Cam Filmi Standartlar Dahilinde Serbest Olamıyor!!

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
@romulus muz cumhuriyeti temalı film arıyorum var mı tavsonra ..?

Milletce zaten idmanlıyız da daha da bir öngörü sahibi olabilmek için kendimi geliştirmek istiyorum.
-Devlet kurumları nasıl birbirine düşürülür?
-Kurumlar gerekçeli bir karar verdiklerinde kurumların başı nasıl olurda bu kararı, karar onaylandıktan sonra bozabilir?
-Bozulması gereken bir karar nasıl olurda yürürlüğe girebilir?
-Hadi girdi diyelim, soru sorular tüm "başlar" kanuna hak verirken vatan-millet güvenligi derken kanunu veto eden hangi gerekçeyle iptal olsun diyor?
-Vatan-millet güvenliği ne durumda?

Muz Cumhuriyetindeki eğitim öğretim sistemleri üzerinde de gelişmek için aklıma gelen sorular var ama yeter bu kadar eyyy temalı serzenişlerim...

Edit:
Ben bunları yazarken 4 gün önce açıklanan lise geçiş sisteminde de değişiklik süreci başlamış haberi geçti haber bülteninde. Hemi de son bir aydır her hafta değişiklik olan üniversite giriş sınavının heyecanı geçmemişken. Hadi hayırlısı, artık bu sistemin alacağı son hali takip edip öğrencilere her hafta başka bir gelecek planı yaptırtırız.
Aslında var tavsiye ama sizin yazdığınız filmden iyisi olmadığı için izlemeye gerek yok :)
Eğitim konusu benimde canımı iyice sıkıyor, hele ki halı hazırda iki öğrenci babası olarak bu kargaşanın bir an önce bitmesini arzuluyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
@romulus muz cumhuriyeti temalı film arıyorum var mı tavsonra ..?

Milletce zaten idmanlıyız da daha da bir öngörü sahibi olabilmek için kendimi geliştirmek istiyorum.
-Devlet kurumları nasıl birbirine düşürülür?
-Kurumlar gerekçeli bir karar verdiklerinde kurumların başı nasıl olurda bu kararı, karar onaylandıktan sonra bozabilir?
-Bozulması gereken bir karar nasıl olurda yürürlüğe girebilir?
-Hadi girdi diyelim, soru sorular tüm "başlar" kanuna hak verirken vatan-millet güvenligi derken kanunu veto eden hangi gerekçeyle iptal olsun diyor?
-Vatan-millet güvenliği ne durumda?

Muz Cumhuriyetindeki eğitim öğretim sistemleri üzerinde de gelişmek için aklıma gelen sorular var ama yeter bu kadar eyyy temalı serzenişlerim...

Edit:
Ben bunları yazarken 4 gün önce açıklanan lise geçiş sisteminde de değişiklik süreci başlamış haberi geçti haber bülteninde. Hemi de son bir aydır her hafta değişiklik olan üniversite giriş sınavının heyecanı geçmemişken. Hadi hayırlısı, artık bu sistemin alacağı son hali takip edip öğrencilere her hafta başka bir gelecek planı yaptırtırız.

Bu durumun olabileceğini, yıllar öncesinden yazdık söyledik ama kime... :( Bu yönetim sistemi, zamanla kendi taraftarlarını bile bir birine ispiyonlama hadisesine dönüşerek, kurumların güvenilirliğini kaybederek, çalışma kabiliyeti kalmayacak dereceye getirecektir... Hali hazırda gelmiş durumda fakat, kurumlarda çalışan vatan millet sevdalısı ile akıl vicdan sahibi çalışanlar mevcut olduğundan şimdilik kurtarıyor, yeni nesil çalışanlar daha doğrusu partizanlar kurumlarda etkili hale geldiğinde, devletin organları çalışamayacak hale gelecektir, umarım öyle günleri görmeyiz...

Bana göre oyun için de oyun var. Siz vatandaşı zor durumda bırakın.

Ben, oyun yapabilecek kapasitede organizasyonlarının olduğunu tahmin etmiyorum... Durumu net olarak açıklarım ama böyle bir sistemde "çamura taş atmaya" gerek yok... :)

Aslında var tavsiye ama sizin yazdığınız filmden iyisi olmadığı için izlemeye gerek yok :)
Eğitim konusu benimde canımı iyice sıkıyor, hele ki halı hazırda iki öğrenci babası olarak bu kargaşanın bir an önce bitmesini arzuluyorum.

Eğitim ile yapboz oynamalarının cezasını biz çektik maalesef...

