Uzun Süre Binilecek Bir Mazda

muratto

Sessiz
Araç Markası
Ford Focus
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
Merhabalar bundan bir kaç sene önce Focus 1 aracımı satarak hep gönlümde olan bir Mazda sahibi olmaya niyetlenmistim.Ama 2 gün önce servis aracının önume çıkması sonucu aracım ağır hasar aldı ve değerinin çok altında satmak zorunda kaldım. Aydın içinde olursa benim için çok iyi olacak olan ve temiz ,ailemle birlikte keyif alarak bineceğim bir araç arıyorum. Araç ilan sitelerinde fiyatının çok üstünde ilanlar dan dolayı çok yoruldum. Forum sayesinde yeni bir aileye kavuşma sevincini yaşamak isterim. Şimdiden ilgilenecek herkese teşekkür ederim.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Bir kaç kriter belirtseydiniz ona göre tavsiyeler olurdu belki :)

Benim tavsiyem biraz farklı :)
Örnek: Bütçe 50 bin tl diyelim, maksimum 40-42 bin liraya alacağımız araçlara bakıyoruz. Aracı bulduk aldık. Geriye kalan bütçe ile a'dan z'ye bakım yapılır (bakımdan kastım sadece yağ filtre değişimi değil), lastikler, akü vs değişir ve uzun yıllar gönül rahatlığıyla araca binilir. Bütçe zorlanarak alınan araçlar mutsuz ediyor sahiplerini ben bunu anladım. Bazen sorun çıktığı an bütçe el vermiyor, anında her istediğinizi yapamıyorsunuz. Bu sorunlar aylık bütçe programınızı da fazlasıyla etkiliyor.
Ülkemizde bakımsız araçların çokluğu da hep bu yüzden. Bütçe sonuna kadar kanırtılarak araç alınıyor, bir sorun çıkınca onarım için kaynak yaratamayan kullanıcı aracı o şekilde satıp kurtulmaya çalışıyor, sonra bu onarılmayan sorunlar kar topu gibi büyüyüp birisinin elinde patlıyor :)

muratto

Sessiz
Araç Markası
Ford Focus
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Esasında kriterim yok. Kazadan sonra kafam çok karışık. Elimde şu an nakit 20000 TL var ama karşıma çıkacak araca göre bu değerin üzerine kredi vss kullanarak bir şeyler yapmaya çalışırım.forumdan alma isteğim de gerçek değerlerinin ve bakımlı araçların olduğunu düşünüyorum. Açıklamalar ve desteğiniz için teşekkürler

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Piyasa uçtu gitti, temiz 323'ler bile 40-50 bin liraları görmüş. Forumda 2 tane Mazda 626 GF var satılık bölümünde inceleyebilirsin.

Hayırlı olsun şimdiden.

gecekondu1910

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 323 1.5
Araç Renk ve Tip
Haki Yeşil
Valla dostum piyasa uçtu gitti 25 bine bile doğru düzgün 323 yok. Bende satıyordum geçen aylarda ama şu piyasada aradığımı bulamayınca yani duraksadım şimdilik .

Üst Alt