan sanayi takti. Ben de unuttum sonradan aklıma geldi. Eksiler bunlar. Artılar hoş sohbet birisi. Babası da öyle. İsini bilen birisi gibi gözüktü. Diğer markalara da bakiyormus.
Bunun haricinde egzoz borusu paslanmis ve egzoz da tıkanıklık var dedi. İnternetten araştırdım mazda 3 egzoz bulamadım.
Nerden ve nasıl bulabilirim fikri olan varsa sevinirim.
Birde dostlar aautogas italia marka LPG takan başka bir yer biliyor musunuz. Başayar hariç.
Kısaca durum bu. Sorulariniz olursa cevaplarım. Fotoğrafları daha sonra eklicem.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Buda fotograflar.
eb40f5f977b526757c9a99ab4921d0d7.jpg

98d655de0ae0f23dc39ce140604a0718.jpg

3265a6c6b272977ef4d2a52fea08e842.jpg

af6142d846be1f60e147de57c64411cb.jpg

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Eksoz, üniversal bişey olsa gerek. İşi bilen bir egzozcu size yardımcı olur bence.

Google'da lpg markasını ile aratmayı denediniz mi? Ankara gibi bir yerde mutlaka bir bayi-servis çıkacaktır

Kolay gelsin

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Bende öyle tahmin ediyorum egzoz konusunda. Ama isi bilen birisi lazım. LPG markasını aricam birazdan belki diğer yetkili servislerde de ayni markadır. Ve ya özel bulabilirim belki.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Autogas italia sadece basayar da varmış. Üzüldüm. Arkadaşlar size tavsiyem servis hizmetini her yerde bulabileceğiniz LPG markası taktirin.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İşi bilen sağlam bir usta bulabilirsen aracına baktırabilirsin diye tahmin ediyorum...

Neticede sistem mantığı ve ekipmanları aynı, sadece şekilleri farklı...

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Kırıkkale de düzgün usta yok ankaraya geldiğimde de çok vaktim olmuyor. Ama birde oto japon eyüp ustaya göstermeyi düşünüyorum. Yarin vakit bulabilirsem giderim diye düşünüyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Denizli de Mutlu Otogaz var, iyi kötü muhabbetim oldu sağolsunlar her konuda işi bilen insanlar var... Çay içmeye gittiğim bir gün konu açıldı ve lpg sistemi ne diye sordu ustam... Romano dedim, bakıyor musunuz? Diye sormamla kabloyu bulup takması ve kontrol etmesi bir oldu...

Bizde lpg konusunda "bilmiyorum veya bakmıyoruz" olmaz dedi...

Böyle işletmeler her yerde bir tane de olsa vardır, bulmak gerekir... Ankara da çok fazla vardır bence.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Dostlar iyi akşamlar. Bugün murat ustanın yanina gittim. Sohbeti güzel. Benim motor teklemesine servisin subap dediğini murat ustanın ise motor da hic sıkıntı yok demesi beni şaşırttı. Bi yandanda sevindim. Hocam gel dedi elimi egzoz a koy dedi. Gaz da egzozdan hava pat pat pat teklemeli çıkıyor. Benzinde baktım gayet normal çıkıyor. Bu açıdan sevindirici. Hocam senin problem gazda dedi. Servisin taktığı bir LPG markası olduğu icin başka yerde de baktiramiyorum. Sinir oldum. Ama başka bir ustaya daha göstermek istiyorum. Emin olmak istiyorum. Murat ustaya gelmişken 90000 de değişmesi gereken motor yagi, hava ve yağ filtresinin degistirttim.
100 TL motor yagi 5_30 castrol tam sentetik.
35 TL filtreler markasına bakmadim ama sakura ve Bosch değildi.
İşçilik 50 TL
Simdi bazı eksiler motor yagi 5w40 geldi murat usta birşey olmaz dedi. Bende kitapcikta 5w30 yazdigindan bahsettim. Hatta kendi arabasina da 5w30 koyuyorum dedi. Birsey olmaz deyince sasirdim. Cunku 5w40 duymadim hic. Farki ne bilmiyorum. Ben 5w30 koydurttum yine de. İkincisi filtreler için sakura veya Bosch olsun demedi. Direk yan sanayi takti. Ben de unuttum sonradan aklıma geldi. Eksiler bunlar. Artılar hoş sohbet birisi. Babası da öyle. İsini bilen birisi gibi gözüktü. Diğer markalara da bakiyormus.
Bunun haricinde egzoz borusu paslanmis ve egzoz da tıkanıklık var dedi. İnternetten araştırdım mazda 3 egzoz bulamadım.
Nerden ve nasıl bulabilirim fikri olan varsa sevinirim.
Birde dostlar aautogas italia marka LPG takan başka bir yer biliyor musunuz. Başayar hariç.
Kısaca durum bu. Sorulariniz olursa cevaplarım. Fotoğrafları daha sonra eklicem.

Bu konuda Adem Usta destan yazmıştı ama dikkate alınmamış galiba... ::)

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Dostlar ankara da serkan otogaz diye bir yer buldum internetten. Akkoprunun biraz ilerisinde. Aradım ustanin ismi serkan bütün LPG kere bakıyoruz dedi. Umarım faydası dokunur ve işinin ehlidir.

Üst Alt