Mazda 3 BL (2009-13) Triger Zincir Mi?

coco

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 Mirai
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Merhaba yeni aldığım 2012 model Mazda 3 mirai aracımın triger seti zincirli mi kayışlımıdır bilgisi olan varsa sevinirim

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Merhaba, zincirli olması ömür boyu bakımsız gideceği manasına gelmiyor o konuda dikkatli olalım. Triger zincirinin gergi rulmanının 100,000 de bir değişmesi öneriliri. Zaten burada da önemli olan işçilik masrafıdır yoksa triger kayışı dediğiniz şey çok da masraflı bir şey değil aslında.

coco

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 Mirai
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ben aracı yeni aldığım için biraz tereddüt etmiştim ama tavsiyenize uyup 100.000 de gergi rulmanını değiştireceğim ilginiz için teşekkür ederim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba, zincirli olması ömür boyu bakımsız gideceği manasına gelmiyor o konuda dikkatli olalım. Triger zincirinin gergi rulmanının 100,000 de bir değişmesi öneriliri. Zaten burada da önemli olan işçilik masrafıdır yoksa triger kayışı dediğiniz şey çok da masraflı bir şey değil aslında.
:harika:

Atılgan'ın triger rulmanı ses yapmaya başladı ve değişimi Ocak ayında yaptırdım. Açıldığında kayışın sağlam olduğunu gördük ama yine de değiştirdik, fiyat olarak rulman ve kayış 220₺ tuttu ama işçilik 150 ₺ (dost işi)

Yani olayın kahramanları rulman ve işçilik... Avrupa'da zaten triger kayışı değişimi yapılmıyor... ;)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Sanırım yıpranacak kadar kilometre yapılmıyor, haliyle de değişime ihtiyaç duyulmuyor... Almanya'daki tamirci arkadaşım aktarmıştı, triger değişimi yapılmıyor şeklinde...
Onlar yeni arabayı rahat alıyorlar gerçi. 50-60 bin km olunca sıfırını alıyorlardır. Ustanın yanındayken biriyle tanışmıştım, sıfır araba alıyormuş sürekli, “araba 50 bin km olunca at çöpe” demişti. Bak onu hatırladım. Oysa hafızamın derinliklerine gömmüştüm.

Kırmızı Ruhum

Yeni makinem
Araç Markası
Mazda 3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Kırmızı- Sedan
Arkadaşlar selam benim araç 150 binde triger zinciri değişmedi ama araçla yol halindeyken düşük hızlarda bile teker uğultusu gibi veya ona benzer yumuşak bir yuvarlanma sesi geliyor (vuuuuuuu) gibi zincir bilya sesi olabilirmi veya triger bilya sesi nasıldır

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar selam benim araç 150 binde triger zinciri değişmedi ama araçla yol halindeyken düşük hızlarda bile teker uğultusu gibi veya ona benzer yumuşak bir yuvarlanma sesi geliyor (vuuuuuuu) gibi zincir bilya sesi olabilirmi veya triger bilya sesi nasıldır
Gevşeme varsa rölantide bile rahatlıkla zincir sesi duyulur, bahsettiğin uğultunun birden fazla kaynağı olabilir.

*orijinal olmayan/bozulan ve işlevini yerine getirmeye çalışan yağ filtresi.

*lpg varsa regülatörü

*yağ pompası

*volan

*teker rulmanları

Üst Alt