Cam Filmi Standartlar Dahilinde Serbest Olamıyor!!

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Serbest konusunda bi yanılgı var sanırım standartlar dahilinde serbest denildi ama standart daha hangi kurum tarafından kontrol edilecegi açıklanmadan flim çektirmeye başladı millet.
Burda serbest diye bişey olmadı aslında.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Süreci özetlemek gerekirse... Neyse özeti için bile vakit harcamaya değmez... Mehteri verin gari.

Özetle serbestlik kelimesi ile insanları suça (!) teşvik ettiler. Sonra pastayı yerken hatta ağızları bile doluyken “hep bo emniyotin işi, böz aslında vatondoşumuzun yanındayoz da işta bo emniyet yok mu?” dercesine günah keçisini de ilan ettiler. Zaten Emniyet ile yıldızı hiç barışmamış halkı daha da cephe aldırıyorlar.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Serbest konusunda bi yanılgı var sanırım standartlar dahilinde serbest denildi ama standart daha hangi kurum tarafından kontrol edilecegi açıklanmadan flim çektirmeye başladı millet.
Burda serbest diye bişey olmadı aslında.

Zaten serbestlik değil ki konu. Serbest değildi, keşke öyle kalsaydı.
Hiç kimsenin bu araçta film var, bu araç sakıncalı diyemeyeceği araçlar şuan muayeneden geçemiyor.

-Sebep?
**İşte içi görünmüyor araçların.Emniyet denetlemekte zorlanıyor, film yüzünden terör olursa ne deriz...
- İyi de bizim araçların içi görünüyor onu ne yapağız?
**Yok olmaz, hiç bir ton kullanılamaz, muayenede bırakılacak. Denetimler sıklaşacak. Tek istisna fabrika çıkışlı karartmalı camlar.
- Ona da tamam ama fabrika çıkışlı araçların içi daha karanlık, içleri görünmüyor ???

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Özetle serbestlik kelimesi ile insanları suça (!) teşvik ettiler. Sonra pastayı yerken hatta ağızları bile doluyken “hep bo emniyotin işi, böz aslında vatondoşumuzun yanındayoz da işta bo emniyet yok mu?” dercesine günah keçisini de ilan ettiler. Zaten Emniyet ile yıldızı hiç barışmamış halkı daha da cephe aldırıyorlar.

Zheheehe :)

Okurken bende pasta yemiş gibi oldum. Allah razı olsun hökümet yetkililerinden... İlk seçimde oyumu hak ettiler bak... :p :p

(Esprisi bile iğrenç)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Zaten serbestlik değil ki konu. Serbest değildi, keşke öyle kalsaydı.
Hiç kimsenin bu araçta film var, bu araç sakıncalı diyemeyeceği araçlar şuan muayeneden geçemiyor.

-Sebep?
**İşte içi görünmüyor araçların.Emniyet denetlemekte zorlanıyor, film yüzünden terör olursa ne deriz...
- İyi de bizim araçların içi görünüyor onu ne yapağız?
**Yok olmaz, hiç bir ton kullanılamaz, muayenede bırakılacak. Denetimler sıklaşacak. Tek istisna fabrika çıkışlı karartmalı camlar.
- Ona da tamam ama fabrika çıkışlı araçların içi daha karanlık, içleri görünmüyor ???
Dediğim yanlış anlaşılmasın bazıları direk serbest sanmış ve atarlanıyor ben ona istinaden yazdım.

Orjinal çıkışlı daha karanlık kısmına yorum yapmıyorum :)

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Dediğim yanlış anlaşılmasın bazıları direk serbest sanmış ve atarlanıyor ben ona istinaden yazdım.

Orjinal çıkışlı daha karanlık kısmına yorum yapmıyorum :)

Yap yap, yorumsuz olmaz :komik:

Takıntı oldu her koyu renk gördüğüm aracın cam etiketini okuyorum artık; film mi 43R var mı :confused:
Corolla çok koyu değil mesela.
Eski Focus arkalar koyu önler yok gibi.
Yeni Focus arkalar koyu, önler eskiye göre daha koyu ama yine arkaya oranla açık..

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yap yap, yorumsuz olmaz :komik:

Takıntı oldu her koyu renk gördüğüm aracın cam etiketini okuyorum artık; film mi 43R var mı :confused:
Corolla çok koyu değil mesela.
Eski Focus arkalar koyu önler yok gibi.
Yeni Focus arkalar koyu, önler eskiye göre daha koyu ama yine arkaya oranla açık..
Senın durum kötü benden demesi

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Cam filmi yasağının kapsamı hakkında bilgi veren Özlü, Sadece fabrika çıkışlı 43R onaylı renkli arka camların kullanımı serbest. Yani aracın ön camı ile ön sağ ve sol camları renksiz olacak ancak arka cam ile arka sağ ve sol camlarda fabrika çıkışlı 43R onaylı renkli cam kullanılabilecek." değerlendirmesinde bulundu.

