Yeni Honda Civic Tavan Eğilme-Bükülme Sorunu

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
yav arkadaş nerde bu eski mühendisler döktüler işi kozmetik ticarete ondan sonra golun arkası bitmiyor

soruyorum sacmı eksik ti yokmuydu

fabrikada elektirik mi kesildi

mühendislerin parasımı verilmedi vs vs video neyin nesi yıl 2018 teknoloji çag atlamış insana deger verin paraya degil yapılan her işte para birinci plan ise sonuç olumsuz tüm kontrolerini iyi yapaydın dag taş bayır vuraydın şase kaporta sacının iyi esneticek parkur testi uzun olaydı ne bileyim

bu tüm araçlar için geçerli yazıktır milli servet çevremizde çok duyuyoruz bizim gibi insanları tek hobisi araba bari bunlardan geri kalmasak nerde eski kaliteler ..

a.can

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Bu konudaki sıkıntılardan biri de şudur ki Honda’nın adı geçen modeli f5 Türkiye’deki Kocaeli fabrikasında üretiliyor. Aynı araba 6-7 ülkede daha üretimde şuan. Ancak bu sorun öğrendiğim kadarıyla sadece Türk üretimi olan Honda’larda var. Bu da işin başka bir boyutu. Mazda’nın ülkemizde üretilmemesi bir şans olarak da görülebilir. Hatırladığım kadarıyla kaliteden verilen ödün dolayısıyla Toyota firmasının da Türkiye ayağına Japon’lar 90 ların sonuna doğru müdahalede bulunmuş, Toyota Türkiye el değiştirmişti

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bu konudaki sıkıntılardan biri de şudur ki Honda’nın adı geçen modeli f5 Türkiye’deki Kocaeli fabrikasında üretiliyor. Aynı araba 6-7 ülkede daha üretimde şuan. Ancak bu sorun öğrendiğim kadarıyla sadece Türk üretimi olan Honda’larda var. Bu da işin başka bir boyutu. Mazda’nın ülkemizde üretilmemesi bir şans olarak da görülebilir. Hatırladığım kadarıyla kaliteden verilen ödün dolayısıyla Toyota firmasının da Türkiye ayağına Japon’lar 90 ların sonuna doğru müdahalede bulunmuş, Toyota Türkiye el değiştirmişti
Bunun üretim yerinden ülkemizi küçümsemeye çalışır bir düşünceden başka birşey değil.
Tasarımı burası yapmıyor sadece imalat ve montaj yapılıyor. Montaj konusundaki deneyimimiz birçok ülkeden iyidir.
Bu sorun tek gebze üretimler değil tüm dünyadaki sedanlarda görülebiliyor. Araştırırsanız ingiltere ve abddeki kullanıcılarda da sıkıntı yaşayanları okurdunuz.

Yeni üretimlerde sıkıntı kalmadığını da birçok kişi görmek istemiyor. Allah bu ülke insanının ağzına düşene acısın vallahi. Dsg bile bu kadar düşmemişti. Ne kaportacı milletmişiz :D

a.can

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
Bunun üretim yerinden ülkemizi küçümsemeye çalışır bir düşünceden başka birşey değil.
Tasarımı burası yapmıyor sadece imalat ve montaj yapılıyor. Montaj konusundaki deneyimimiz birçok ülkeden iyidir.
Bu sorun tek gebze üretimler değil tüm dünyadaki sedanlarda görülebiliyor. Araştırırsanız ingiltere ve abddeki kullanıcılarda da sıkıntı yaşayanları okurdunuz.

Yeni üretimlerde sıkıntı kalmadığını da birçok kişi görmek istemiyor. Allah bu ülke insanının ağzına düşene acısın vallahi. Dsg bile bu kadar düşmemişti. Ne kaportacı milletmişiz :D
Doğru , zaten Honda kötü bir marka;) O yüzden ürettiği sıfır arabada bile böyle sorunlar olabiliyor. Yoksa Türkiye distribütörlüğünde ve üretim bandında sıkıntı yok. Ha bu arada kendiniz söylemişsiniz zaten imalat ve montaj Türkiye'ye ait. Bu arada değerli kardeşim söylediğim şey ülkemi kötülemek değil. Ancak hata hatadır. Hata bana aitse , bu hata Yokmuş gibi davranamam

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Doğru , zaten Honda kötü bir marka;) O yüzden ürettiği sıfır arabada bile böyle sorunlar olabiliyor. Yoksa Türkiye distribütörlüğünde ve üretim bandında sıkıntı yok. Ha bu arada kendiniz söylemişsiniz zaten imalat ve montaj Türkiye'ye ait. Bu arada değerli kardeşim söylediğim şey ülkemi kötülemek değil. Ancak hata hatadır. Hata bana aitse , bu hata Yokmuş gibi davranamam
Ancak anlamamakta ısrar ettiğin hatanın bura üretimde değil tüm her yerdeki sedanlarda görülebildiği...

