Mazda 6 (2002-2008) Tanıtım Sayfası

Mazda 6 (2002-2008) Tanıtım Sayfası

logo_mazda6.jpg
Genel Bilgi
Zoom-zoom ruhunu keşfetmek

Doğduğunuz günden sonra, beklide hayatınızın en keyifli olaylarından biri Zoom-Zoom u keşfetmek oldu. Bu size yetmedi. İlk tekerlekli oyuncağınızla paylaştığınız unutulmaz anların, o unutulmaz zevkin ve heyecanın sesiydi dünyada Zoom-zoom... Türkiye de vın vın!

genel1.jpg


Sonra büyüdünüz. Sorumluluklarınız artı. Belki unuttunuz bu keyfi. Belki de şanslıydınız; unutmadınız! her şeyde hep o keyfi ve heyecanı aradınız. Tıpkı sizin gibi Zoom-Zoom ruhunu hiç unutmayan ve hep seven bir otomobil üreticisi var; Mazda var!

Mazda Zoom-Zoom'u hiç unutmadı, şimdi ve daima! Mazda otomobil kullanmanın bir duygu, bir coşku ve bir özgürlük, hareketin içindeki heyecan olduğuna inanıyor. Ürettiği otomobiller üretilmeye değer, kullanmaya değer otomobiller. Hepsi, hayal gücüne dayanıyor. Zekayı yansıtıyor. Dikkat çekiyor. Arzulanıyor. Dahası; alıyor, uzaklara götürüyor... Siz de böyle mi düşünüyorsunuz? Öyleyse bizimle gelin ve Zoom-Zoom'un heyecan verici dünyasına adım atın. Mazda 6'yı yakından tanıyın... Enerji transfer edin!

Her yönüyle heyecan verici enerji transferi...
Mazda6 yı kullanmaya başladığınızda hissedeceklerinizi özetleyen tekbir kelime varsa, o da: heyecandır! Bakması, sahip olması ve en önemlisi kullanması heyecan verici... Mazda6, Zoom-Zoom ruhunun mükemmel bir örneği.

genel2.jpg


Karşı konulmaz bir tutkunun başlangıcı...
Mazda6'nın, bir heykeltraşın elinden çıkmış gibi biçimlendirilmiş kusursuz gövde yüzeyi, dinamik dengeyle birleşerek olağanüstü yolculuk sağlıyor. Agresif görünümlü ön farların gergin duruşu ve gövdeyi saran arka lambaların gösterişli havası, sportif tasarımın en büyük destekçileri...

Otomobil kullanmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı...
Aydınlık ve ferah iç mekan. Sınıfının en geniş omuz ve arka koltuk diz boşluğu mesafesi ile ergonomi ve kullanım kolaylığı bir arada!

Tanımlar değişiyor... Gelecek burada başlıyor!
Otomobiller hakkında ne biliyorsunuz? Hemen unutun! Hangi özellikleri sizi cezbetmiş ve harekete geçme duygusu yaratmış olursa olsun, Mazda6, tamamen farklı ve özel bir otomobildir. En ince ayrıntısına kadar, orta üst sınıf otomobil kavramının yeniden tanımlanmasıdır. Çarpıcı ve pürüzsüz hatları, günlük kıyafetler içindeki bir atletin havasını verir. Güçlü performansı ve kolay kullanımı, Mazda6'yı sürüş keyfinin yeni ufuklarına taşır. En ince ayrıntılarında bile kalite ve detaylardaki özen göze çarpar. Kabin içi tasarımında, elegan stil ile ergonominin kusursuz birleşimi dikkat çeker. Bütün bunlara ilaveten maksimum güvenlik standartları, sizi ve sevdiklerinizi korumak için düşünülmüştür.

genel7.jpg


Çift kademeli açılan ön hava yastıkları
Ön hava yastıklarının her biri çift kademeli şişme özelliği gösterir. Gelişmiş bir Kaza Bölgesi Sensörü öndeki bir çarpmanın şiddetini ölçer ve hava yastıklarının neden olabileceği yaralanma riskini en aza indirirken, korumayı en yüksek düzeye çıkarmak için hava yastıklarının şişme kuvvetini iki kademeli olarak kontrol eder. Ayrıca sensörler, yolcu koltuğu boş olduğunda bunu algılayıp hava yastığının açılmasını önler. Buna ek olarak, yan hava yastıkları gövdenin üst kısmına koruma sağlarken, ön ve arka perde hava yastıkları yandan gelecek olası bir çarpışma durumunda güvenliği artırır.

genel4.jpg
genel3.jpg


Akıllı Emniyet Kemerleri
Öndeki emniyet kemerleri, ön gergili ve yük sınırlayıcı özelliğe sahiptir. Bir kaza durumunda, ön gergili koltuktakileri sıkıca yerlerinde tutmak için emniyet kemerinin boşluğunu alır. Daha sonra, yük sınırlayıcı sistem devreye girer ve emniyet kemerinin göğüs bölgesinde yarattığı aşırı basıncı önlemek için kemeri kontrollü bir şekilde gevşetir. Arkada, üç yolcu için, üç noktalı emniyet kemerleri bulunmaktadır. Arka koltuklar, aynı zamanda, çocuk koltuğunun çabuk ve tek harekette takılması için ISOFIX çocuk koltuğu düzeneği ile donatılmıştır.

