Yeni Cherokee Cenevre’ye Hazırlanıyor

Forlan

Gri Atmaca
Mesajlar
5,169
Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
İngiliz medyasından Auto Express’in haberine göre Jeep, yeni Compass’ı 2016 yılının başında tanıtıp Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkarmaya hazırlanıyor.

Compass ismini kullanmaya devam edeceği belirtilen kompakt crossover, 2006 yılından bu yana üretimde olan Patriot modelinin de yerine geçecek. Renegade gövdesi altında test edilirken kameralara yakalanan yavru SUV, FCA’nın Fiat 500X gibi diğer araçlarda da kullandığı Small Wide platformunun biraz daha uzatılmış versiyonunda yükselecek. Sonuç olarak diğer kardeşlerinden biraz daha geniş iç mekana sahip olacak, özellikle de arkada. Renegade’den alışık olduğumuz motor seçenekleriyle sunulması beklenen yeni Compass, ülkeden ülkeye değişmekle birlikte hepsi 4 silindirli 1.4 ve 2.0 litrelik turbo benzinli ve 2.4 litrelik Tigershark motorlardan güç alacak. Dizel tarafında ise 1.6, 2.0 ve 2.2 litrelik yine turbo destekli seçeneklere sahip olacak.

Aynı rapora göre Jeep’in sedan ve hatchback modellerle ürün gamını genişletmeyi kesinlikle düşünmediği, bunun Fiat, Alfa Romeo ve Chrysler’in işi olarak kalacağı belirtildi. Diğer tarafta markanın en üst konumdaki ürünü olacak Grand Wagoneer modelinin geliştirme sürecinde olduğu ve aracın 2017 yılının ikinci yarısında 2018 model olarak piyasaya sürüleceği açıklandı. Sonraki hedef ise yeni Grand Cherokee olacak.

tw5aoA.jpg

NNDmH5.jpg

pO6DP7.jpg
 

Üst Alt