Kötülük vs tartışılır. Kötü olmayan bir marka söyleyin o zaman. Hiç hatası olmayacak ama. Ama ben kolayca düzeltilebilen ve yeni üretim serilerinde aşılmış kaporta sorununa şükrettirecek bir sürü hata sayabilirim. Doğru ama bizim milletimiz ŞEKİLCİ aynı sizin gibi. Motor, şanzıman, fren sorunları önemsiz, GÖRÜNÜŞ bozuk olmasın da nolursa olsun.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Ben Civic gibi efsaneleşmiş bir aracın(güzel,kalite vs. demiyorum) böylesi bir hataya kurban gitmiş olma ihtimaline üzülüyorum. Son tasarımı da bence göreceli olarak hoştu. Özellikle büyük ve siyah jantlarla fena durmuyor. Marka fanatiği olmayan mağdurlara destek verilebilir, lakin adam yine gider alırım diyorsa iş farklı boyuta gider. Bence sıkıntı hatadan ziyade müşterilere uygulanan umursamaz tavırda. Tabi testlerde böyle bir durum nasıl fark edilmedi bilmiyorum.

Arkadaş ek donanımlarla 108 bine almıştı. İnanın sormaya korkuyorum adama.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Bu yorumdan,

Ancak anlamamakta ısrar ettiğin hatanın bura üretimde değil tüm her yerdeki sedanlarda görülebildiği...

Doğru ama bizim milletimiz ŞEKİLCİ aynı sizin gibi. Motor, şanzıman, fren sorunları önemsiz, GÖRÜNÜŞ bozuk olmasın da nolursa olsun.

Bu yorumları çıkarabildiğine göre, yorum yapan arkadaşı tanıyor olmalısın diye düşündüm... Tanıyorsan, yaptığım yorum için özür dilerim; Tanımıyorsan da, bende sana "çok güzel niyet okuyucu" veya "yaftalayıcı" diyebilirim gibi geldi... :islik:

Başka ülke üretimlerinde de aynı sorun varsa bunu yazmanın yolu, niyet okumayla, yaftalamayla olmamalı, yapmak istiyorsan da burası kaldırmaz, kaldırmıyor... ;) Ülke her şeyiyle dört dörtlük, ürettiği her şey on numara ve kaliteli anasını satayım da, toz kondurulmuyor...

:cool:

a.can

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626

Kötülük vs tartışılır. Kötü olmayan bir marka söyleyin o zaman. Hiç hatası olmayacak ama. Ama ben kolayca düzeltilebilen ve yeni üretim serilerinde aşılmış kaporta sorununa şükrettirecek bir sürü hata sayabilirim. Doğru ama bizim milletimiz ŞEKİLCİ aynı sizin gibi. Motor, şanzıman, fren sorunları önemsiz, GÖRÜNÜŞ bozuk olmasın da nolursa olsun.
Sevgili mutlu tekir kardeşim öncelikle seninle tanışmıyoruz. Ancak konuşma tarzını forumdaki insanların birbirlerine karşı olan samimiyetine yoruyorum O yüzden herhangi bir kasıt aramıyorum. Anlatamadıysam ya da anlamıysan tekrar edeyim, şöyle madde madde;
1- marka fanatikliğinden söz edilecekse fanatiği olduğum marka Honda değil Mazdacı.
2- 1. Maddeyle beraber Honda markasının bir Renault olmadığını Honda’nın gerek oto gerek motorbike alanında rüşdünü ispat etmiş güvenilir bir marka olduğunu düşünüyorum. Yani kötü bir marka değildir.
3- kendimi tanıtmam da burda önemli çünkü konuyla alakası var. Kimi kahvede al papaz ver kız oyun oynar, kimi zamanını balık ve balıkçılına ayırır. Benim için ise motosiklet ve araba vardır. Ve bu yapı içinde de Honda değerli bir markadır. Honda’nın geldiği durum beni bu açıdan ilgilendiriyor.
4- bu durumun İngiltere yada Almanya da yaşanmadığını çok iyi biliyorum. Bir düşünsene Honda Almanya’da böyle bir araç sürüyor piyasaya sence ne olur?
5- bu durumun tek sebebi olarak,vatandaşı cahil zanneden vatandaşa bunu reva gören Honda Türkiye olarak görüyorum. Ve gerekli resmî mercilerce milleti enayi yerine koyan Honda Türkiye nin hak ettiğini bulması gerektiğini düşünüyorum. Böylece diğer üreticiler de bu millete karşı daha saygılı olmaları gerektiğini öğrenecekler.
6- markaya güvenipbüyük paralar vererek araba alan her vatandaşın gerek motor, gerek şanzıman gerekse kaporta yani senin deyiminle şekilde sorunsuz bir araba beklentisi en doğal haktır
7- seninle ilgili olarak da çok iyi anlamanı istiyorum ki bu ısrarcı tarzının (profilinden gördüğüm kadarıyla) gençliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. İyi niyetinden ve samimiyetinden zerrene şüphem yoktur. Selametle kal kardeşim

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
1. Samimiyetim hitap tarzına bağlıdır. Kardeşim diyen biri senli benli samimidir diye düşünüyorum.

