Mazda 3 BL (2009-13) USB/AUX Montajı

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Uzun zamandır planlamısını yaptığım ürünü, dün ani bir kararla satın aldım. Öncelikle şunu belirteyim; ürün fiyatı biraz yüksek, diğer marka ve modellere yarı fiyatına bulabilirsiniz ama bu ürünün ufak bir farkı var. Orijinal teybin arkasında cd changer girişi olmadığı için, arada ek aparat ve soket kullanılmış. Çünkü bu cihazı takacak bir yer yok normalde... Mesela Accord için almış olduğum ürünü, teybi söküp arkasında boşta duran girişe takmıştım ve usb işi kolayca çözülmüştü.

Ürün fiyatı yüksek, neden başka bir ürün düşünmedin diye soranlarda olabilir... OEM multimedya cihazı denedim, @kadir 'in aracında double var onu bolca gözlemledim. Her iki üründe, bu cihaza göre çok daha kullanışlı ve fonksiyonel. Ama işin püf noktası fonksiyonellik değil, orijinallik :) Orijinal teybin görüntüsü muhteşem, kokpitle tamamen bütünleşiyor, düğmeler aydınlatmalar vs. her şey araç ile uyumlu ve bu benim çok hoşuma gidiyor. Uzun lafın kısası sırf orijinal görüntüyü kaybetmemek adına bu işe giriştim.

Yaw bunu alana kadar AUX kullansaydın diyenlerde olabilir... Telefonu aux'tan bağlayıp, bardaklık üzerine bırakıyorum. Havalar da ısındı, güneş vurunca telefon ateş gibi oluyor. MP3 çalar bağlayayım dedim, onun da ayrıca şarj edilmesi vs. var.

AUX üzerinden, bluetooth kullanmayı da düşündüm, ama araca her binişimde bluetooth aç kapa yap, bağlantı kesilirse uğraş vs. vs. vazgeçtim.

Not: Hem bu cihaz üzerinden, hem de kolçak içi aux'u kullanmaya devam edebilirsiniz ;)

Ürünün montajı çok basit, teyp sökümünü anlatmıyorum, nette bolca var...

Cihaz bu kutuda geliyor. İçerisinde 4 gb flashbellek ve aux kablosu mevcut.

6.jpg

Kutu içeriği; bağlantı soketleri, cihaz, kullanım kılavuzu (ingilizce), flashbellek ve aux kablosu.

1.jpg

Cihazımız budur;

2.jpg

Cihaz ve teyp arasında kullancağımız kablo demeti;

3.jpg

Flashbellek ve aux kablomuz. Aux kablosu pek iyi bir şeye benzemiyor :)

4.jpg

İngilizce kullanım kılavuzumuz;

5.jpg

Öncelikle; kablo demetinin ucunu cihaza sıkıca monteliyoruz.

7.jpg

Burası kafa karıştırabilir; teyp üzerindeki geniş soket ve aux soketini çıkarıyoruz. Kutu içerisinden çıkan soketi araç teybine bağlıyoruz (hem aux, hem de normal soket), sonrasında teyp üzerinden sökmüş olduğumuz soketleri bu kablo demedindeki soketlere bağlıyoruz. Olay bu kadar...

8.jpg

Son olarak teybin köşesinden şasi alıyoruz;

9.jpg

Cihaz kullanıma hazır.

Flash bellek formatımız FAT32 olmalı. Eğer ntfs vs. ise biçimlendirin lütfen.

10.JPG

Klasör görünümü;

Klasör isimleri; CD01 CD02 CD03 diye devam etmeli. Klasörlere bu şekilde isim vermezseniz cihaz okumaz. Ayrıca klasör içerisinde en az 2 en çok 99 parça olmalı.

11.JPG

Teybimiz hazır. AUX tuşuna 2 kere bastığımızda cihazı ipod olarak görüyor. Cihaz üzerinden play tuşuna bastığınız an ilk klasörden çalmaya başlar. Folder tuşu ile klasörler arası geçiş yapabilirsiniz.

12.JPG

www.mazdagaraj.com AR-GE departmanı sundu.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Uzun zamandır planlamısını yaptığım ürünü, dün ani bir kararla satın aldım. Öncelikle şunu belirteyim; ürün fiyatı biraz yüksek, diğer marka ve modellere yarı fiyatına bulabilirsiniz ama bu ürünün ufak bir farkı var. Orijinal teybin arkasında cd changer girişi olmadığı için, arada ek aparat ve soket kullanılmış. Çünkü bu cihazı takacak bir yer yok normalde... Mesela Accord için almış olduğum ürünü, teybi söküp arkasında boşta duran girişe takmıştım ve usb işi kolayca çözülmüştü.

Ürün fiyatı yüksek, neden başka bir ürün düşünmedin diye soranlarda olabilir... OEM multimedya cihazı denedim, @kadir 'in aracında double var onu bolca gözlemledim. Her iki üründe, bu cihaza göre çok daha kullanışlı ve fonksiyonel. Ama işin püf noktası fonksiyonellik değil, orijinallik :) Orijinal teybin görüntüsü muhteşem, kokpitle tamamen bütünleşiyor, düğmeler aydınlatmalar vs. her şey araç ile uyumlu ve bu benim çok hoşuma gidiyor. Uzun lafın kısası sırf orijinal görüntüyü kaybetmemek adına bu işe giriştim.

