Mazda 3 BM Skyactiv Benzin/Dizel Yakıt Tüketimi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Manuel moda alıp 2. viteste 3000 devire gelince 3 e at sessiz bir yerde yap cam açık olsun fiuvvvv diye bir ses geliyor çok hoşuma gitti benim :D :D

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Herkes duyamaz o sesi araçla bütünleşmek lazım :D Şaka bir yana çok ince bir ses sessiz bir yerde duyarsınız.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Az önce fulledim depoyu,hemde alabileceği son damlaya kadar. 684 km 45.7 lt. Yol bilgisayarı ortalaması 6.6, hesap makinesi ortalaması 6.69. Km de 292 kuruş yakmış. Ortalama hız 32. Çok dikkatli kullandım fakat birkaç kez uzun süreli rölantide klima açık çalışmak zorunda kaldı guzu.
Geçen depo da 6.8 di galiba.
Bu kez farklı bişey deneyecem,yol bilgisayarı ekranı kapalı bir şekilde,normal bir sürüş gerçekleştirecem :D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Az önce fulledim depoyu,hemde alabileceği son damlaya kadar. 684 km 45.7 lt. Yol bilgisayarı ortalaması 6.6, hesap makinesi ortalaması 6.69. Km de 292 kuruş yakmış. Ortalama hız 32. Çok dikkatli kullandım fakat birkaç kez uzun süreli rölantide klima açık çalışmak zorunda kaldı guzu.
Geçen depo da 6.8 di galiba.
Bu kez farklı bişey deneyecem,yol bilgisayarı ekranı kapalı bir şekilde,normal bir sürüş gerçekleştirecem :D
Son denemeden sonra da böyle demiştin :D

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Son 2-3 gündür hız sabitleyiciyi kullanmıyorum,daha önceleri 5-5.5 lt lik yakıt 4-4.5 lt ye düştü.Yarın ya da diğer gün yakıt alacam ve diğer depoyu hız sabitleyicisiz kullanacam.çok ilginç geldi bana bu durum...

Not: Bu yakıt verileri motor sıcakken göz değdirmeyin hemen :D

Bülent hız sabitleycisiz kullanacam demişim :D
Şaşırtma beni,şimdi yol bilgisayarsız,bir dahaki depoya farklı bir fantazi bulurum inşallah :D

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Arkadaslar yakıt degerlerınız nasıl var mı bı guncelleme

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bu depoda yakıt tüketimine bakmadan kullanacağımı söylemiştim.Çok şükür depo yine bitmek üzere :D
Bugün gösterge tek dişe düşünce yakıt ortalamasına baktım 6.9.
Demekki kasmaya,göstergelere bakmaya gerek yok. Benim yıllık ortalam belli oldu 7 litre....

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
2 gun once Antalya-Marmaris arasini kendi normalimden biraz daha agresif bir kullanimla, duz yol-yokuş ayirt etmeksizin mumkun oldugunca 110-120'ye sabitleyerek 6.8 ortalama ile geldim. 4 bin kusur km'lik 7.4 ortalamami (karisik) resetledim. Daha once uzun yolda 110'a sabitleyerek, yokuslarda da fazla zorlamadan 6 ortalamayi tutturuyordum ama biraz agresif kullanimda 1 puana yakin artış yaratti sanirim.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bu depoda yakıt tüketimine bakmadan kullanacağımı söylemiştim.Çok şükür depo yine bitmek üzere :D
Bugün gösterge tek dişe düşünce yakıt ortalamasına baktım 6.9.
Demekki kasmaya,göstergelere bakmaya gerek yok. Benim yıllık ortalam belli oldu 7 litre....
Bu yazlık ortalama yalnız

Üst Alt