Yeni Mazda 3 Sedan

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
43463

Dururken bile hareketi yakalayan çizgiler. Japon felsefesini sade güzellik olarak benimseyen, basitleştirilmiş temel özellikler, tasarım estetiğimizin zorlayıcı evrimidir. Işığın yüzeyine yansımaları daha karmaşık ve ilgi çekici şekiller oluşturur.

43464

Güzel araçlar yaratma saplantımız, Kodo: “Hareketin Ruhu” adlı tasarım dilimizin bir sonraki evrimi ile ifade edildi. Öne çıkan bu hareketli tasarım, Mazda tasarımcılarının bu vizyonu gerçekleştirmesi için yapılan heykel çalışmalarının bir sonucudur. Usta zanaatkarların elleri tarafından yaratılan çizgiler, gereksiz olan her şeyi elimine ederek enerjiyi iletiyor, sadece gerekli olanı bırakarak son tasarım aşamasında Yeni Mazda 3 Sedan için ilham kaynağı oldular.

43465

Nereye gidiyorsanız gidin, Mazda 3'ün kabinine yerleşirken yaşam deneyimlerini keşfedin. Mazda 3 Takumi felsefesiyle ustalık kazanmak için yıllarca, hatta on yıllarca yeteneklerini bilen zanaatkarlar ve ustalar tarafından titizlikle üretildi. Zanaatkârlar tarafından seçilen materyaller ve yüzeyler - sizin için özel olarak hazırlanmıştır. Tasarımcıdan sürücüye bu bağlantı, siz ve Mazda'nız arasında müthiş bir bağ oluşturur.

43471

Mazda 3'ün içi sizinle mükemmel bir simetri içerisindedir. Onlarca yıldır insan vücudunu inceledik: nasıl hareket ettiği, dokunma hissi, ses ve görme, kas ve iskelet yapısı. Her şey düşünülmüş, böylece Mazda 3 tam size göre yapılmış gibi hissediyorsunuz. Zahmetsizce yönünüzü belirleyin.

43472

Mazda 3, yoldan ve motordan gelen uygun seslere izin verirken, dışarıdaki gürültüyü sizi rahatsız etmeden izole eder ve tamamen sürüş konforunuza yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Her ayrıntı sizi gereksiz olan her şeyden korumakla direkt ilgilidir, böylece size neşe verecek şeylere odaklanabilirsiniz: olağanüstü sürüş zevki.

43473

Dış aydınlatma tasarımı, yeni nesil stil felsefesini ifade eder.

43467

Mevcut LED farlar, Gündüz Farları ve LED kombinasyonlu stop lambaları, yeniden tasarlanan Mazda 3'ü mükemmel bir şekilde vurgulamaktadır. Yeni görünüm, gelişmiş bir sürüş deneyimi sağlarken estetik bir çekicilik katıyor.

43468

Mazda 3'ün her yönü hassasiyetlerinize uygun olarak çalışmak üzere tasarlanmıştır. İnsan vücudunun doğal olarak hareket etme şeklini düşünen ve daha iyi kullanım ve rahatlık için otomobilin hareketlerine dengeleyen bir süspansiyon. Performanstan ödün vermeden etkileyici yakıt verimliliği sunan motor teknolojisi . Tamamen bütünsel ve akıllı bir yaklaşımla sürüş keyfinin arttırılması için sayısız çaba sarf edilmiştir.

43469

G-Vectoring Control Plus ile standart Skyactiv-Araç Dinamiği ile birleştirilmiş mevcut önden çekişli sürüş sistemi, dış sıcaklık ve ön cam sileceği kullanımından sürücünün direksiyon ve fren düzenlerine kadar her şeyi aktif olarak izleyerek olası çekiş kaybını tahmin etmeye ve tepki vermeye yardımcı olur .

43474

G-Vectoring Control Plus ile Skyactiv-Araç Dinamiği, daha pürüzsüz, daha az yorucu bir sürüş elde etmek için güç girişini ayarlayarak, viraj dönerken ve virajdan çıktıktan sonra araç ağırlığını değiştirerek perde arkasından hafifçe çalışan, oldukça verimli bir araç hareketi kontrol sistemidir.

43475

Mevcut Bose ® 12 hoparlörlü Premium Ses Sistemi dikkatle hem insan ve hem de kabin tasarımı özelliklerine düşünmektedir. Ön yan panellere yerleştirilmiş wooferlerden yüksek aralıklı hoparlörlerin konumuna kadar mühendisler, sesin çevresiyle nasıl etkileşimde bulunduğunun her detayını inceledi. Mazda'da hiç hissetmediğiniz, hiçbir şeye benzemeyen bir işitsel deneyim kazanacaksınız.

43476

Mobil bağlantıda üstünlüğü yaşayın. Kullanılabilir Apple CarPlay ™ entegrasyonu, iPhone'unuzun haritalarına, çalma listelerine, kişilere ve uyumlu uygulamalarına Siri aracılığıyla sesinize erişmenize olanak sağlar. Android kullanıcıları için, Android Auto ™ entegrasyonu Mazda 3'te mevcuttur.

