Cam Filmi Standartlar Dahilinde Serbest Olamıyor!!

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Cam filmi gene serbest oldu diye duydum haberlere neyim çıktı dediler denk gelen var mi?

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Facebook'ta gördüm sanki böyle bir haber ama facebook alemine inanmadığım güvenmediğim için bakmadım bile. :)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Cam filmini serbest bırakırken koyuluk derecesinin maksimum olacağı standartı belli edip o standartlar çerçevesinde serbest etseler hiçbir sorun çıkmazdı.

Serbesti duyan simsiyah camlarla gezmeye başladı bu da özellikle doğuda polis ve jandarma uygulamalarında ciddi sıkıntılar ortaya çıkartmaya başladı.

Yasağın birinci sebebi benim bildiğim bu.

Yanlız yapılan şöyle bir hata var, eğer bir araçta cam filmi var ise hemen ceza yazılması hatalıdır. Aracın ruhsatına el koy, bir hafta süre verip cam filmini söktürüp ondan sonra ruhsatını ver. Veya muayenesiz yakalanan aracın uyarısı gibi. Çünkü daha yeni çıkmış bir yasağı bilmeyende var, işten güçten fırsat bulamayıp söktüremeyende var. Sonuçta serbest olan birşeyi jiletle keser gibi yasaklıyorsan ceza konusunda da tolerans olması lazım.

Benim M2 de de var bakalım ne zaman fırsat bulupta sökeceğim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
yapılan şöyle bir hata var

:ckskc::bsmagryr:o_O

Adamların son 6 yıldır yaptıkları her şey hemen hemen hata üzerine kurulu... Biraz önce, klasik "bu pazar seçim olsa" anketi gördüm, Yüzde 44 oy potansiyeli varmış... :koptum::koptum:

Ben yönetimde olsam ve böyle bir anketten haberim olsa; Öncelikle, akaryakıta yüzde yüz zam yaprım, sonra ne kadar dolaylı vergi varsa yüzde beş yüz arttırırım, daha sonra şimdiye kadar "yasal" olarak götürdüğüm her şeyin yüz katını götürürüm... Çünkü; her şartta seçimden birinci çıkma garantim var... :ssrtcbya::ssrtcbya:

Yüce Yaradan Diyor ki;

"Biz bir memleketi helâk etmek istediğimizde, onun refah içinde yaşayan şımarık elebaşlarına-yöneticilerine (itaati) emrederiz de onlar orada kötülük işlerler. Böylece o memleket hakkındaki hükmümüz gerçekleşir de oranın altını üstüne getiririz." İsra-16

Gerçi yönetimde ben olsam, bu ayetin Norveç için nazil olduğunu düşünür daha da şımarırdım... :hhhhhh:

Şaka bir yana; şımarık insanların sebebine, alt üst olmaya hazır olun derim.:agla:

Konuya dönecek olursam da;

Yine ve yine yönetimde ben olsam, iki ay sonra cam filmi yasağını kaldırır, ehonomiye can verirdim... Nasıl olsa seçim garanti. :mzkdnlmk::mzkdnlmk:

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Yılbaşına kadar döşeyebildiği kadar döşerler cezayı sonra unutulur arada eskisi gibi ceza kesen keser. O yüzden cam filmlerini sökmeyi tavsiye etmiyorum yazık günah o kadar para veriyoruz. Çevirmelerin olabileceği yerlerden geçmeyin, kaçın :) 1-2 aya geçer bu sıkı yönetim. 40 milyon tlye yakın gelir hedeflemişler çoğunu yıl sonuna kadar toplarlar zaten. Benzin 6 liraya yaklaştı kimseden ses yok, 1 yıl boyunca millete yasak kalktı diye cam filmi yaptırdılar şimdi yasak deyip döşüyorlar gene kimsede ses yok, yakında 2 arabası olanın 1 arabasına devlet el koyacak derler gene ses çıkmaz.. Durmak yok Muz Cumhuriyeti olmaya devam..

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Film bahane, ceza şahane...

Trafikteki cezaya tabii tutulan çoğu şey her ne kadar güvenlik amaçlı görünse de arkaplandaki amaç hep aynı. Bir şekilde bizden o parayı alıyorlar da hangi nedenle olduğu değişiyor. Amaç üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek yani... Sürücüler bilinçlendikçe yeni konseptler hazırlanıyor ve bu da öyle sinsice planlarla yapılıyor ki, düşman askeriyiz sanki gözlerinde. Şimdi cam filmi furyası da geçince önden neyi yedirip, neye kafayı takacaklar meraktayım?

