Cam Filmi Standartlar Dahilinde Serbest Olamıyor!!

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Teşekkürler.

Ama bu da neticede cam filmi olarak geçecektir. Açıklık koyuluk değil zaten kıstas. Cam filmi var mı, yok mu...
Az önce şirket için Transit Custom u bayiden teslim almaya gittim.
Yeni fiesta ve yeni focus bayinin içindeydi. Arka camları zift gibi simsiyah, ön camlar biraz daha açık ama yine de bayağı koyu. (Benim aracıma kıyasla)

Benim sindiremediğim nokta; camdaki 43R logosu nedeniyle bu araçlar içi daha az göründüğü halde, arkalar hiç görünmediği halde güvenlik zaafiyeti oluşturmuyor. Ancak benim gibi içi gündüz vakti görünse, metalize olmasa bile cam filmli araçlar güvenlik gerekçesiyle muayeneden geçemiyor, ceza yiyor.

Madem film görünse bile bu kadar sakıncalı, ya aracı satıp bu tip inadına içi hiç görünmeyen bir araç alacağım, ya da içeriyi özellikle arkaları hiç göstermeyen perde vs bakacağım.

Özellikle cam firmaları için bulunmaz fırsat. 43R logolu cam imalatına başlayıp satışa çıkarsınlar... Yoksam... Yok, yok o kadar değildir... Değildir dimi?
Cam firmaları bu işi yapıp rant elde etsin fln diye düşünmemişlerdir... 43R logolu cam üretim izni olan firmalara bi bakasım geldi.
Perde işi çözer. Rica ederim.

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Şimdi herkes mecbur sökmeye başladı ama bundan 1-2 ay sonrada çok tepki geldi, yeni düzenlemeye gittik. Artık makul tonlar ve gerekli şartlar sağlandığı sürece cam filmi serbest oldu tekrardan derlerse işte asıl eğlence o zaman olacak..:rolleyes:

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
Şimdi herkes mecbur sökmeye başladı ama bundan 1-2 ay sonrada çok tepki geldi, yeni düzenlemeye gittik. Artık makul tonlar ve gerekli şartlar sağlandığı sürece cam filmi serbest oldu tekrardan derlerse işte asıl eğlence o zaman olacak..:rolleyes:
Haklısın onu bende düşünüyorum ama ceza yemek de çok yakın görünüyor. Yakalandık yakalanacağız :) Yakalanıp ceza ödemektense serbest olduğunda yeniden film kaplatırım. Hem daha uyguna belki :D:D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Eğlencelik bi durum olmaz, bizim halk şerbetli böyle alengirli işlere... :)

Yine bi sivri zeka binlerce lira yatırım ile cam filmi atölyesi kurarak para basmayı hedefler, merdiven altı işletmelerin camlarını "80 liraya kompile :p cam filmi" yazıları süsler, herkes yine film yaptırmak için kuyruklara girer, randevu alır...

Kimse de, bunlar bizimle iyi dalga geçti, sandığa gömelim diye düşünmez.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Eğlencelik bi durum olmaz, bizim halk şerbetli böyle alengirli işlere... :)

Yine bi sivri zeka binlerce lira yatırım ile cam filmi atölyesi kurarak para basmayı hedefler, merdiven altı işletmelerin camlarını "80 liraya kompile :p cam filmi" yazıları süsler, herkes yine film yaptırmak için kuyruklara girer, randevu alır...

Kimse de, bunlar bizimle iyi dalga geçti, sandığa gömelim diye düşünmez.
Niye öyle desinler ki abi, bakıyorum forumlara ve yorumlara çoğunluk diyorki “Reis sana canım feda, sök diyorsan sökeriz” Bu sözden sonra ne desek boş..

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

Belki de amaç budur: Cam filmi bir kere yaptırılınca en az 3-5 sene kullanılıyor. Talep bir yerden sonra da haliyle doluyor ve cam filmi tüketimi de azalıyor. Serbest olduğu haberinden sonra belki de gereken tüketim oluşmadı. Belki de dediğin gibi üç beş ay sonra hadi her şey "free" diyerekten bizler yine film parası vereceğiz, amaçlanan tüketim ağına düşeceğiz. Nasıl olsa cezalar ile gelir de sağlandı ve yeniden bir talep ortamı yaratıldı. Bir taşla iki kuş misali...
İkinci ihtimal de tam tersi: Serbest bırakılınca bir çok kişi cam filmi taktırdı ve ileriye dönük planda ceza kesilecek kurban sayısı arttırıldı ve şimdi de kurbanların derisini yüzme vakti...

Mazda Garaj Septikler Kalemi sundu... :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Niye öyle desinler ki abi, bakıyorum forumlara ve yorumlara çoğunluk diyorki “Reis sana canım feda, sök diyorsan sökeriz” Bu sözden sonra ne desek boş..

