Cam Filmi Standartlar Dahilinde Serbest Olamıyor!!

vonallen

Katılımcı
Ben inatla sökmüyorum. Sonuna kadar direneceğim! :p
Hafta sonu köye giderken iki noktada trafik ve bir noktada trafik jandarma vardı. Durdurmadılar ama inşallah paket servis olarak eve yollamazlar... :D
geçen gün polis abilerim çevirmede çeviriyorlardı alt üst. göz göze geldik, babacan bir bakış ve ilk fırsatta sökmem gerektiğini anladım, yoksa iteleyecekler :) @bayraktar şu anda 400 lira verecek durumum hiç yok, riski almayacağım, inşallah seni durdurmazlar, bol şans..

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Kapalı kasa panelvan alıp, sacın üstünden cam filmi yapıştırsak çok mu ironi yapmış oluruz. :)
Yahu zaten ticari araçların ÖTV si daha düşük, aynı aracın ticari olanıyla binek olanı arasında 15-20 Bin TL fiyat farkı var.
Adam yasa dışı iş yapmak için mis gibi kapalı kasayı ucuz yollu almak yerine, binek araç alıp film yaptırdıktan sonra bu araçla yapmayı planlıyorsa bırakın yapsın. O adamdan zarar gelmez. En fazla çalıyordur, çalsa da çalışıyordur adam. ÖTV sini ödemiş en azından. :hihi:

Hep onlar dalga geçecek değil ya...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kapalı kasa panelvan alıp, sacın üstünden cam filmi yapıştırsak çok mu ironi yapmış oluruz. :)
Yahu zaten ticari araçların ÖTV si daha düşük, aynı aracın ticari olanıyla binek olanı arasında 15-20 Bin TL fiyat farkı var.
Adam yasa dışı iş yapmak için mis gibi kapalı kasayı ucuz yollu almak yerine, binek araç alıp film yaptırdıktan sonra bu araçla yapmayı planlıyorsa bırakın yapsın. O adamdan zarar gelmez. En fazla çalıyordur, çalsa da çalışıyordur adam. ÖTV sini ödemiş en azından. :hihi:

Bu tarz insanlar çoğunlukta olursa ancak iyiler kazanır. Yapılan ironi harika olmuş... Teşekkürler. :)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

Hocam alemsin vallahi. Ama hep dediğim gibi yine bir kulp takarlar. Hatta düz kontak çalışan beyinlere denk gelirsen bu ironi bir anlam bile ifade etmez, film yasak diyerekten yine keserler cezayı. O da mı olmadı, aracın rengini değiştirmişsin, çift renk olmuş derler, yine keserler... ;)

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Hocam alemsin vallahi. Ama hep dediğim gibi yine bir kulp takarlar. Hatta düz kontak çalışan beyinlere denk gelirsen bu ironi bir anlam bile ifade etmez, film yasak diyerekten yine keserler cezayı. O da mı olmadı, aracın rengini değiştirmişsin, çift renk olmuş derler, yine keserler... ;)

Reklam firmasında çalışıyorum. Araç kaplama işi vs de yapıyoruz. Bir ara niyeti bozdum, arkadaşlar zor tuttu manyaklaşma diye.
Araçlara reklam giydirmesi yapıyoruz nasılsa, yan ve arka cama düz siyah folyo (oneway) basayım, köşesine de Mazda logosu koyayım 5-6cm lik. Tüv Türk' e araç reklam logoludur diye tespit yaptırıp, ruhsata işleteyim; gezeyim böyle dedim :)
Yasal mı, yasal...

(camlara uygulanan folyo delikli, Oneway vision diye geçer. İçerden dışarısı biraz karartılı olsa da görünür ama dışarıdan içerisi hiç görünmez.)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Hafta sonu güzergahı;
Sabah erken vakit 07 gibi İstanbul-Bursa Osmangazi köprüsü üzerinden Nilüfer Acıbadem hastanesi civarına
Dönüş;
Akşam karanlık basınca Bursa -Adapazarı , muhtemelen İznik gölü yanından Pamukova -Adapazarı..

Eyy Bursa lı arkadaşlar bu güzergahta var mı bir sıkıntı :) film ile dolaşmaya devam...

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Hafta sonu güzergahı;
Sabah erken vakit 07 gibi İstanbul-Bursa Osmangazi köprüsü üzerinden Nilüfer Acıbadem hastanesi civarına
Dönüş;
Akşam karanlık basınca Bursa -Adapazarı , muhtemelen İznik gölü yanından Pamukova -Adapazarı..

