Genel LPG Sorunları ve Muhtemel Çözüm Yöntemleri

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Bende Bi Kere Kullandım.. Herhangi Bir Sıkıntı Olmadı..

Tapatalk

Bu ürünü bir kere kullanma şansım oldu, herhangi bir ters tepkisini hatırlamıyorum :)

Eski aracimdada kullandim simdiki aracimdada kullandim bi sikinti yasamadim opetde 15tl olan urun lpg cide 50tl ve zararina veriyorum diyor
....................

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yavru kutup ayısının hikâyesine döndü benim durum. " O zaman ben niye usuyorum" demem lazim.
Acaba pompaci mi yanlış bisi yaptı?

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ben başka şey olmasın diye dua ediyorum...

Devirli kullan denildiği için; aracı boşta çalıştırıp devir yaptırmış olamazsın di mi? :)

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Ben başka şey olmasın diye dua ediyorum...

Devirli kullan denildiği için; aracı boşta çalıştırıp devir yaptırmış olamazsın di mi? :)
Aman allah korusun. Hayır surus esnasında devirli kullandım. Normalde 2500-3000 devir arası vites degistirirdim. Katkıdan sonra 4000 devire yakın vites degistirdim.
Dün zaten benzinde kullandım herhangi bi sıkıntı yok. Artık benzinde de uyarı Işığı yanıyor. Ama motorun aracın gidişinde ve motorun sesinde bi değişiklik yok benzinde. LPG de sıkıntı oldu. Rolantide titreme yaptı. Birkez de rolantide istop etti. Şimdilik benzinde kullancam.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Lpg deposunu bitene kadar kullan hocam sonrasında ışığı söndürsünler muhtemelen yeni depoda ışık yanmayacaktır... Ankara ya gitmene gerek yok bence...

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Lpg deposunu bitene kadar kullan hocam sonrasında ışığı söndürsünler muhtemelen yeni depoda ışık yanmayacaktır... Ankara ya gitmene gerek yok bence...
Işığı söndürmek içinde Ankaraya gitmem gerek. Kırıkkale de mazda yetkili servis vb. yok malesef
Motto dan sonra yirmi TL lık gaz almıştım. Bitti 50 TL lık gaz aldım. Yeni depoda sıkıntı devam ediyor. Rolantide dalgalanma ve istop var. Gaz ayarı lazım sanırım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
En basit lpg ayarı yapan yerler bile ışığı söndürebiliyor...

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
@grafff hocam, aku kutup baslarini sök tak yapmayi denedinmi. Kutup baslarini sokup bir iki dakika bekleyip geri takin.Işik sonerse araci sadece benzinde kullanip takip edersiniz.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
@grafff hocam, aku kutup baslarini sök tak yapmayi denedinmi. Kutup baslarini sokup bir iki dakika bekleyip geri takin.Işik sonerse araci sadece benzinde kullanip takip edersiniz.
Evet bu da ışığı söndürmek için geçerli bir yöntem olabilir, beyine giden kabloları sökerek de ışık söndürülebilir ama işin mantığını bilen birisinin yapmasını tavsiye ederim...

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
En basit lpg ayarı yapan yerler bile ışığı söndürebiliyor...
Bende autogas italia var. LPG cilerin çoğunda yazılımı yok bakamiyorlar. Işıktan kasıt motor uyarı Işığı mi veli. Benim bildiğim motor uyarı isigini sadece mazda yetkili servis cihaza bağlayıp siliyor. Yanlış mi biliyorum.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Bu da bir seçenek ama akuye bağlı ayarlar da silinecek. Mesela camlar. Akü çıkınca ayarları sifirlaniyor diye biliyorum. Cam acma kapama tuslari calismiyor.Başka birşeyler daha olabilir. Herhangi bir risk yoksa deneyebilirim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bende autogas italia var. LPG cilerin çoğunda yazılımı yok bakamiyorlar. Işıktan kasıt motor uyarı Işığı mi veli. Benim bildiğim motor uyarı isigini sadece mazda yetkili servis cihaza bağlayıp siliyor. Yanlış mi biliyorum.

ELM 27 diye bi cihaz var, bluetooth ile bağlandığında arıza ışığını silebiliyorsun... En basit LPG ayarı yapan yerlerde bile bu tarz cihazlar var ve arıza kodunu okuyup bilgi veriyorlar sonrasında siliyorlar...

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
ELM 27 diye bi cihaz var, bluetooth ile bağlandığında arıza ışığını silebiliyorsun... En basit LPG ayarı yapan yerlerde bile bu tarz cihazlar var ve arıza kodunu okuyup bilgi veriyorlar sonrasında siliyorlar...
Himmm bunu bilmiyordum. Not alıyorum. Bi araştırayim kırıkkalede ki lpgcileri. Yapıyorlarsa ugrarim o zaman. Teşekkürler veli.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Veli dediğin cihazı araştırdım internetten. Kullanımı kolay gibi geldi bana. Ben bile satın almayı düşünüyorum. Bununla ilgili bir de link paylaşıyorum. Hem ürün hemde video :D bu cihazı daha önceden kullanan arkadaş var mı forumda?
Birde 2006 M3 de OBD II portu aracın neresinde oluyor Veli? Teşekkürler
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...ihazi-plus-torquepro-yazilimi-278227039/detay

Konu burada :)

http://www.mazdagaraj.com/konular/3073-elm327-obd2-torque-pro.html

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hocam; bu işin mantığını bilmen gerekiyor yoksa cihaza boşuna para vermiş olursun... Bende var ve bir kez bağlandı bir daha bağlanmadı ya ben beceremedim ya da başka bir şey...

Çünkü aynı cihaz ile başka bir arkadaşım bağlandı.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Hocam; bu işin mantığını bilmen gerekiyor yoksa cihaza boşuna para vermiş olursun... Bende var ve bir kez bağlandı bir daha bağlanmadı ya ben beceremedim ya da başka bir şey...

Çünkü aynı cihaz ile başka bir arkadaşım bağlandı.
Bilgisayar vb... ve yazılım az çok benim alanim sayılır. Sıkıntı yasayacagimi düşünmüyorum. Denemekte yarar var. Uyarın için teşekkürler. (Evet okudum,sıkıntı olmuş sende)
Konuyu hatmettim bile. Sağolsun Mutlu Tekir güzel bi paylaşım olmuş.
Aşırı meraklı bir insanım. Hele de ilgi alanimsa en ince ayrıntısına kadar incelerim. Aracimin arizalarinda kendi cozumlerimi üretmeye bir yerden başlamam lazım.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Toyotaclubtr de, lpg kablosu alıp ve bu elm327-torque programı ile bilgisayardan kendi araçlarına lpg ayarı çekenler bile var. Ben de deneyeceğim ama prins silverline için kablo 650 tl olduğundan deneyemiyorum. Atiker obd sistem kitim olsa anında kurcalamaya başlamıştım. :) Lovato, atiker, brc kabloları ucuz. toyotaclub dan detaylı bilgi alabilirsiniz.

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=70480.0

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Veli sen bu cihazı hangi aracında denemiştin.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Bu da bir seçenek ama akuye bağlı ayarlar da silinecek. Mesela camlar. Akü çıkınca ayarları sifirlaniyor diye biliyorum. Cam acma kapama tuslari calismiyor.Başka birşeyler daha olabilir. Herhangi bir risk yoksa deneyebilirim.

Aku degisiminde nasil yapiliyormus hocam?Benim bildigim tek risk varsa teyp kodunu unutmak:)

Üst Alt