43477

Sezgisel Mazda Connect ™ Bilgi Eğlence Sistemi, müziğiniz, eğlenceniz, arkadaşlarınız ve ailenizle bağlantıda kalmanıza yardımcı olur. En uygun şekilde konumlandırılmış çok işlevli kumanda kontrolü, sistemin özelliklerinde dikkatinizi dağıtmadan gezinmenizi sağlar.

43478

Mazda Connect ™ Bilgi Eğlence Sistemi, çok işlevli kumanda kullanılarak çalıştırılan, tamamen yeni bir 8,8 inç genişliğindeki renkli orta ekranıyla sizi karşılar.

43479

Mevcut i-Activsense ® güvenlik özellikleri paketi ile gelişmiş güvenlik yeniliği , çarpışmaları önlemek veya etkilerini azaltmak için sizi tehlikelere karşı uyarır. Bu özellikler, yoldaki görünürlüğünüzü ve farkındalığınızı artırmanıza ve çevrenizdeki trafik koşullarını izlemenize yardımcı olur.

43480

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Ne zaman geliyor Türkiye ye belli mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve motorlar belli mi dizel benzinli 1.5, 1.6

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bana bunlarla gel dostum... :koptum: Lansman rengi daha çarpıcı olmalıydı... Geri kalan her şey mükemmel... :harika:

Bu renk için de epey uğraş vermişler abi, yakından görsek bence etkileyicidir, ama kırmızı tabiki başka. Kırmızıyı HB'de kullandılar.
Ne zaman geliyor Türkiye ye belli mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve motorlar belli mi dizel benzinli 1.5, 1.6

Kesin bir bilgi yok, tahminimce bu yıl gelmez gibi ama belli de olmaz. En geç 2020 Mayıs gibi düşünüyorum.

Motor seçeneği kapalı kutu. ABD'de ve lansmanla birlikte bahsedilen motorlar 1.8 Skyactiv-D, 2.0 Skyactiv-G ve 2.0 Skyactiv-X ti. Türkiye'ye umarım 1.5 ile gelmeye devam eder yoksa vergiden dolayı satış iyice dipleri görür, ama bence 1.5 artık kullanılmayacak.

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Şu arkasını bi türlü yapamıyorlar sanki emanet gibi duruyor bana göre şöyle arkası bmw m3 e92 kasa gibi bi audi a7 gibi yapsalar ne güzel olur

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Bu renk için de epey uğraş vermişler abi, yakından görsek bence etkileyicidir, ama kırmızı tabiki başka. Kırmızıyı HB'de kullandılar.

Kesin bir bilgi yok, tahminimce bu yıl gelmez gibi ama belli de olmaz. En geç 2020 Mayıs gibi düşünüyorum.

Motor seçeneği kapalı kutu. ABD'de ve lansmanla birlikte bahsedilen motorlar 1.8 Skyactiv-D, 2.0 Skyactiv-G ve 2.0 Skyactiv-X ti. Türkiye'ye umarım 1.5 ile gelmeye devam eder yoksa vergiden dolayı satış iyice dipleri görür, ama bence 1.5 artık kullanılmayacak.

Geliş tarihi çok geçmiş arkadaşa yeni kasa aldırcaktım bende. Motorlar önemli 1.5 dizel hybrid falan olursa yemede yanında yat gibi birşey olur

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Şu arkasını bi türlü yapamıyorlar sanki emanet gibi duruyor bana göre şöyle arkası bmw m3 e92 kasa gibi bi audi a7 gibi yapsalar ne güzel olur

Ben Mazda'nın tasarım dilini beğeniyorum. Bana güzel görünüyor, bütünsel olarak çizgileri çok hoş.
Geliş tarihi çok geçmiş arkadaşa yeni kasa aldırcaktım bende. Motorlar önemli 1.5 dizel hybrid falan olursa yemede yanında yat gibi birşey olur
Çok zor bu, 1.5 motorun verimliliğini yeterli bulmadıklarını düşünüyorum, o bakımdan şuan 1.5 motor üretimi artık yapmıyor diye biliyorum. Ama tam olarak bir şey söylemek zor, konu hakkında net bir açıklama yapılmadı.

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Ben Mazda'nın tasarım dilini beğeniyorum. Bana güzel görünüyor, bütünsel olarak çizgileri çok hoş.

Çok zor bu, 1.5 motorun verimliliğini yeterli bulmadıklarını düşünüyorum, o bakımdan şuan 1.5 motor üretimi artık yapmıyor diye biliyorum. Ama tam olarak bir şey söylemek zor, konu hakkında net bir açıklama yapılmadı.

Toyota 1.8 atmosferik benzin kullanıyor hybridde pil bitikken araç güçden düşmesin diye bence 1.5 turbo dizelde bu işi yapar diye düşünüyorum bakalım ne olacak

Üst Alt