Peki ön sağ ve sol camı 43R li araçları ne yapacağız? :)
Onlarda yasak gibi konuşmuş şimdi de... Konuştukça konunun suyunun çıkması bu olsa gerek.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Kafa iyice çorba oldu ..
43R benim camda var üzerinde de bildiğim kadarı ile film var,satan eleman öyle söylemişti...
Şimdi bunun tam net açıklaması neden olmaz , yok 43R yok E nin üzerinde V işareti , hazırlasınlar tam anlamı ile bir liste bu yasak bu serbest demek çok mu zor..

Beni camda bu var ve sanırım bir çoğumuzda bu yazı mevcut.

20171102_174755_LLS_resized.jpg

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
geçen gün merak ettim benim zopel in ön camına baktım 43r yazıyor ama film yok hafif ultraviole gibi filimimsi ama filimsiz yani gideri var mı bilemedim:):) arkalarda da aynı kod var film yok perde var içeride dazlak gibi gözüküyorum olmadı işi garantiye almak için resmimi çekip bütün camlara yapıştırcam bakan böyle konuşursa memura hiç güvenmem :) muayene önümüzdeki ay o zamanda garanti olsun diye bütün camları söküp bagaja koycam. ulan ne hale getirdiler milleti. bütün dertlerimiz bitti fantazi işlere sardık.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
geçen gün merak ettim benim zopel in ön camına baktım 43r yazıyor ama film yok hafif ultraviole gibi filimimsi ama filimsiz yani gideri var mı bilemedim:):) arkalarda da aynı kod var film yok perde var içeride dazlak gibi gözüküyorum olmadı işi garantiye almak için resmimi çekip bütün camlara yapıştırcam bakan böyle konuşursa memura hiç güvenmem :) muayene önümüzdeki ay o zamanda garanti olsun diye bütün camları söküp bagaja koycam. ulan ne hale getirdiler milleti. bütün dertlerimiz bitti fantazi işlere sardık.

Varya iyi güldüm Allah razı olsun :) :)

Bu tepedekilerin çevirdiği filmde 43r ibaresi var mı acaba?

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Varya iyi güldüm Allah razı olsun :) :)

Bu tepedekilerin çevirdiği filmde 43r ibaresi var mı acaba?

oooo.... onların çevirdiği filme rakam dayanmaz. büyük bütçeli film çekiyor onlar.

birde acaba benim perdeler kapalıyken polis çevirirse perdeler kapalı diye ceza keser mi ya da git tül perde taktır içersi gözükmüyorda diyebilir. ben en iyisi arabaya 1 takım tül perde 1 takımda güneşlik koyayım ne olur ne olmaz:):)

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Yeni yeni fikirler çıkıyor.. :D

Az kaldı, yerli araba derken vatandaşlara filmi bukalemun gibi şekil değiştiren araç yaptıracaklar.. :)
Polis noktasını görünce, muayene istasyonu kokusu alınca kaybolan cam filmi yapacağız bu gidişle :D

Biz vatandaşlar kadar cam firmaları düşünse bu iş üstüne köşe olmuşlardı. Çıksa bi cam firması; ben camı getiren vatandaşa lazerle, şunla bunla camını karartıcam, üstüne de V sini de basıcam cam başı 100 lira dese hiç durmam söker kolumun altına alır giderim camları :koptum:

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Yeni yeni fikirler çıkıyor.. :D

Az kaldı, yerli araba derken vatandaşlara filmi bukalemun gibi şekil değiştiren araç yaptıracaklar.. :)
Polis noktasını görünce, muayene istasyonu kokusu alınca kaybolan cam filmi yapacağız bu gidişle :D

Biz vatandaşlar kadar cam firmaları düşünse bu iş üstüne köşe olmuşlardı. Çıksa bi cam firması; ben camı getiren vatandaşa lazerle, şunla bunla camını karartıcam, üstüne de V sini de basıcam cam başı 100 lira dese hiç durmam söker kolumun altına alır giderim camları :koptum:

Bence yakında çıkar bunlardan. Özellikle de V kodu muhabbeti. V kodlu sticker gelmiştir :p

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
"camlarınız itina ile on dakikada V koduna dönüştürülür"

"muayeneden, polis çevirmesinden geçen cam filmi gelmiştir."

:p :)

Bülent, proceleri görüyorsun di mi? Paraları koyacak yer bulamıycaz şelefsizim. :D

Canım benim ya... Halkçı lider böyle olur işte. :)

Bülent proceleri unut gitsin...

3 kuruş koyup 30 kuruş ile köşeyi dönecektik ne güzel :) yok Bülent başgan seni sevmiyi :D

Üst Alt