Yaw bunu alana kadar AUX kullansaydın diyenlerde olabilir... Telefonu aux'tan bağlayıp, bardaklık üzerine bırakıyorum. Havalar da ısındı, güneş vurunca telefon ateş gibi oluyor. MP3 çalar bağlayayım dedim, onun da ayrıca şarj edilmesi vs. var.

AUX üzerinden, bluetooth kullanmayı da düşündüm, ama araca her binişimde bluetooth aç kapa yap, bağlantı kesilirse uğraş vs. vs. vazgeçtim.

Not: Hem bu cihaz üzerinden, hem de kolçak içi aux'u kullanmaya devam edebilirsiniz ;)

Ürünün montajı çok basit, teyp sökümünü anlatmıyorum, nette bolca var...

Cihaz bu kutuda geliyor. İçerisinde 4 gb flashbellek ve aux kablosu mevcut.

Ekli dosyayı görüntüle 33615

Kutu içeriği; bağlantı soketleri, cihaz, kullanım kılavuzu (ingilizce), flashbellek ve aux kablosu.

Ekli dosyayı görüntüle 33610

Cihazımız budur;

Ekli dosyayı görüntüle 33611

Cihaz ve teyp arasında kullancağımız kablo demeti;

Ekli dosyayı görüntüle 33612

Flashbellek ve aux kablomuz. Aux kablosu pek iyi bir şeye benzemiyor :)

Ekli dosyayı görüntüle 33613

İngilizce kullanım kılavuzumuz;

Ekli dosyayı görüntüle 33614

Öncelikle; kablo demetinin ucunu cihaza sıkıca monteliyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 33616

Burası kafa karıştırabilir; teyp üzerindeki geniş soket ve aux soketini çıkarıyoruz. Kutu içerisinden çıkan soketi araç teybine bağlıyoruz (hem aux, hem de normal soket), sonrasında teyp üzerinden sökmüş olduğumuz soketleri bu kablo demedindeki soketlere bağlıyoruz. Olay bu kadar...

Ekli dosyayı görüntüle 33617

Son olarak teybin köşesinden şasi alıyoruz;

Ekli dosyayı görüntüle 33618

Cihaz kullanıma hazır.

Flash bellek formatımız FAT32 olmalı. Eğer ntfs vs. ise biçimlendirin lütfen.

Ekli dosyayı görüntüle 33619

Klasör görünümü;

Klasör isimleri; CD01 CD02 CD03 diye devam etmeli. Klasörlere bu şekilde isim vermezseniz cihaz okumaz. Ayrıca klasör içerisinde en az 2 en çok 99 parça olmalı.

Ekli dosyayı görüntüle 33620

Teybimiz hazır. AUX tuşuna 2 kere bastığımızda cihazı ipod olarak görüyor. Cihaz üzerinden play tuşuna bastığınız an ilk klasörden çalmaya başlar. Folder tuşu ile klasörler arası geçiş yapabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 33621

www.mazdagaraj.com AR-GE departmanı sundu.
benim ki çalışmamış ti demi:uyku:
güle güle kullan abi.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Bu çalan şarkının yukarda çıkması için ne gerekiyor acep benim necvox da çıkmıyor :D

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@Rcm eonon'da; bilgi ekranında o an cihaz hangi moddaysa onu gösterirdi, sende yok mu? mesela navigasyon, music vs. yazardı benim bilgi ekranında...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yaw bunu alana kadar AUX kullansaydın diyenlerde olabilir...
Ben onu demedim de; "transmitter ile aynı işi görebilirdin" dedim içimden... 35 lira... :bsmagryr::krnz: Kazasız günlerde kullanmak nasip olsun. :)

Sonradan gelen iç Ses; gerçi İstanbul'da frekans sorunu var di mi? :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Ben onu demedim de; "transmitter ile aynı işi görebilirdin" dedim içimden... 35 lira... :bsmagryr::krnz: Kazasız günlerde kullanmak nasip olsun. :)

Sonradan gelen iç Ses; gerçi İstanbul'da frekans sorunu var di mi? :)

Ben onunla ilk trafiğe çıkışımda camdan fırlatıp atardım abi :D önemli olan hem uğraştırmasın, hem de orijinal teyp üzerinden kontrol edilsin :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben onunla ilk trafiğe çıkışımda camdan fırlatıp atardım abi :D önemli olan hem uğraştırmasın, hem de orijinal teyp üzerinden kontrol edilsin :D
Ben gayet memnunum... Frekans sarkması, cızırtı cozurtu yok, ayrıca en uygun maliyet ile araçta müzik dinleme seçeneğim bu... Dün bi tane orijinal cd çalar buldum Türkiye içinde... 500 liradan aşağı olmaz diyor, elin Polonya'lısı daha insaflı geldi vallaha... Adamlar, 500 liraya android müzik sistemi satıyor, fiyatını sorduk diye 18 yıllık cd çalar oldu bize 500 lira... Galsın gardaş, ben tıransmitterim ile mutlu mesut geçinir giderim dedim... :D

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Abi bnm telde 155 sarki var Auxdan dinliyom Sıkınti yok da sarki degistirmek icin her seferinde telefonu elime aliyorum o da sürüş sirasinda dikkat dagitiyor. Senin sistem harika olmus gercekten

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
hayırlı olsun murat abi , çatal tuning gb b herifle aynı şehirde olman buyuk bı şans :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Murat abi güle güle kullan. Bu markayı 2007 Mazda 3 aracımda kullanmıştım gayet başarılıydı ;) Kesme biçme işi olmaması ayrıca güzel istendiği zaman rahatlıkla sökülebilir.

Üst Alt