Mazda 6 GG (2002-08) Tablet Montajı

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@ahmetdag arkadaşımız çok güzel bir projeye imza atarak araca tablet montajı yapmış. Dışarıdan bakan herkes aracın orijinal ekranı zannediyor :) İşçilik gerçekten çok güzel olmuş ve çok kullanışlı...

Şimdi ben bu tablet üzerinde yoğunlaşmaya başladım. Cepte net paketim yaklaşık 4,5 gb olduğu için internet paketimi tablet ile ortak kullanacağım. Ama her dakika netten müzik dinlemek kotayı çok çabuk dolduracağı için başka bir yöntem buldum :)

Cihazdan çekilen kablo cihazı şarj ediyor ama nedense bilgisayardan aktarım olanağı vermiyor. Bu tamamen kablo yapısıyla alakalı bir durum. Kablo değiştirilebilir ama uğraşmaya hiç gerek yok.

Ben şöyle bir yöntem buldum; öncelikle telefondan interneti paylaştırarak güncellemeleri ve uygulamaları yükledim, araç içi kullanılacağından şimdilik yandex, poweramp ve mx player yükledim.

Sonrasında eve inip bilgisayarımda bulunan mp3 dosyalarını drive hesabıma aktardım. Aktarım işlemi bitince, aracı bakkalın önüne çektim ve bakkalımızın wifisine bağlanıp drive uygulaması ile tüm mp3 dosyalarını cihaza indirdim :) Uzun yol öncesi film filan da yüklemeyi düşünüyorum...

Ayrıca elm cihazımı bulabilirsem torgue ile eşleştirip araç bilgilerini de görmeye çalışacağım.

Emeği için @ahmetdag arkadaşımıza teşekkürler ;)

15.jpg

20161023_224528.jpg
20161023_224900.jpg
20161023_224832.jpg

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
o kabloyu degistirsen aslinda cok daha iyi olmazmi abi flash bellek vs kullanirsin.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İlk görüşte ben o ekranı orijinal bir şey olarak düşünmüştüm. Gerçi Orijinal olsaydı bu kadar hoş olmazdı. Fazlasıyla güzel. :)

Bulunan kota dostu yöntem de harika.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yeri hazır olunca tablet kaçınılmaz :) güle güle kullan üstad. Geri görüş kamerası bağlı mi?

Kamera bağlı değil, tablette tek çıkış var.

o kabloyu degistirsen aslinda cok daha iyi olmazmi abi flash bellek vs kullanirsin.

Cihazın otg desteği yok, o yüzden flashbellek desteği yok.

İlk görüşte ben o ekranı orijinal bir şey olarak düşünmüştüm. Gerçi Orijinal olsaydı bu kadar hoş olmazdı. Fazlasıyla güzel. :)
Bulunan kota dostu yöntem de harika.

Abi herkes orijinal zannediyor... Accordcular imana geldi :D :D

@ahmetdag orjinal navigasyonu çalıştıramamış ve ekranı sökerek yerine tablet takmıştı diye hatırlıyorum...

Evet o cihaz ;) Ahmet pek kullanmıyordu ama ben boş bırakmam onu :)

Güzel bende orj sanmıştım, güle güle kullan.

Yalnız değilsin İrfan abi, teşekkür ederim.

CevatU

Sessiz
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Titanyum
Arkadaslar Aracima Tablet uygulamasi yaptim
10 " tablet
Siyah arac slikonu
ON Numara oldu
Play storeden program lisansi aldim sadece 10 tl
Navigasyon youtube internet muzik video hepsi var uygulamak isteyen olursa yazabilir

45121

45122

Moderatörün son düzenlenenleri:

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Hayırlı olsun. Yalnız yüklediğiniz görseller açılmıyor, mesajınız düzenlenmiştir. Direkt olarak mesajınıza yükleme yaparsanız uygun olur, montaj sonrası görünümü de bekleriz.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Son haliyle de fotoğraf görmek isteriz. :)

Ilgaz-p

Katılımcı
tam hali ile resmileri olsa çok güzel olurdu bende düşünüyorum ancak tableti koyduktan sonra sabitleme ve kenarlarının nasıl tutturabilirim diye düşünüyorum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Üst Alt