Genel LPG Sorunları ve Muhtemel Çözüm Yöntemleri

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bildiğim veya duyduğum LPG ustası yok Anadolu yakasında...

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
LPG ayarlarını ve enjektörleri kontrol ettirmekte fayda var...
Cumartesi günü LPG kontrole gittim. Anlattım durumu, sonra LPG de calistirdik araç arıza ışığı yakmadi. Bir sure bekledik yine yanmadi. Ayarlari kontrol etti gayet iyi çıktı. Cihazla bağlanıp hata dosyasına baktı 4. Silindir tekleme yapmış ama araliklarla. Hatayı sildi. Büyük bi ihtimal motto dan kaynaklı pislik tikadi ise filan dedi. Neyse pazar günü akşama kadar sıkıntı yok LPG de kullandı.. Akşam kirikkaleye dönerken yine yandı. Bende LPG de kullanmaya devam ettim. Hafta içi ankaraya gidince bi daha baktiririm. Kısaca durum şu anda bu.

Discovery cihazımdan gönderildi

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Evet arkadaşlar bi sıkıntının daha sonuna geldik motto kullandıktan sonra pislik büyük bi ihtimal bi yerleri zorladı veya ona benzer bisi. Filtreye de toplamış olabilir. Bende filtreyi de degistirdim. Motor uyarı isigini da sildik. Tekrar baktığımız da fakir karışım uyarısı vermişti. Büyük bi ihtimal pislikten kaynaklıdır. Su an durum gayet güzel. Araç LPG de harika gidiyor. Rahatladim ve guzuyu sürmenin keyfine variyorum. Uç gündür Ankara Kırıkkale mekik dokuyorum. Kırıkkale tanıtım günleri var AKM de. Halk eğitim olarak biz de yerimizi aldık. Yarın son gün. Biraz geç oldu biliyorum . Birkaç gündür yazmaya pek vakit bulamamıştım. Affola
uploadfromtaptalk1461438822710.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Geçmiş olsun hocam, her halde senin kadar ben de sevindim bu işin düzelmesine, çünkü motto yu şiddetle herkese tavsiye eden benim... :) Ya pislik enjektörleri tıkadı ya da başka bir sıkıntı oluştu. Tekrar geçmiş olsun. :)

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Tesekkurler canlar. Herkesin problemi umarım bu kadar basit olur. Benim araçta daha önceden kullanılmadığı için büyük bi ihtimal yılların pisliğini bir anda atmaya çalışınca problem yarattti sanırım. Ama yine de bundan sonra kullanmayi dusunmuyorum
Geçmiş olsun hocam, her halde senin kadar ben de sevindim bu işin düzelmesine, çünkü motto yu şiddetle herkese tavsiye eden benim... :) Ya pislik enjektörleri tıkadı ya da başka bir sıkıntı oluştu. Tekrar geçmiş olsun. :)

Hadi geçmiş olsun :)

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bende yaklaşık 3 ay önce BRC LPG kiti taktırdım.
Arıza ışığı yanıp yanıp sönüyordu ikinci ayardan sonra hem ışık söndü hemde performansta benzine yaklaştı.

Bir sorum var.
İki gün önceye kadar, depodaki benzinden kalan yol mesafesini gösteriyordu.
Depo full duruyor ama iki gündür kalan mesafe 0 km diyor.
Normal mi?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bende yaklaşık 3 ay önce BRC LPG kiti taktırdım.
Arıza ışığı yanıp yanıp sönüyordu ikinci ayardan sonra hem ışık söndü hemde performansta benzine yaklaştı.

Bir sorum var.
İki gün önceye kadar, depodaki benzinden kalan yol mesafesini gösteriyordu.
Depo full duruyor ama iki gündür kalan mesafe 0 km diyor.
Normal mi?

Normal, kalan mesafe yol gittikçe düşer, araç tekrar kontak açıldığında depoda kalan yakıta ve ortalama yakıt tüketimine göre yeniden değer gösterir.

javier

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Şampanya
Herkese hayırlı bayramlar arkadaşlar. Eskişehirden mazda'cı arkadaşınız, uzun zaman oldu yazamıyorum. en son güncellemeden sonra iphone telefondan sayfaları açmamaya başlayınca vakit bulamadım açıkcası..

niye yazdım bunu, sadece bir sorun olduğunda foruma yazıyorum gibi görünse de, aslında öyle değil :)))

Sorunum şu; aracın galiba lpg beyninde sorun var. arabada gaz olmasına rağmen sanki yokmuş gibi algılayıp benzine geçiyor.. bunu da tam 8 km.sonra yapıyor. belli ki birşeyler ısınıyor, anlayamıyorum.

lpg markası brava mı bravo mu ne! brc'nin yan sanayisi Türk malı.. brc servisine gittim, "aaabi beyni bi değiştirelim yeaa, 300 lira.. ama sorun o değilse ön takımı komple değiştirmemiz lazım 800 lira" dedi.

başka bir lpg ciye gittim, o da "bizde bu markanın aleti yok, sorunu anlayamayız, ama istersen atiker takalım 800 liraya, komple ön takım değişterelim" dedi.

Sorun bu.. açıkcası arabayı da satmayı düşünüyorum, kısa bir zaman sonra evlenmek gibi bir hata yapmak üzereyim. aynı zamanda izmire tayin durumum var.. ne yapayım? yaptırmadan mı satsam, alacak kişiye söylesem bunu? veya ne önerirsiniz?

dertleşme gibi olduğu idare edin, tekrar hayırlı bayramlar diliyorum

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Öncelikle geçmiş olsun. Yaptırmadan söyleyerek satarsanız fiyattan biraz fazla kırma gibi durum olabilir. Fakat alacak kişi kendi istediği sistemi de taktırma şansına sahip olur. Aslında bu bir avantaj yaratacağı için pazarlık kozunuz artar diye düşünüyorum.

Fakat yaptırıp da satmak arabanın sorunsuzluğu anlamında daha iyi algı bırakır diye düşünüyorum. Dolayısıyla yaptırıp ya da tesisatı yenileyip satmak alan kişi açısından da daha iyi olabilir.

Üst Alt