Mazda 3 (2004-2009) Tanıtım Sayfası

Mazda 3 (2004-2009) Tanıtım Sayfası

logo_mazda3.jpg
Genel Bilgi
Efsane yeniden yaratıldı...
Doğduğunuz günden sonra, belki de hayatınızın en keyifli olaylarından biri Zoom-Zoom'u keşfetmek oldu. Bu size yetmedi. İlk tekerlekli oyuncağınızla paylaştığınız unutulmaz anların, o unutulmaz zevkin ve heyecanın sesiydi dünyada Zoom-Zoom... Türkiye'de vın-vın!

Sonra büyüdünüz. Sorumluluklarınız arttı. Belki unuttunuz bu keyfi. Belki de şanslıydınız; unutmadınız. Herşeyde hep o keyfi ve heyecanı aradınız. Tıpkı sizin gibi zoom-zoom ruhunu hiç unutmayan bir otomobil üreticisi var; Mazda var.
genel1.jpg

Mazda Zoom-Zoom'u hiç unutmadı, şimdi ve daima! Mazda, otomobil kullanmanın bir duygu, bir coşku, bir özgürlük, hareketin içindeki heyecan olduğuna inanıyor. Ürettiği otomobiller üretmeye değer, kullanmaya değer otomobiller. Hepsi hayal gücüne dayanıyor. Zekayı yansıtıyor. Dikkati çekiyor. Arzulanıyor. Dahası; alıyor, uzaklara götürüyor... Siz de böyle mi düşünüyorsunuz? Öyleyse bizimle gelin ve Zoom-Zoom'un heyecan verici dünyasına adım atın. Mazda3'ü yakından tanıyın... Mazda efsanesinin yeniden yaratılışına tanık olun.

Kışkırtıcı tasarımıyla baştan çıkarıcı...
Mazda3, atletik ve enerjik ruhunu köklü bir efsaneden; Mazda323'den miras alıyor. Zoom-Zoom felsefesinin yenilikçi ruhunu taşıyan, dinamik enerjisi ve sportif dizaynıyla bütün dünyada hayranlık uyandıran yeni bir efsane Mazda3. Performansıyla kusursuz, ergonomisiyle mükemmel, kışkırtıcı tasarımıyla baştan çıkarıcı. Bütünüyle sportif, agresif ve sofistike.
genel2.jpg

Activematic şanzıman!
Mazda3 iki şanzıman seçeneği sunuyor. 5 ileri manuel şanzıman ve activematic şanzıman. Activematic şanzıman, otomatik veya manuel hissi veren vites değiştirme seçenekleriyle sürüş keyfini artırıyor. Vites büyütme tepkisi ve 4. ile 2. arası vites küçültme tepkileri sürüş çevikliğine katkıda bulunuyor.
genel4.jpg
Sübap zamanlama sistemi
SVT sistemi, motor hız ve hava giriş hızına göre her çalışma döngüsünde motorun emme sübaplarının açılıp kapanma noktalarını ayarlıyor. Böylece optimum sürüş yeteneği ve güç dağılımının korunmasının yanı sıra motorun devir aralığı boyunca verimli çalışması sağlanıyor.
Mazda3, beklentilerinizi aşan, dinamik, kompakt bir spor otomobil
Kendi sınıfında devrim yaratan Mazda3, spor otomobil beklentinizi bütünüyle aşan yeni bir konsept... Mazda3, kişilikli hatları ve sportif çizgileriyle, park halindeyken bile hareket duygusu hissettiriyor. Gövdeyi şekillendiren sert ve keskin hatlar Mazda3'e agresif ancak sofistike bir dış görünüm kazandırıyor. İlk görünüşte ve daha sonrasında etkisini kaybetmeyen heyecan verici enerjisiyle Mazda3, ona sahip olmanız için "kışkırtıyor".
genel3.jpg

Mazda3'ü kusursuz yapan, detaylardaki kalite

Mazda3 her detayı ile bütün duyuları harekete geçiren, görsel ve fonksiyonel donanımlara sahip. Kapılarının rahatça açılıp kapanması, enstrüman paneli ve kumandanın güven verici uyumu, doğal bir sürüş hissi, gece sürüşleri için rahatlatıcı enstrüman paneli ışıklandırması... Mazda3, işçilik ve estetik kalitesi yüksek donanımıyla da sınıfının en "çekici" otomobili.

