Yeni Mazda CX-5’in Üretimi Japonya’da Başlıyor

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Kodo harika bir tasarım ve böylesine başarılı bir tasarımı bütün modellerine yaymak istemesi çok normal bence, zaten Mazda bunu yaparken bir far değişikliği yaparak her modele cuk oturtmuyor, hepsi yenilenmiş çizgilere sahip şekilde bize sunuluyor, Mx5 te Kodo tasarım ama bilinen Kodo çizgilerinden çok farklı, yenilenen Mazda 3 ve Cx 5 ilk gördüğümüz Kodo tasarımdan çok daha farklı hale bürünmüş. Cx 9 ile bu tasarım algısını farklı boyutlara taşımaya devam ediyor Mazda, ben çok memnunum Kodo dan

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Sanki fardaki değişiklikle volvo xc serisinin bakışlarına benzemiş...kodoyu kullansın ama kimseyede benzemesin isterim...

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
2017 modeller (3,6, cx5), başta iç dizayn olmak üzere harika oldular.. özellikle mazda3te ekranın köşeli olması, otomatik el freni, kapaklı bardaklık, ön ızgaranın genişlemesi, kapı içi eşya gözünün uzatılması..hele ki direksiyona bayıldım..
umarım yol ve rüzgar sesi konusunuda halletmişilerdir. özellike Mazda3 te bu durum biraz can sıkıcı olabiliyor..
Bu arada pazarlama başkan yardımcısı, tüketicilerin biraz fazla para ödeyeceklerini ancak bunun karşılığı "teknoloji, skyactiv teknolojisi ve mazda connect sistemleri olmak üzere" değeri alacaklarını söylüyor CX5 premiyerinde..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
2017 modeller (3,6, cx5), başta iç dizayn olmak üzere harika oldular.. özellikle mazda3te ekranın köşeli olması, otomatik el freni, kapaklı bardaklık, ön ızgaranın genişlemesi, kapı içi eşya gözünün uzatılması..hele ki direksiyona bayıldım..
umarım yol ve rüzgar sesi konusunuda halletmişilerdir. özellike Mazda3 te bu durum biraz can sıkıcı olabiliyor..
Bu arada pazarlama başkan yardımcısı, tüketicilerin biraz fazla para ödeyeceklerini ancak bunun karşılığı "teknoloji, skyactiv teknolojisi ve mazda connect sistemleri olmak üzere" değeri alacaklarını söylüyor CX5 premiyerinde..
Yol sesini oralarda hallediyorlar ama bizdeki yollara gelince yapacak bir şey kalmıyor maalesef... Yani; adamlar senin kullanım koşullarını düşünerek ne motor hacmi koyuyor ne yalıtım yapıyor... :)

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
yol sesi belki lastik değişimi ve pütür attırmakla bir nebze çözülebilir ancak rüzgar için biraz daha yapısal çözümler bulunması gerek.
Farklı videolar izlediğimde kimi yol ve rüzgar sesinin eski modele göre iyileştirildiğini kimi ise pek fark göremediğini söylüyor.. Ayrıca G-vectoring ise benim çok merak ettiğim başka bir konu.. 2017 model mazda3'e resmen bayıldım.. ikinci ele düşmesini sabırsızlıkla bekliyorum..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
yol sesi belki lastik değişimi ve pütür attırmakla bir nebze çözülebilir ancak rüzgar için biraz daha yapısal çözümler bulunması gerek.
Farklı videolar izlediğimde kimi yol ve rüzgar sesinin eski modele göre iyileştirildiğini kimi ise pek fark göremediğini söylüyor.. Ayrıca G-vectoring ise benim çok merak ettiğim başka bir konu.. 2017 model mazda3'e resmen bayıldım.. ikinci ele düşmesini sabırsızlıkla bekliyorum..
Kapı fitillerine el atarak bir nebze iyi sonuçlar alınabilir, varsın eksiği yol sesi olsun, mükemmele yakın bir otomobil için buna değer

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
aynen hocam BOSE'a ver coşkuyu ses mes kalmaz..:) Mazda gümbür gümbür geliyor walla.. yeni çıkan/makyajlanan diğer araçlara bakıyorum tam bir hayal kırıklığı..ben şimdi 2019-20 de çıkacak yeni kasaları merak ediyorum..mazda her seride çıtayı inanılmaz yükseltiyor..resmen aşığım bu markaya..

Üst Alt