Sistemi olmayan toplumlarda, bu tarz; kabile, klan, mezra, aşiret yönetimleri meşru görülür... ;) Zamanı geldiğinde ne desem hep dolu olacak... Çok pis cümleler hazırladım bu ve benzeri düşünce sahiplerine... :D

Ama ne acıdır ki, bunların yerine gelecek yeni yeni oluşumlar da bu ülke için refah, kurtuluş olmayacaktır... Tarihte bolca tecrübeleri mevcut.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Demokraside çare tükenmez. Çorap geçiriyor galiba :)

35f73d61fbac9cbd536cb7e52d918eb1.jpg

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
benim arabamda arkalarda ve arka camda perde var kaldırınca içerisi gözükmüyor eğer amaç güvenlikse bende tehtidim o zaman. ya da lazer karartmalı arabalar a serbest ceza yok o zaman o arabalar güvenlik tehdit i oluşturmuyor mu yani. vay anam vay ne yaman çelişki annem. resmen milet ile t..ak geçer oldular. neyi ne gerekçe ile yasaklıyorsun onun bile mantıklı açıklamasını yapamıyorsun.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Belki de amaç budur: Cam filmi bir kere yaptırılınca en az 3-5 sene kullanılıyor. Talep bir yerden sonra da haliyle doluyor ve cam filmi tüketimi de azalıyor. Serbest olduğu haberinden sonra belki de gereken tüketim oluşmadı. Belki de dediğin gibi üç beş ay sonra hadi her şey "free" diyerekten bizler yine film parası vereceğiz, amaçlanan tüketim ağına düşeceğiz. Nasıl olsa cezalar ile gelir de sağlandı ve yeniden bir talep ortamı yaratıldı. Bir taşla iki kuş misali...
İkinci ihtimal de tam tersi: Serbest bırakılınca bir çok kişi cam filmi taktırdı ve ileriye dönük planda ceza kesilecek kurban sayısı arttırıldı ve şimdi de kurbanların derisini yüzme vakti...

Mazda Garaj Septikler Kalemi sundu... :D
Abi sen Tarihçiydin değil mi..? :p

Mazda Garaj Komplo Teorileri Dairesi'ne Tarihçilerin atanmasını talep ediyorum. Bu gibi nice teorilerle halkımıza hizmet edebilir, aynı zamanda tarihini bilmesine gerek olmadığına karar verilen nesil sonrası işsiz kalacak Tarih öğretmenlerine de iş çıkmış olur. :D

tugba

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz Sedan
Konu artık her yerde konuşulup cezasında 400 kusur lira olunca bende telaşlandım..
Açıkcası cam filmi hakkında da hiçbir bileğim yok kapkara olmadıktan sonra da dıkkatimi çekmez Venuste cam filmi varsa dikkat çekmeyecek kadar sökturmeli miyim ?
Ben malum bu konulara uzak ve yeteneksız olduğum için söktürme işlemini kime nasıl yaptırmalıyım??

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Konu artık her yerde konuşulup cezasında 400 kusur lira olunca bende telaşlandım..
Açıkcası cam filmi hakkında da hiçbir bileğim yok kapkara olmadıktan sonra da dıkkatimi çekmez Venuste cam filmi varsa dikkat çekmeyecek kadar sökturmeli miyim ?
Ben malum bu konulara uzak ve yeteneksız olduğum için söktürme işlemini kime nasıl yaptırmalıyım??
Açık renk de olsa filim olduk dan sonra ceza yazarlar.zaten Nasıl ceza yazsak diye düşünüp duruyorlar ..camlara filim yapan yerler sökme işlemini yapar.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Güvenlik falan hikaye. Konu güvenlikse, panelvanları ne yapacaklar? Onların içi görünüyor mu? Komple kapalı sac. İçinde ne taşındığı belli değil, onları ne yapacağız? :)
Camsız panelvanlara cam açma zorunluluğu getirilsin. :)
Kapalı kasalı kamyonlara şeffaf tente zorunlu olsun. Vatandaş olarak kendimi güvensiz hissediyorum, içlerinde ne taşındığı ne iş yapıldığı belli değil :)

Madem dalga geçiyoruz, tam olsun.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Ben sabah sadece ön iki camı söktüm, arka camlar zaten fabrika çıkışı karartılmıştı. Yine de polis arkadaşlarla sıkıntı yaşayan olduğunu duyduğum için Mazda Türkiyeden bir yazı talep ettim, ayrıca Asalet sağolsun servistende bir yazı çıkaracak. Ne olur ne olmaz her türlü doküman polis arkadaşlar için yanımızda hazır olsun.

tugba

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz Sedan
Arka cam fabrika çıkışlı zaten
yanlar gidecek ,alalım bari yazıyı da ,şaka gıbı ya....

Attiwolf

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Lacivert - HB
Arkadaşlar ben de ön kapı camlardaki filmi söktürdüm maalesef . Çocuk oyuncağı gibi karar değiştirenleri buradan saygıyla anıyorum. Film söktükten sonra kalan yapışkanları en iyi WD 40 söküyor hem de çok kolay. Söktürdükten sonra pasta tiner aseton değişik marka temizleyici kullanmanıza gerek yok.

Ben de bugün kendi çektiğim ön kapılardaki filmi söktüm. İyi çekememiş olacağım ki ekstra hiç bir çaba sarfetmeden söküp aldım. Bazı noktalarda film kendi rengini cama bırakmıştı, onun cevabını belki bulurum diye buraya girdim ve sayenizde öğrenmiş oldum. Teşekkür ederim.:)

Üst Alt