Mazda 323 BA (1994-98) Yağ Kaçağı Sorunu

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu gün kargo geldi şase numarasıyla da doğruladık. Umarım küçük veya büyük gelmez sorunu halletmiş olurum. @major35 teşekkür ederim Hasan abi :harika:
47867

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Bu gün tekrar aksı söküp keçe montajını yaptık. Şanzımanda 0 yağ kalmış 3lt yakın yağ aldı şuan yağ akıtmıyor sorun yok gibi gözüküyor. Gözlemlemeye devam edicem. teşekkür ederim yardımlarınız ve görüşleriniz için :)

ulgobuye

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Sedan-şampanya
Merhaba

Arabanın motorla sanzuman kısmında epey Bi yağ kaçağı olmuş sanki disbirtör ün alt kısmından da kaçak var gibi neden olabir... Motor sanırım alarm veriyor

Ekli dosyalar

• IMG_20200314_104528.jpg
    IMG_20200314_104528.jpg
    211.8 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG_20200314_104519.jpg
    IMG_20200314_104519.jpg
    181.1 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_20200314_104501.jpg
    IMG_20200314_104501.jpg
    258.5 KB · Görüntüleme: 57

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhaba

Arabanın motorla sanzuman kısmında epey Bi yağ kaçağı olmuş sanki disbirtör ün alt kısmından da kaçak var gibi neden olabir... Motor sanırım alarm veriyor
Contalar'dan kaçak veriyordur. Değişmesi lazım

ulgobuye

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Sedan-şampanya
merhaba

distribütör oringin den yağ kaçırıyor. bu oring ve keçe ölçüleri nedir. ona göre bakmam lazım şu yasaklar da kapanma olmadan
Mesaj otomatik birleştirildi:

merhaba

distribütör oringin den yağ kaçırıyor. bu oring ve keçe ölçüleri nedir. ona göre bakmam lazım şu yasaklar da kapanma olmadan
araç 323 ba 1,5

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
merhaba

merhaba

araç 323 ba 1,5
Sökmeden bilmenin imkanı yok gibi.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Arkadaslar keçe isterken markasını (NOK)
Belirtin mazda larımızda gerisi hikaye unutmayın..

Distribütör kecesi ve arka kısımda oring var

Oring lastik conta işi kolay normal japon parcacidan altdan sensörlü mazot filitre oringi isteyebilirsiniz anlatımı kolay degisimi kolay avans ayarink bir çizik atıp işaretlemeniz işinizi kolaylaştıcaktır..

Yanliz keçe işi teverruat distribütör ün komple dagilması lazım yüzük kadar küçük kece var
Onu numunesiz alamassiniz..

ulgobuye

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Sedan-şampanya
söküp 1-2 gün beklemek istemedim öteki türlü de çok para diyorlar

söküp 1-2 gün beklemek istemedim öteki türlü de çok para diyorlar

Arkadaslar keçe isterken markasını (NOK)
Belirtin mazda larımızda gerisi hikaye unutmayın..

Distribütör kecesi ve arka kısımda oring var

Oring lastik conta işi kolay normal japon parcacidan altdan sensörlü mazot filitre oringi isteyebilirsiniz anlatımı kolay degisimi kolay avans ayarink bir çizik atıp işaretlemeniz işinizi kolaylaştıcaktır..

Yanliz keçe işi teverruat distribütör ün komple dagilması lazım yüzük kadar küçük kece var
Onu numunesiz alamassiniz..
oringi değişip denemem lazım belki kurtarır

awarahoon82

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
Arkadaşlar Bundan taktım ama hala kaçırıyor Sanırım dandik marka bu.
Nok Bulamadım Skt 046160-p Markamı İyidir Yoksa Corteco 19016578 Markamı İyidir Acaba.İyi Çalışmalar Herkese.

Ekli dosyalar

• IMG_20220713_142118.jpg
    IMG_20220713_142118.jpg
    473.1 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Arkadaşlar Bundan taktım ama hala kaçırıyor Sanırım dandik marka bu.
Nok Bulamadım Skt 046160-p Markamı İyidir Yoksa Corteco 19016578 Markamı İyidir Acaba.İyi Çalışmalar Herkese.
Ben corteco kullanmıştım çok memnundum familia vardı bende. Hiç yağ akıtmamıştı ama usta montaj yaparken nasıl taktığı çok önemli yırtabiliyorlar takarken sonra yırtık bu diye sallıyorlar başlarından

awarahoon82

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
Ben corteco kullanmıştım çok memnundum familia vardı bende. Hiç yağ akıtmamıştı ama usta montaj yaparken nasıl taktığı çok önemli yırtabiliyorlar takarken sonra yırtık bu diye sallıyorlar başlarından
Ben Kendim Takıyorum da Bana Keçeci Kodu Söylediğim Halde (AE6901E) Yanlış Vermiş Anladığım Kadarıyla Ondan Kaçırdı.Normalde 35x56x9/14.8 Olması Lazım Bana 35x56x7.5/11.5 Vermiş.Bir Dahaki Sefere Corteco Takayım Bakayım.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
99 Astina aracımda iki kez servisten orijinal aks keçesi almama rağmen kaçak devam ediyordu, usta keçenin yayını kesip bir tık gerdirdi sorun halloldu.
Orijinal keçeyi de taksanız kaçırabilir çünkü aks kafasının keceye temas eden yüzeyi de gözle görülmeyecek seviyede aşınıyor. Çözüm aks kafası ile beraber keçeyi değiştirmek veya keçe yayını bir tık kısaltıp takmak.

Mazma323

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 Practica
Araç Renk ve Tip
Yesil
Mazda 323 pratica 98 model otomatik vites . Motor yağı kaçağı var şanzımanın oradaki keçeden geliyor dedi usta ankaradayım henüz yaptırmadım bu keçenin orjinal olması lazimmis nereden bulabilirim ve usta tavsiyesi olursa sevinirim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda 323 pratica 98 model otomatik vites . Motor yağı kaçağı var şanzımanın oradaki keçeden geliyor dedi usta ankaradayım henüz yaptırmadım bu keçenin orjinal olması lazimmis nereden bulabilirim ve usta tavsiyesi olursa sevinirim.
Yanlış yere açmış olduğun konu mevcut konumuz ile birleştirilmiştir.

Ankara için
Bey Otomotiv ve Rem Otomotiv'i güvenle tercih edebilirsin. Mazda Garaj'dan yönlendirildiğini belirtmeyi unutma.

Üst Alt