Mazda 3 BL (2009-13) Yokuş Kalkış Desteği

askin.tcdd

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Aynen. Zaten istemsiz vites arttırma yaptığında düşürüyor. Manuelde duruş yapınca otomatik 1 e düşüyor. 2 de kalkış a izin veriyor ama 3 te izin vermiyor. Ben çok denedim 2. Viteste geri kaçırmıyor. 1. Viteste ya frene basmak gerek ya da el freni çekmek gerek veya biraz biraz hafif gazda kalmak gerek.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mantığıma ters geldi biraz bu durum, sistem gaz verdiğin an otomatikmen vitesi 1 e almıyor mu?

Bir de şu var 2. viteste gaz vermiyorken 1. vitesten daha düşük bir güç olacak, bu durumda 2'de nasıl kaçırmıyor da 1'de kaçırıyor?

askin.tcdd

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Mantığıma ters geldi biraz bu durum, sistem gaz verdiğin an otomatikmen vitesi 1 e almıyor mu?

Bir de şu var 2. viteste gaz vermiyorken 1. vitesten daha düşük bir güç olacak, bu durumda 2'de nasıl kaçırmıyor da 1'de kaçırıyor?
Ben de nissan otomatik kullanan bir arkadaştan öğrenmiştim. Denedim hoşuma gitti. 2. Viteste kalkış sorun olsa mazda buna engel olurdu. Diğer arkadaşların da dediği gibi buzlu yolda patinaja girmeden daha rahat bir kalkış sağlar.
Kaldıraç misali dişli gurubu bir seviye büyüyorsa o gücü yenemiyordur rampanın yer çekimi

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan

2 de kilitliyor, öyle mınasip görmüşler :) :)

officer41

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Mavi / Sedan
konu ile alakasız ama bir şey eklemek istiyorum :) BK kasalarda oluyor BL'de de oluyordur muhtemelen :) FN4A-EL şanzımanda fren ve gaza aynı anda sertçe sonuna kadar bastığınızda şanzıman kendisini 3000 devirde sabit tutuyor ve ayağı frenden çektiğiniz anda harika bir şekilde kalkıyor. Bir nevi launch control gibi :) çok fazla art arda ve sürekli denememenizi tavsiye ederim şanzıman muhtemelen çok ısınacak ama denemesi eğlenceli yani eğlenceliydi aracı satmadan önce :( deneyenler dönüş yaparsa sevinirim

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
konu ile alakasız ama bir şey eklemek istiyorum :) BK kasalarda oluyor BL'de de oluyordur muhtemelen :) FN4A-EL şanzımanda fren ve gaza aynı anda sertçe sonuna kadar bastığınızda şanzıman kendisini 3000 devirde sabit tutuyor ve ayağı frenden çektiğiniz anda harika bir şekilde kalkıyor. Bir nevi launch control gibi :) çok fazla art arda ve sürekli denememenizi tavsiye ederim şanzıman muhtemelen çok ısınacak ama denemesi eğlenceli yani eğlenceliydi aracı satmadan önce :( deneyenler dönüş yaparsa sevinirim
Biz park ederken sıralamaya dikkat eden , rampada şanzımana ve kulaklara yük binmesin diye el freni ile kalkarken , launch control mü yapacaz :utan:

officer41

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Mavi / Sedan
Biz park ederken sıralamaya dikkat eden , rampada şanzımana ve kulaklara yük binmesin diye el freni ile kalkarken , launch control mü yapacaz :utan:
abi bende çok pimpirikliyimdir şanzıman konusunda :) ama bence herkesin bi kez denemesini tavsiye ederim cidden eğlenceli :)

Üst Alt