Mazda 6 GG (2002-08) Uzun Yolda Hararet Düşüyor

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Hararet göstergesi uzun yolda hiç yükselmiyor bunun yakıta etkisi olurmu iki gün önce 150 km yol yaptım 9 litre benzin 17 litre lpg yaktı.

huseyin akg

Katılımcı
Araç Markası
Terios
Araç Renk ve Tip
Füme
Hangi parça ucuz ise ondan başlamak gerek.Termostat değişim sonrası ısınmama sorunu devam ederse yağ soğutucu değişimi gerekebilir.Yağ soğutucu erken açıyor olam ihtimali yüksek.Daha önce Mondeo da bu sorunu yaşadım.Bilmeyenler tekrar tekrar termostat değişimi önerdiler.Yağ soğutucu 70-75 C de yağı radyatör suyu ile soğutmak için yağ soğutma eşanjörünü açar ,erken açar yada hep açıksa sadece duran araba çalışırken yeterince beklerse hararet yükselir yada sıkışık trafikte gidemez iken hararet yükselir acık gidiş
hızlanınca oda düşer.

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hangi parça ucuz ise ondan başlamak gerek.Termostat değişim sonrası ısınmama sorunu devam ederse yağ soğutucu değişimi gerekebilir.Yağ soğutucu erken açıyor olam ihtimali yüksek.Daha önce Mondeo da bu sorunu yaşadım.Bilmeyenler tekrar tekrar termostat değişimi önerdiler.Yağ soğutucu 70-75 C de yağı radyatör suyu ile soğutmak için yağ soğutma eşanjörünü açar ,erken açar yada hep açıksa sadece duran araba çalışırken yeterince beklerse hararet yükselir yada sıkışık trafikte gidemez iken hararet yükselir acık gidiş
hızlanınca oda düşer.
Önce termostata bi baktırayım Hüseyin abi :) baktık olmadı sorun devam ederse yağ soğutucusunu değiştiriz

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Önce termostata bi baktırayım Hüseyin abi :) baktık olmadı sorun devam ederse yağ soğutucusunu değiştiriz

Orijinali 240 TL

20170105_192215.jpg

ahmetdag

Katılımcı
Mazda 6 nın ilk kasasında kronik sorun termostat kesinlikle orjinal alin zate üstünden cıkanla yeni alacağınız arasında fark var sorunlar giderilmiş acık kalmıyor ama 30 40 derece arası acıyor bizzat test ettim üstünden cıkanı yakıtada etkisi oluyor

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Evet muratin dedigi gibi teshiş doğrudur termostad değişim sonucu sorun kalmıyacak kesinlikle orj kullanın termostad açık kaldıgı zaman sehir halinde iken hararet ipresi aşağı dogru düşer bu normal bir durum termostadın açık kaldıgı nı gösteriyor..

Diger durumun olması sıkıntı yani termostad kapalı kalması açma ma durumunda motor hararet yapıp bu kez de ipre tam tersi yukarı çıkacaktır

Motor suyu soguk iken (ECT) sensör yeterli sıcaklığa ısıya ulaşamadığı için motor beynine motorun soguk oldugunun sinyalini göndermesi sonucu enjektör milisaniyesi uzun olup zengin karişım gerçekleşir bu durum ta termostadın açık kalması sonucu yol bilgisayarin yüksek yakıt karışımı göster mesi gayet normal bir durum

Termostad ve antifiriz dolumu sonucu sorun kalmayacak tir..

Antifiriz kışın ısıtıcı yazın serinletme òzelligine sayip tir 4 mevsim olarak motorumuzda bulunması gerekir..

huseyin akg

Katılımcı
Araç Markası
Terios
Araç Renk ve Tip
Füme
Sezonu açıldı galiba yaz olunca pek farkına varılmıyor ,benim temostat da kaçırmaya başlamış seyir halinde 59C düşüyor motor rolantide biraz dengesiz gibi.

Üst Alt