Yazlık ve Kışlık Lastik Fırsatları

eek

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Mirai - 2012
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Arkadaşlar bugün 195tl'ye (tek çekim) 2015 üretim 205 50 17 Kumho HS51 taktırdım, Ataşehir 3004. Cd. Star Lastik. Fiyata sökme takma balans dahil, rot ayrıca 30TL. Pek çeşit yok ufak bir yer ama düzgün esnaf, gerçi artık herkes webden alıyor ama tamirat vs. lazım olursa diye burada bulunsun.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar bugün 195tl'ye (tek çekim) 2015 üretim 205 50 17 Kumho HS51 taktırdım, Ataşehir 3004. Cd. Star Lastik. Fiyata sökme takma balans dahil, rot ayrıca 30TL. Pek çeşit yok ufak bir yer ama düzgün esnaf, gerçi artık herkes webden alıyor ama tamirat vs. lazım olursa diye burada bulunsun.
Kazasız günlerde kullanmak nasip olsun... Tavsiyeni ilgili yere ilettim... :)

http://www.mazdagaraj.com/konular/4481-istanbul-anadolu-yakasi-lastikci-tavsiyesi.html

eek

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Mirai - 2012
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Kazasız günlerde kullanmak nasip olsun... Tavsiyeni ilgili yere ilettim... :)

http://www.mazdagaraj.com/konular/4481-istanbul-anadolu-yakasi-lastikci-tavsiyesi.html

Hayırlı olsun fiyat gayet iyi

Teşekkürler, lastikler hakkında yorum yapmak için biraz yol yapmak lazım, şimdilik ekstra bir şikayetim olmamakla beraber tavsiye edecek kadar tecrübe edemedim.

Araçla 200km kadar yol yaptım, bana mı öyle geliyor bilmiyorum ancak araç sola çekiyor. Yani direksiyonu çok az da olsa düzeltmek zorunda kalıyorum gibi hissediyorum. Lastik değiştirmeden önce de vardı, rot & balans yapıldı yine aynı. Gerçi benim tüm arabalarım, hatta motorum bir yöne çeker, ya psikolojik, ya da aşırı takıntılıyım. Yarın bakım ve sağdaki çiziğin ve göçüğün düzeltilmesi için servise bırakacağım, onlardan da test etmelerini rica edeceğim.

eek

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Mirai - 2012
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Baktıracağım da kurcalatmak istemiyorum açıkçası. Dediğim gibi benim tüm araçlarım sola çeker, obsesif olduğum için 1mm dahi düzeltme yapmam gerekirse kapı kapı gezerim. Aslında sürücü ağırlığı nedeniyle hissedilmese bile her araç sola çeker ya da çekmeye meyillidir. Bu motosiklet için geçerli değil ancak benim motorum da sola çeker :D Ön takım kontrollerini yaptırdım sorun çıkmadı, bakalım bakımın arasında baksınlar çok da kurcalamasınlar, en son aracımda binlerce TL harcadım (ön takım, lastik, jant) sattığım gün sola çekiyordu, alan arkadaşıma araç sola çekiyor dedim yanında otururken direksiyonu bıraktı düz gidiyor işte dedi, harbiden de düz gitti :)

Coyote

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Bende petlas imperium 4 mevsim aldım tanesi 175 TL sökme takma balans dahil. Şimdilik biraz sert gibi geldi haftaya uzun yola çıkacağım o zaman belli olacak ne mal olduğu :)

Coyote

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Hem 4 mevsim hem de Petlas, alışılmışa meydan okumuşsun :D
Aslında kışı atlatmak maksadıyla petlas snow master almayı düşünüyordum , üzerindeki lastiklerde yer yer çatlaklar vardı bu sebeple kış lastiği alırsam 2 - 3 ay sonra tekrar yeni bir yaz lastiği almam gerekiyordu, Yarı yıl tatilinde yola çıkacağım için lastik değiştirmek şart olmuştu. Bütçeyi yormamak için böyle bir tercih yaptım. Fiyat da çok uygun olunca dayanamadım. Allah sonumuzu hayır etsin ;)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Aslında kışı atlatmak maksadıyla petlas snow master almayı düşünüyordum , üzerindeki lastiklerde yer yer çatlaklar vardı bu sebeple kış lastiği alırsam 2 - 3 ay sonra tekrar yeni bir yaz lastiği almam gerekiyordu, Yarı yıl tatilinde yola çıkacağım için lastik değiştirmek şart olmuştu. Bütçeyi yormamak için böyle bir tercih yaptım. Fiyat da çok uygun olunca dayanamadım. Allah sonumuzu hayır etsin ;)
Aslında yazlık lastik alabilirdin, yoğun bir şekilde kış mevsimi yaşanmıyorsa olduğunuz yerde.

Coyote

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Aslında yazlık lastik alabilirdin, yoğun bir şekilde kış mevsimi yaşanmıyorsa olduğunuz yerde.
Abi Isparta eğirdirde yaşıyorum kış yoğun ve sert geçiyor ayrıca gelecek hafta Kırşehir'e gideceğim oranın kış şartları da ağır geçiyor, yaz lastiği işimi görmeyeceği için 4 mevsim almak durumunda kaldım. İlk defa petlas 4 mevsim alıyorum yaklaşımına bakılırsa pişman olacağım gibi görünüyor :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Dört mevsim ve petlas olarak izlenimlerini bekliyoruz gomtanım... :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Abi Isparta eğirdirde yaşıyorum kış yoğun ve sert geçiyor ayrıca gelecek hafta Kırşehir'e gideceğim oranın kış şartları da ağır geçiyor, yaz lastiği işimi görmeyeceği için 4 mevsim almak durumunda kaldım. İlk defa petlas 4 mevsim alıyorum yaklaşımına bakılırsa pişman olacağım gibi görünüyor :)
İşin aslı tecrübem olmadı Petlas 4 mevsimle ilgili ama biraz da markanın bugüne kadar bize sunduğu kaliteyi göz önüne almamın etkisiyle çok da seni mutlu edeceğini düşünmüyorum, ilk yılında güzel olabilir kış koşulunda, bunun yazı da var ama :)

Üst Alt