Eyy Bursa lı arkadaşlar bu güzergahta var mı bir sıkıntı :) film ile dolaşmaya devam...
benim ev acıbadem hastanesinin alt tarafında o civarda çevirme olmaz . istanbul yolu üzerinden otobanı takip et mudanya çıkışından bursa istikametine devam et oradan sağa izmir yoluna dön acıbademin önüne gelirsin bu söylediğim ana yolları takip ettiğin sürece çevirme olmaz. çünkü bu yollar çevirmeye müsait değil

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
benim ev acıbadem hastanesinin alt tarafında o civarda çevirme olmaz . istanbul yolu üzerinden otobanı takip et mudanya çıkışından bursa istikametine devam et oradan sağa izmir yoluna dön acıbademin önüne gelirsin bu söylediğim ana yolları takip ettiğin sürece çevirme olmaz. çünkü bu yollar çevirmeye müsait değil

Gideceğimiz yer Nilüfer belediyesi yakınında Oyun engel tanımaz parkının yanında, sabah erken ve akşam geç saatte sıkıntı olmaz diye düşündüm.Otoyol da yolu kapatıp çevirme yaparlarsa da öder geçer, gider filmleri söktürüm..

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Nilüfer Belediyesi de Türk erkeğinden çok çekti

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ben yasak açıklanmadan bir kaç gün önce yaptırmıştım.
Renk içinde değilde güneş ışınları için o yüzden rengi çok koyu değil.
6 yıldır İstanbul'da toplam 2 kere çevirmeye girdim, ikiside gece alkol kontrolü.

Bende söktürmüyorum yakalnırsam 150 lira cezamı öderim.
Hatta muayeneye kadar belki yasa filan tekrar değişir, hiç gerek kalmaz sökmeye.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Gideceğimiz yer Nilüfer belediyesi yakınında Oyun engel tanımaz parkının yanında, sabah erken ve akşam geç saatte sıkıntı olmaz diye düşündüm.Otoyol da yolu kapatıp çevirme yaparlarsa da öder geçer, gider filmleri söktürüm..
o civarda çevirme hiç olmaz rahat rahat gelir gidersin

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Reklam firmasında çalışıyorum. Araç kaplama işi vs de yapıyoruz. Bir ara niyeti bozdum, arkadaşlar zor tuttu manyaklaşma diye.
Araçlara reklam giydirmesi yapıyoruz nasılsa, yan ve arka cama düz siyah folyo (oneway) basayım, köşesine de Mazda logosu koyayım 5-6cm lik. Tüv Türk' e araç reklam logoludur diye tespit yaptırıp, ruhsata işleteyim; gezeyim böyle dedim :)
Yasal mı, yasal...

(camlara uygulanan folyo delikli, Oneway vision diye geçer. İçerden dışarısı biraz karartılı olsa da görünür ama dışarıdan içerisi hiç görünmez.)
Yasağı delmek için güzel fikir... Yakın zamanda uygulayanlar olacaktır. :)

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
İşte bu yüzden ucuz film tavsiye ediyorum herkese :) söktürsen bile dokunmaz :)

Konu söktürme değil ki Murat zaten. İnsanların sindiremediği noktanın önce yapabilirsiniz sonra sökün denilerek salak yerine konması olduğunu düşünüyorum. (En azından benim ki öyle.)

Standardı oluşturulacak diye beklenti oluştu,resmi gazetede yayınlanmasına 3 gün kala, sorun olmayacak tonda yaptıranlar ön cama bile zift gibi yaptıranlar yüzünden sökmek zorunda kaldı.
Madem süreci yönetemeyeceksin, böyle bir vasfın yok bırak olduğu gibi kalsın. Zaten resmi olarak serbest olmasa da açık tonları sorun etmiyorlardı memurlar. Muayeneden de hafif kusurla geçiyordu. Aşırı koyu olanlara da cezayı yazıyorlardı bu kadar da koyu tonla gezen araç yoktu.

Annemin güneş hassasiyetinden dolayı bundan önceki aracımda da vardı açık film, bu aracımda da serbest muhabbetinden önce yaptırmıştım. 6 senedir filmli araçlarımla kaç kere çevirmeye denk geldiysem de sorun olmadı. Ceza vereceksen suistimal edenlere ver, muayene istasyonlarına bir tebliğde bulun; ön cam yasak, şu dereceden yukarısı yasak de geçirme muayeneden. Veya reklam logo uygulamasında nasıl Tuvturke tespit ve ruhsata işleme zorunluluğu getiriyorsun buna da aynısını yap. Bu şekilde yapsınlar eyvallah der, samimiyetine inanırım.

Yine çok konuştum ya. Geçmemiş hala sinirim.
En son reklam folyosu veya oneway yapıştırıp panelvana çeviricem aracı inat olsun diye o olacak :D

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
@ibrasoft ben zaten sökülmesine de karşıyım, aracımdan sökmedim ceza yazsalar bile sökmem :) pahalı yaptırıp ta içi sızlayanlara bu tavsiyem :)

Ayrıca bu tepkilerden sonra başkan halka bu eziyet yapılmaz serbest bırakılmalı diyebilir her an. Kışa tekrar yasaklayıp yeni bir vurgun daha yaparlar..

Üst Alt