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Hayir bu cam filmi gecen ay serbet oldu. Hatta haberlerde bayan söforler rahatsiz oldugu icin serbest denildi felan filan simdi yasak cok ilginc.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Mümkünse bugün Ankarada araçla dışarı çıkmayın. 82 noktada sadece cam filmi çevirme uygulaması var ve cezaları yapıştırıyorlar. Ankara Çevirme twitter adresinden takip edebilirsiniz. Ulus ve Kızılayda park halindeki araçlara bile ceza kesilmiş. Böyle bir rezalet dünyanın hiçbir ülkesinde olmaz. Oğlanı spora getirdim ama acaba şurada çevirme var mı burada var mı..dönüşte yine acabalarla dönücez bakalım. Ben bu işin fazla uzun sürmeyeceğini ve danıştay kararıyla iptal olacağını düşünüyorum. Ceza yiyen arkadaşların ve ödeyenlerin ceza ve ödeme makbuzlarını itiraz için saklamalarını öneriyorum.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Mümkünse bugün Ankarada araçla dışarı çıkmayın. 82 noktada sadece cam filmi çevirme uygulaması var ve cezaları yapıştırıyorlar. Ankara Çevirme twitter adresinden takip edebilirsiniz. Ulus ve Kızılayda park halindeki araçlara bile ceza kesilmiş. Böyle bir rezalet dünyanın hiçbir ülkesinde olmaz. Oğlanı spora getirdim ama acaba şurada çevirme var mı burada var mı..dönüşte yine acabalarla dönücez bakalım. Ben bu işin fazla uzun sürmeyeceğini ve danıştay kararıyla iptal olacağını düşünüyorum. Ceza yiyen arkadaşların ve ödeyenlerin ceza ve ödeme makbuzlarını itiraz için saklamalarını öneriyorum.
ızmırde pek gormedım ben ceza felan mıllet takılıyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Bu ülkede olan hiç bir şeye şaşırmam, şaşırmıyorum... Yaz/Kış saati uygulamasını da Danıştay iptal etmişti, hatırlayan var mı? o_O Yıllardır her yerde söyleyip, yazıp çiziyoruz... Her geçen gün yazıp söylediklerimiz bir bir gerçekleşiyor maalesef ama değişen bir şey yok. Yarın seçim olsa, yine aynı hamam aynı tas, durmak yok yola devam...:suspus:

Bu yüzden (bu tür konularda) artık doğruları, olması gerekenleri yazmayı söylemeyi bıraktım... Adamlar haklı diyorum artık, haklı olmasa yüzde 44 oy potansiyeli ile birinci konumda olmazlardı diyorum, dün siyah dediklerine bu gün beyaz deyip, yarın seçim kazanıyorlarsa, benim doğruları söylemem bir şey ifade etmiyor... Sebep olanlar, katkı verenler düşünsün artık... Kimde hakkım varsa da; haram olsun... :kedicik::kedicik:

Park halinde, cam filmli araçlara ceza yazma fikri de pek bi yaratıcı geldi bana, şeytan üç gün düşünse bulamazdı herhalde... ;)

Buzlu badem gibi güzel fikirmiş... :p

:cool::cool:

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
ızmırde pek gormedım ben ceza felan mıllet takılıyor
İzmir'e, İzmir Trafik Vakfı adı altındaki haraç toplayanların gazabı yeter. Adamlar para kazansın diye devletin memurları 7/24 çalışıyor. Park yasağı olan yerlerdeki araçlara -haklı olarak- park cezası kesiliyor, aaa o da ne peşinde de vakfa ait çekici gelmiş aracı götürüyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İzmir'e, İzmir Trafik Vakfı adı altındaki haraç toplayanların gazabı yeter. Adamlar para kazansın diye devletin memurları 7/24 çalışıyor. Park yasağı olan yerlerdeki araçlara -haklı olarak- park cezası kesiliyor, aaa o da ne peşinde de vakfa ait çekici gelmiş aracı götürüyor.

Aydınlılar bu konuda pek bi şanslılar... Saygısızca hatalı park yapanları, hanzo gibi yolun ortasına araç bırakanları, polis insan gibi cep telefonundan arıyor ve aracını kaldır diyor...

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
trabzonda polıs sarkı soylıye soylıye ceza kesıo ızledınız mı :D adam komedı

Üst Alt