Mazda 626 GE (1991-97) Su Alma Problemi

RAMZAN 08

Sessiz
Araç Markası
1996 Mazda 626 2.0i
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Merhaba arkadaşlar 1996 model balon kasa aracım var hb. sağ ön kaltuğun orası yağmur yağınca su alıyor sanruf var bir kaç kişi sanruf kanalı tıkanmıştır dedi nasıl açarım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kapı fitillerinden de alma ihtimali var. Sunroof kanalları tıkalı ise; ince kılavuz sallayarak açabilirsin.

RAMZAN 08

Sessiz
Araç Markası
1996 Mazda 626 2.0i
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Şöyle bir mantık düşündüm tabanın köşeler kuru yanlar kuru sadece iç tarafdan bir yer ıslak yan da oda sanruf giderine denk gelıyor gıbı

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
ŞÖYLE BİR MANTIK DÜŞÜNDÜM TABANIN KÖŞELER KURU YANLAR KURU SADECE İÇ TARAFDAN BİR YER ISLAK YAN DA ODA SANRUF GİDERİNE DENK GELIYOR GIBI

Sanal ortam yazışma geleneğine Mesajları küçük harflerle yazmak gerekiyor, büyük harfle yazmak bağırarak konuşmak anlamı içeriyor.

Benim 626 GE varken kapı fitillerinden yoğun yağmur yağınca dediğin şekilde ıslanma oluyordu. Sunroof yoktu bende.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Sunroof'u tam açtığınızda kasa tarafında her köşede birer tane delik vardır. Burada biriken su sütunlardan geçen hortumlar ile aracın alt tarafından tahliye edilir. Bu deliklerin önce ağız kısımlarını kontrol edebilir; sonrasında hava tabancasıyla veya tazyikli su ile içeriden geçen su hattını açmayı deneyebilirsiniz. Tel ve benzeri gibi kesici/delici cisimler sokmayı denemeyin, hortumlar yırtılırsa aracın içine su akar.

baykalbilgin

Katılımcı
Araç Markası
2011 Chevrolet Captiva
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUV
Sunroof için aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz. Ön ve arka kapı direkleri içinde hortumlar bulunur bunları bir kontrol edin. Ayrıca tavan döşemesini sökmeden de sunroof kapağını tutan 4 civatayı söküp kapağı üstten çıkarabilirsiniz. Yalnız şu anki konumunu iyi aklınızda tutun bolca fotoğraf çekin. Sonra yerine takınca kapak konumu yüksek yada düşük olursa rüzgar sesi şikayeti alabilirsiniz.

Mazda 626 GE (1991-97) - Sunroof Sökme Takma ve Bakım

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Cam sökülüp takıldıysa camın kenarından da alıyor olabilir

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

Olcay61

Sessiz
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
selamın aleyküm benimde bir sıkıntım var aynı araba 93 model sanroof yok bende kapı fitillerinden de almıyor ön cam veya ön cam altındaki plastik aksamın ordan alma ihtimali nedir

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
selamın aleyküm benimde bir sıkıntım var aynı araba 93 model sanroof yok bende kapı fitillerinden de almıyor ön cam veya ön cam altındaki plastik aksamın ordan alma ihtimali nedir
Ön camdan alabilir, cam değişmiştir muhtemelen. Sökülüp temizlenerek tekrar takılması sağlıklı bir işlem olur.

Olcay61

Sessiz
Araç Markası
1993 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Pazartesi baktiricam sokmeden ilaçlama yöntemi varmış onuda deniyecegiz pazartesi

Üst Alt