Sonunda Beklenen Kombinasyon Geldi

Forlan

Gri Atmaca
Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


Ford’un C segmentinde elini özellikle Türkiye’de biraz zayıf bırakan dizel-otomatik şanzıman seçeneği artık var. Ford’un önemli rakipleri karşısındaki biraz gecikmeli de olsa büyük avantaj sağlayacak.

Makyaj operasyonunun ardından ürün gamına eklenmesi beklenen dizel motor-otomatik şanzıman kombinasyonu sonunda Ford Focus’ta satışa sunuldu. Yeni motor ve şanzıman seçeneği hatchback, sedan ve station wagon karoserlerde tercih edilebiliyor. Bu sayede Focus, önemli bir eksiğini kapatmış oldu.

Yeni nesil turbo beslemeli TDCi dizel motor, 1,5 litre hacminde ve 120 HP güç üretiyor. Bu motor, 3600 d/d’de 120 HP güç, 1750 d/d’de 300 Nm tork üretiyor. Motor, çift kavramalı Powershift şanzımanla birlikte görev alıyor. Sedan versiyon, 0’dan 100 km/s hıza 10,9 saniyede ulaşırken, son hız 193 km/s olarak açıklanıyor. Ortalama yakıt tüketiminin 100 km’de 4,2 litre olduğu belirtiliyor.

Dizel motorlu otomatik şanzımanlı Focus’un başlangıç fiyatı, hatchback karoserde 77.540 TL olarak belirlenirken, sedanda 79.005 TL, station wagonda 79.235 TL olarak uygun görülmüş.
 

selmazda

Katılımcı
Konum
istanbul
#2
Dizel ve AT şanzuman kombinasyonu ile satışları çok artar, üstelik powershift vites büyük avantaj, tüketim de çok iyi, ama fiyatlar da almış başını gitmiş bu arada!
 
Üst Alt