2. Hiçbir markayı FANATİK olacak kadar körü körüne savunmam. Hiçbir firmanın da sorunsuz olmadığını bilecek kadar bilgi sahibiyimdir. Sadece 1 üretim serisinde olan ve çaresi bulunmuş, sonraki üretimlerde düzeltilmiş bir sorun için hiçbir markaya KÖTÜ demem.

Bir önceki mesajda böyle bir sorundan kaynaklı olarak marka kötü deniyorsa ve sonrasındaki mesajda da iyi deniyorsa bir tutarsızlık vardır.
zaten Honda kötü bir marka;) O yüzden ürettiği sıfır arabada bile böyle sorunlar olabiliyor.

3. Yok bu alıntıladığım mesaj mecazi anlamda kullanıldıysa, devamındaki cümleden yine sorun bilinmeden Gebze fabrikasına suç atılmış oluyor. Sonrasında sarfedilen bu cümle ile de birleşince bana göre milletçe aşağılık kompleksimizin yansıması olduğunu düşünmem gayet doğaldır.
Mazda’nın ülkemizde üretilmemesi bir şans olarak da görülebilir.

Bu alıntılanan cümlelerle anlatılmak istenen genel anlamda anlaşılabilmektedir, niyet ya da yaftalama sizlerin çıkardığı birşey. Sizlerin görüşlere uymuyorsam da forum kaldırmaz diye bahaneler üretmeye gerek yok. Anladığımı, düşündüğümü ifade edemeyeceksem bu forumda olmamın ne bana ne de üyelere faydası olur.

4. Burada konu 11 sayfa olmuş. 11 sayfa okunmadan internette acaba başka kullanıcılarda sıkıntı var mı diye aratmadan, başka ülke üretimlerinde de sorun olmadığı iddia ediliyorsa ve karşı taraf tersi görüş istiyorsa kanıt, belge sunması istenir. Israrla başka ülkelerde yok eminim gibi bir tavır içine girilmez.

5 Google=> Honda Civic dent problem
honda civic dent problem - Recherche Google

Yabancı forumlardaki bazı konular.
Dent above passenger doors, accident or body issue?
My investigative work today at the dealer..
http://forums.whirlpool.net.au/archive/2641067
Anyone know if this affects the Australian model like it is in the US?
2016 Honda Civic Dents On Rear C Pillars

Burayı da baştan sona okursanız İngiltere üretimlerde de bir sıkıntı olduğunun yazıldığını görürsünüz. Sorun bölgesel üretimden değil global yani tasarımdan.
Yeni Honda Civic

6. Sorun düzeltilmiş hala niye rezalet oluyor? Evet ülkemizdeki araç fiyatları çok pahalı olduğundan insanların beklentisi de artıyor ama bunlar yurtdışında 15-20 bin dolar/euro civarında. Küçük sınıf sedan segmenti sonuçta. Yoksa bu sorunun köpükle düzeltilmesi mi insanlar için rezalet olarak karşılanıyor? Renault Talismanda tavan yalıtımı için karton kullanımı rezilliktir benim için. DSG şanzımana Almanya'da 10 sene garanti verip ülkede 2 sene garanti verip garanti süresi bitimi sonrası iyi niyet garantisi adı altında masrafı kitlemektir bence rezalet. Ya da GM'nin fren sorununu görmezden gelip kazalara yol açmasıdır rezalet. Honda sorunları farkedip çaktırmadan poliüretan köpüğü sıkıp kimsenin haberi olmasaydı daha mı iyiydi?

Bu fanatiklik bu forumda da belli olmaya başlıyor belli zamanlarda. Mazda şanzıman değişince helal olsun, Honda sorunu halletmesine rağmen rezalet.

7. Bir makine mühendisi ve ülkenin sanayisini görmüş, çalışmış biri olarak ülkede üretilen şeylerin hep kötü kaliteli olduğu, "Mazda"nın burada üretilmemesinin "BÜYÜK BİR ŞANS" olarak adledilmesini kesinlikle kabul edemem.

Önce kullandığınız araçların gerçekten Japonya'da mı yoksa Rusya ya da Meksika'da mı üretildiğini öğrenebilirsiniz. Türk otomotiv sanayisinin sadece otomobillerden ibaret olmadığını anlayıp öyle yorum yapılmasını istememin bu forumda çok büyük bir şey olduğunu görüyorum.
Türk otomotiv sanayi iyi olmasaydı ford, toyota, hyundai, honda, reno, fiat burada üretim yapmazdı, Temsa, Otokar minibüs ve otobüsleri tüm dünyaya ihraç edilmezdi. Karsan uluslararası ihalelere katılıp finale kalamazdı.

Velhasıl kelam sıkıntı ülkedeki fabrikada demeden önce bu sıkıntının sac et kalınlığının inceliğinden kaynaklandığı, bunun da kaporta ilk preslenirken istenen standartlardaki sacların kullanıldığı, bu standartların da fabrikadan fabrikaya değişemeyeceğini göz önünde bulundurmak gerekli.

8. Selametle abi. Tüm yazdığım sana ithafen değil çoğunluğu ortaya karışıktır. :)

Üst Alt