Kızım, SBS sisteminde girdi ve o şartlarda başarılı oldu, Teog varken girseydi Türkiye dereceleri yapması içten bile değildi, nasip dedik oturduk. Oğlum Teog'da girdi fakat kıymetini bilemedi. :( Oğlum ilk el yazısı ile başladı bocaladı, sonra el yazısı kaldırıldı yine bocaladı, şimdi yazısını gören "doktor yazısı" diyor, rezil bir yazısı var haklı olarak. :D

Allah'ıma çok şükür ki, kızım bu yıl üniversiteye girdi, yoksa yeni sistem ile neler olurdu bilemiyoruz...

15 yıldır yapılan bütün yap bozlar gözümüzün önünde, umarım herkesin gözünün önündedir de, sandıkta gereğini yaparlar... Umarım. :(

SercanTEK

www.sercanca.com
Araç Markası
1991 - Tabanvay
Araç Renk ve Tip
Kırmızıyı Severim (:
Az önce Haberlerde Cumhurbaşkanının cam filmi olayı için çözülmesi yönünde talimat verdiği söyledi. BU ne şimdi. Cam filmi memleket meselesi olmuşta Cumhurbaşkanına mı Kalmış ? Tuhaf geldi Vallahi..

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Az önce Haberlerde Cumhurbaşkanının cam filmi olayı için çözülmesi yönünde talimat verdiği söyledi. BU ne şimdi. Cam filmi memleket meselesi olmuşta Cumhurbaşkanına mı Kalmış ? Tuhaf geldi Vallahi..
haberlerde kelimesini Hollanda diye okudum. Benim gitme vaktim gelmiş demekki :D

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Bende bu konu üzerine Mhp li vekilin meclisde ki konuşmasını görünce içimden " sanki tek sorunumuz cam filmi" diyerek kızmıştım.Reisimiz bile müdahil olduysa konu ciddiymiş ellam :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bende bu konu üzerine Mhp li vekilin meclisde ki konuşmasını görünce içimden " sanki tek sorunumuz cam filmi" diyerek kızmıştım.Reisimiz bile müdahil olduysa konu ciddiymiş ellam :)

:) :)

Screenshot_2017-11-10-08-51-12.jpeg

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
İçişleri Bakanı Soylu'dan cam filmi açıklaması

İçişleri Bakanı Soylu, cam filmi yasağına uymayan araçlara ceza kesilmesi hakkında, "Yaklaşık 8-10 günlük zaman zarfı içinde böyle bir uygulama yapmıyoruz. Trafik cezası bu konuda kesilmiyor. Ne zamana kadar? Standart belli olana kadar." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, cam filmi yasağına uymayan araçlara ceza kesilmesi hakkında, "Yaklaşık 8-10 günlük zaman zarfı içinde böyle bir uygulama yapmıyoruz. Trafik cezası bu konuda kesilmiyor. Ne zamana kadar? Standart belli olana kadar. Cam filmi bugün tamamen yasak ama o yasak kalkıyor. Bir standart getirilecek." dedi.

İçişleri Bakanı Soylu'dan cam filmi açıklaması

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
yani 8 ile 10 gün arasın da kesilen cezalarn nereye gittiği belli değil o zaman.bakan bile bilmiyorsa ceza kesildiğini vay halimize.

muty

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Veli hocam başlığı değiştirsekmi? Standartlar dahilinde serbest oluyor diye :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Raal olun hal olacak şuanda düşünüyorlar ne kadar alsak diye bu bi alıştırma idi vergi deki sistematiği kullanıyorlar :)

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Veli hocam başlığı değiştirsekmi? Standartlar dahilinde serbest oluyor diye :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence değişmesin şimdilik. :)

Noolur nolmaz :D

Raal olun hal olacak şuanda düşünüyorlar ne kadar alsak diye bu bi alıştırma idi vergi deki sistematiği kullanıyorlar :)

Aynı şeyi düşünüyorum ben de..
Film serbest, ama işletme zorunlu. İşletme ve onay bedeli de şu diyebilirler...

ayhan1453

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Hayirli Cumalar. Serbest olacagina göre aklimizda bulunsunsun hangi marka uygun olur. Arabam siyah renk yazin kavruluyoruz icerde klima sogutana kadar..Gerci biraz erken ama.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Tüh ya @kadir ...
Perde işine girip köşe olacaktık yattı o iş :D
Araç film işine mi girsek şimdi :hihi::hihi:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Başlık dursun şimdilik... sağı solu belli olmaz amcaların. :p

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Ön camın çatlak olmasını muayenede ağır kusura eklemişler. Yıllardır ekli değildi şimdi ne olduki bir anda ağır kusur oldu.

Çatlak camdan dolayı kaç kaza oldu? Böyle bir istatistikmi tuttular da yasakladılar.

Cam filmini, çatlak camı bırakıp trafik kuralları ve radar uygulamasına daha çok önem verseler hem kazaların önüne geçerler hemde daha çok devlete gelir getirirler!!

Üst Alt