Mazda 3 BL (2009-13) Sunroof Macerası (Traktörün Yeniden Doğuşu Vol.9)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Türkiye’de tek olacağını biliyorum, dünyada da tek olmaya aday galiba ama henüz detaylı araştırma yapmadım bu konu hakkında.

Komple sunroof teçhizatını ve tavan döşemesini Ankara Osmanlı Oto'dan çıkma olarak aldım. Sağolsun çok yardımcı oldular. Malzeme olarak sadece tavan sacı ve sunroof kumanda paneli (yolda geliyor) kaldı. Tavan sacını aldıktan sonra işlem başlayacak. Tavanda sunroof tesisatı var mı yok mu emin değildik. Geçen gün kontrol ettim maalesef tesisat yok o da Osmanlı Oto'dan gasp edilecek :D

Muhtemelen işlem 1 gece sürecek, ama ortam müsait olursa cabrio haliyle bir tur atma hevesim de var :) Değişik bir tecrübe olacak bizim için :)

Tüm detaylı fotoğraflar, montaj adımları bu konu altında toplanacak :)

Sunroof camı, motoru, perdesi, kızağı, fitili, hortumları şimdilik depoda. Tavan döşemesi araca sığmadı yakın zamanda büyük araçla gidip onu da alacağım.

52938

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ortadan maket bıçağıyla kessen olmaz mı ya, komple tavan mı değişilir..

Sunrooflu ve sunroofsuz tavan farklı. Hem kesme olayından çok daha kolay bu işlem. Aynı renk tavan denk gelirse boya ihtiyacı bile yok. Öbür türlü kesme yapılırsa milimlik hata bile her şeyi alt üst eder.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Ben yeni gördüm konuyu , heyecanla girdim ama daha ortalıkta bişey yoğmus :) :)
Fasoya da solar sunroof yapmak Murat emmisi :) :)

gececi

Katılımcı
Araç Markası
2011 M3 A/T Pikaçu
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Sunroof kenarına led döşeme olmalı mutlaka... Açıldığında yanan yada farlar açılınca yanan...

gececi

Katılımcı
Araç Markası
2011 M3 A/T Pikaçu
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Traktör, ışık paketi led paketi ne diyorlarsa artık her türlü yanma olayını gerçekleştirirken aklıma sunroof aydınlatma geldi. Dış aydınlatmanın bütünlüğünü bozmayacaksa led destekli sunroof güzel olurdu bence.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Traktör, ışık paketi led paketi ne diyorlarsa artık her türlü yanma olayını gerçekleştirirken aklıma sunroof aydınlatma geldi. Dış aydınlatmanın bütünlüğünü bozmayacaksa led destekli sunroof güzel olurdu bence.
Görmüş oldugun örnek bi uygulama varmı hiç ?

Üst Alt