Total Türkiye’nin Yeni Sahibi Demirören Holding

Forlan

Gri Atmaca
Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Fransız akaryakıt devi Total, Türkiye’deki 440 istasyon ve perakende faaliyetlerini 325 milyon euroya Demirören grubuna satmak üzere anlaştığını açıkladı. Total Türkiye’nin yeni sahibi Demirören Holding oluyor.

Total, Türkiye’deki perakende faaliyetlerini 325 milyon euroya Demirören Grubu’na satmak için uzlaştı. Total Türkiye, yaklaşık 440 istasyon ve 10 bin çalışanı ile 1992 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Erdoğan Demirören başkanlığındaki Demirören Holding, enerji, turizm, avm işletmeciliği, inşaat, medya alanlarında faaliyet gösteriyor. Erdoğan Demirören (77), son Forbes listesine göre 350 milyon dolar kişisel servetiyle Türkiye’nin 52’nci zengini.
 

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Konum
Mersin
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
Artık total istasyonlarında lpg olarak Milangaz satılmaya başlanır.
 
Konum
Ankara
Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
genelde totalin doco istasyonlarını kullanmaya çalışıyordum, şimdi o imkan da olmaz galiba,
biraz da milangazı denemeye başlamıştım,
bakalım sistemi nasıl kuracaklar
 

chacha

Katılımcı
Konum
Ankara
Araç Markası
2014 Mazda 3 Power
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - HB
Bu işin altında bir iş olabilir, 325 milyon Euro baya az geldi bana. Akaryakıt satış network'ü çok büyük bir yatırımdır. 3 yıla kalmaz parasını çıkarıp kara geçer bu fiyatlarla.

Kıyas için;

325 milyon euro 2+1 doğalgaz kombine çevrim enerji santralinin ortalama yatırım bedeli olup kendisini en az 5-6 yılda amorti eder, hele ki doğalgaz zamlarından sonra 7-9 yıl olarak düşünülebilir bu süre...
 

Güneş

Katılımcı
Konum
İstanbul - GOP - Üsküdar
Araç Markası
İtalyan Manita :)
Araç Renk ve Tip
Gri At...
Sektörden biri olarak bana da fiyat çok cazip geldi. Bu işin altından başka bir iş çıkmasın. Sanırım totelin cirolarında büyük bir kayıp var ki bu fiyata sattı.
 
Üst Alt