Optimum işleviyle süspansiyon sistemi, üst düzeyde denge ve konfor birlikteliği için yaratıldı
Önde, yüksek yerleşimli, çift süspansiyon kumanda kolu konfigürasyonu maksimum sürüş keyfi sağlamak yolundaki olası olumsuz etkileri minimuma indiriyor. Arkada, düşük profilli yaylar ve açılı amortisörlerden oluşan E-tipi çok bağlantılı düzenek; sürücüye araç üzerinde mükemmel kontrol sağlarken iç kabindeki konforu da artırıyor.

genel6.jpg


Standart üstü kolay kullanımlı otomatik vites
Spor bir otomobilin sürüş keyfini yaşatan otomatik vites seçeneği, kullanım kolaylığını üst seviyeye çıkarıyor.

Akıllı fren kontrolü
Mazda6 daha güvenli sürüş için birçok akıllı fren kontrol sistemi sunar.
DSC (Dinamik Denge Kontrolü) direksiyonun açısını ölçerek kaymayı önlüyor. Direksiyonu az ya da çok çevirdiğinizi hissederse fren kuvveti uygular. Otomobilin yoldaki durumunu normal hale getirirken ortaya çıkabilecek dönme ya da kayma ihtimalini en aza indirmek için motor torkunu azaltır.
ABS (Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi) tekerleklerin kilitlenmesini önleyip sıkı frenlerde sürücünün kontrolünü muhafaza eder.
EBD (Elektronik Fren Basıncı Dağıtım Sistemi), daha iyi bir duruş için en uygun kavramayla, fren kuvvetini dinamik olarak tekerleklere dağıtır.
EBA (Elektronik Fren Takviye Sistemi), acil durumlarda fren pedalına uygulanan kuvveti artırarak çabuk ve güvenli duruş sağlar. Bunun yanında ileri fren teknolojisi unsurlarından TCS (Patinaj Kontrol Sistemi) olası bir kayma durumunda devreye girerek güvenliği artırır. Ayrıca direksiyondan kumandalı Cruise Control sistemi ile sabitlediğiniz hızla sakin ve keyifli sürüşler yaşarsınız.

Riski minimize eden fren pedalı ve daha fazlası
Gövde yapısını bozarak ayak alanını sıkıştıracak kadar ciddi bir çarpışma halinde sürücünün ayağından uzaklaşarak, ayak ve bilekteki yaralanmayı önlemeye yardımcı olan eşsiz fren pedalı tasarımı... Yağmurlu havalarda, görüşü artırmak için, yağmur damlalarını ayna yüzeyinden saptıracak şekilde tasarlanmış yan aynalar... Sıkışmayı önleyici sürücü camı... Üstün mazda teknolojisiyle tasarlanmış MAGMA gövde tasarımı, 3H koruyucu gövde yapısı...
Müzik Dinleme Keyfi
Mazda6'da nereye oturursanız oturun, yakınlarınızda müzik arşivinizi ya da özel eşyalarınızı yerleştirebileceğiniz uygun saklama yerleri mutlaka bulacaksınız. Titanyum görünümlü orta konsola yerleştirilmiş BOSE müzik sistemi önden yüklemeli 6 lı CD çalar ve 7 hoparlörü ile kabini müzik dinleme merkezine çevirir.

genel8.jpg


Sportif şıklık, kolay kullanım ile bütünleşerek hayatınızı güzelleştiriyor
Kolay kullanım için en uygun pozisyonda kusursuz biçimlendirilmiş, T şeklinde kumanda ve gösterge paneli. Sportif titanyum görünümlü orta konsola zarif bir tasarım hareketiyle dahil edilmiş müzik ve klima kumandaları.

Yol sesi mi dediniz?
Klasik yöntemler, iyi yol hakimiyetinin artan yol gürültüsü demek olduğunu söylese de Mazda6 için bu kesinlikle geçerli değil! Mazda nın yenilikçi mühendislik anlayışı, titreşim sönümleyici taban plakası nı yarattı. Titreşim sönümleyici taban plakalarının her biri değişimli olarak titreşen iki yuvarlak tampon ihtiva eder. Ve bu, sürüş esnasında duyulabilecek olası titreşimi sönümleyerek, daha sessiz, daha zevkli bir sürüş sağlar.

Çok hafif, Çok güçlü, Çok hızlı 2.0 16V DOHC motor

İşte Mazda6'nın performansını oluşturan kalp: Yeni geliştirilen 2.0 lt., 4 silindirli, 16 V DOHC motor... Motorun hız aralığının büyük bir kısmında düz bir tork eğrisi maksimum torkun yaklaşık %90'ını oluştururken, güçlü ivmesi, gerek kalkışlarda, gerekse sollamada tam bir sürüş coşkusu yaşatıyor. Performansla bağlantılı tüm bu göz kamaştırıcı özelliklerle birlikte, tüm modellerde, üstün yakıt tasarrufu, olağanüstü dayanıklılık, en az bakım ve EURO STEP 4 emisyon gereklilikleri doğrultusunda yakıt uygunluğu özellikleri Mazda6'nın artılarından sadece birkaçı. Ayrıca, dikkatli tasarım, titreşimi minimize ederek sessiz ve sakin bir sürüşe olanak sağlıyor.

genel5.jpg


Bu bagajın kapağı, içine her şeyin sığabileceği çok büyük bir dünyaya açılıyor!
Mazda6, bagaj kapağı menteşelerini, bagaj boşluğunun dışında tutan akıllı tasarımının yanında, yeni süspansiyon sistemi ve amortisör girintilerinin ortadan kaldırılması ile, bagajda 500 litre kullanılabilir alan sunuyor. Japon KARAKURI katlama sanatından esinlenerek tasarlanan arka koltuklar, bagajdaki menteşeye tek bir dokunuşla katlanarak son derece geniş bagaj hacmi sağlıyor. Bu eşsiz bagaj tasarımıyla dünyaları taşıyabilirsiniz.
Yazar
Oğuzhan
Görüntüleme
1,549
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 değerlendirme

Üst Alt