Süspansiyon sisteminde yenilenmiş teknoloji

Mazda3'de kullanılan süspansiyon sistemi sürüş dengesi ve rahatlığını en üst seviyede karşılamak amacıyla geliştirildi. 35 mm çapındaki amortisör pistonları, daha iyi performans gösteriyor. Üst amortisör bağlantılarında kullanılan darbe izole edici özellikli amortisör tasarımının etkinliği artırılarak, kullanım dengesi ve sürüş rahatlığı sağlanıyor. Mazda3 yüksek hızlarda bile dengesini koruyor. Tüm sürüş koşullarında direksiyon hareketlerinde hızla ve hassasiyetle tepki veriyor.
genel7.jpg
Aktif gergili akıllı emniyet kemerleri

Öndeki emniyet kemerleri, ön gergili ve yük sınırlayıcı özelliğe sahip. Kaza durumunda, ön gergili emniyet kemerinin boşluğunu alıyor. Daha sonra, yük sınırlayıcı sistem devreye giriyor ve emniyet kemerinin göğüs bölgesine uyguladığı aşırı basıncı önlemek için kemeri gevşetiyor. Arka koltuklarda çocuk koltuğunun çabuk ve tek harekette takılması için ISOFIX çocuk koltuğu sistemi bulunuyor.

Dinamik, çevreye duyarlı MZR motor

Mazda tarafından 2002 yılında geliştirilen MZR motor, 2003 yılında yenilenerek Mazda3'de kullanıldı. MZR motor, gaz pedalı hareketine uyumlu bir performans sergileyerek şehir trafiğinde, orta kuvvetteki gaz pedalı hareketlerinde dinamik kullanım sağlıyor. MZR motorda 4 silindir ve silindir başına 4 sübaplı DOHC düzeneği kullanıldı. Bütün bu üstün niteliklerinin yanında, yakıt tasarrufu olağanüstü dayanıklılık, en az bakım özellikleriyle de Mazda3 tam bir performans otomobili.
genel5.jpg

genel6.jpg

Geliştirilmiş güvenlik teknolojisiyle maksimum keyif!

Yolcu güvenliği için kabin deformasyonuna karşı yüksek dayanma gücüne sahip ve olası tüm çarpışmalarda darbe enerjisini etkin biçimde dağıtan geliştirilmiş MAIDAS Teknolojisiyle Mazda3; "daima güvenli sürüş keyfi" veriyor.

MAIDAS Teknolojisi (Darbe Önleme Sistemi) : Ön cephe elemanlarının arkalarında bulunan destekleyici üçlü çatal yapılar, önden ve yandan gelen darbelerde koltuk ayak bölgesi deformasyonunu minimize ederek yaralanma riskini en aza indirgiyor. Kabin çevresinde yüksek düzeyde gerilmeye dayanıklı çelik ve özel kaynaklı profiller kullanıldı. Takviyeli tavan rayları, yan eşikler ve traverslerle birleştirildi. Arkadan darbe alınması durumunda yakıt deposunu korumak için, arka şasi enerjiyi olabildiğince soğuracak şekilde tasarlandı.
genel8.jpg

Geliştirilmiş fren kontrolü

Mazda3, daha güvenli bir sürüş için geliştirilmiş akıllı fren kontrolü donanımına sahip.DSC (Dinamik Denge Kontrol Sistemi) direksiyonun açısını ölçerek kaymayı önlüyor. Direksiyonu az ya da çok çevirdiğinizi hissederse fren kuvveti uyguluyor.
ABS (Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi) tekerleklerin kilitlenmesini önleyip sıkı frenlerde sürücüye kontrol yeteneği sağlıyor.
EBD (Elektronik Fren Basıncı Dağıtım Sistemi), daha iyi bir duruş için en uygun kavramayla, fren kuvvetini dinamik olarak tekerleklere dağıtıyor.
MBA (Mekanik Fren Destek Sistemi), acil durumlarda fren pedalına uygulanan kuvveti artırarak çabuk ve güvenli duruş sağlıyor. Bunun yanında ileri fren teknolojisi unsurlarından,
TCS (Patinaj Kontrol Sistemi) olası bir kayma durumunda devreye girerek güvenliği artırıyor.
Yazar
Oğuzhan
Görüntüleme
1,206
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 değerlendirme
Üst Alt