Mazda 3 BK (2003-09) Sinyal Kolu Far Sorunu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar merhaba , 2004 model Mazda3 aracım için , koldan farları yaktığım zaman iç gösterge ışıkları genelde yanmıyor. Nadiren bazen yanıyor . Kafasına göre yani :) Ankara'da aracı gösterebileceğim iyi bir oto elektrikçisi arıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Açmış olduğun konu mevcut konumuz ile birleştirilmiştir. Muhtemelen, sinyal kolu değişecek, tamir yaptıran duymadım henüz.

Aşağıdaki konuda Ankara için özel servis ve elektrikçi tavsiyesi mevcut.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Açmış olduğun konu mevcut konumuz ile birleştirilmiştir. Muhtemelen, sinyal kolu değişecek, tamir yaptıran duymadım henüz.

Aşağıdaki konuda Ankara için özel servis ve elektrikçi tavsiyesi mevcut.

Tamiri kendi imkanlarıyla Oğuzhan yapmıştı ama sorun aynısı değil galiba

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tamiri kendi imkanlarıyla Oğuzhan yapmıştı ama sorun aynısı değil galiba
Tamirat, sinyal verdikten sonra dönüş yapınca sinyal kolunun atmama durumunda yapılıyor.

venom06

gecekondu
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arkadaşlar merhaba , 2004 model Mazda3 aracım için , koldan farları yaktığım zaman iç gösterge ışıkları genelde yanmıyor. Nadiren bazen yanıyor . Kafasına göre yani :) Ankara'da aracı gösterebileceğim iyi bir oto elektrikçisi arıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Şaşmazda Baloğulları elektrik, ancak aşırı yoğun oluyor.

Simoğlu

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Merhaba
2006 model aracımda far koluna bağlanan elektrik soketi bozuldu nasıl bulabilirim fikir verebilecek bir arkadaş var mı

Ekli dosyalar

• 949C3F2A-F852-4BD0-9102-7F13DF42A408.jpeg
    949C3F2A-F852-4BD0-9102-7F13DF42A408.jpeg
    224.5 KB · Görüntüleme: 5

Simoğlu

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Elektrik elektronik malzemeleri satan yerlerde bulma ihtimaliniz yüksek, araştırmak lazım.
Cevabınız için teşekkür ederim Erzincan da baya bir elektronikçi gezdim ama bulamadım belki daha önce başına gelen arkadaş varsa bir fikir verebilir diye sormuştum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Cevabınız için teşekkür ederim Erzincan da baya bir elektronikçi gezdim ama bulamadım belki daha önce başına gelen arkadaş varsa bir fikir verebilir diye sormuştum
Saydığım doğruysa 12 pin var "12 pin soket" şeklinde aratınca bir çok sitede var.

Hiç olmadı karşılıklı (erkek dişi) değişim yapılarak sorun çözülebilir. Tabi sorun kesinlikle soketteyse.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Merhaba
2006 model aracımda far koluna bağlanan elektrik soketi bozuldu nasıl bulabilirim fikir verebilecek bir arkadaş var mı
Soket kolay kolay bozulmaz, eğer tek bir pinde sorun varsa onu çıkartıp tamir edebilirsiniz. Her pin tek tek çıkarılabilir, biraz ince iştir ama yapılabilir.
Bozuk olduğuna nasıl karar verdiniz?

Simoğlu

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Soket kolay kolay bozulmaz, eğer tek bir pinde sorun varsa onu çıkartıp tamir edebilirsiniz. Her pin tek tek çıkarılabilir, biraz ince iştir ama yapılabilir.
Bozuk olduğuna nasıl karar verdiniz?
Bazen sellektör yapmıyordu soket ile uğraşınca düzeliyordu bende biraz kurcalayınca soketteki dişi pinlerin uçlarını bozdum şimdi o pinlerden aradım onu da bulamadım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Saydığım doğruysa 12 pin var "12 pin soket" şeklinde aratınca bir çok sitede var.

Hiç olmadı karşılıklı (erkek dişi) değişim yapılarak sorun çözülebilir. Tabi sorun kesinlikle soketteyse.
12 pin ama 9 tanesi dolu 3 tanesi boş içinde ki pinlerdende bulamadım erkeklerin değişim şansı yok acaba 12 pinli alacağım her soketin içindeki pin buna uyarmı bir fikriniz var mı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bazen sellektör yapmıyordu soket ile uğraşınca düzeliyordu bende biraz kurcalayınca soketteki dişi pinlerin uçlarını bozdum şimdi o pinlerden aradım onu da bulamadım

12 pin ama 9 tanesi dolu 3 tanesi boş içinde ki pinlerdende bulamadım erkeklerin değişim şansı yok acaba 12 pinli alacağım her soketin içindeki pin buna uyarmı bir fikriniz var mı
Komple (erkek dişi) değişim yapılabilir. Kesin çözüm olur.

Simoğlu

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Komple (erkek dişi) değişim yapılabilir. Kesin çözüm olur.
Erkek uçlar far kolunun üzerinde sabit ve sökülme şansı yok kontrol edebildiğin kadarıyla bu nedenle sadece dişi uçların değişmesi gerekiyor

Erkek uçlar far kolunun üzerinde sabit ve sökülme şansı yok kontrol edebildiğin kadarıyla bu nedenle sadece dişi uçların değişmesi gerekiyor
Erkek uçlar şu soketin yanında ki olanlar arkadanda tamamen kapalı bütün kol plastiğinin içinde

Bazı şeyleri kendim yapmayı seviyorum ama demekki fazlada kurcalamamak lazımmış onu öğrenmiş oldum hele de bizimki gibi küçük bir şehirde yaşıyorsanız

Ekli dosyalar

• 88FBD16F-11D6-4FD6-88BB-0C8688B7C6E9.jpeg
    88FBD16F-11D6-4FD6-88BB-0C8688B7C6E9.jpeg
    314.1 KB · Görüntüleme: 7

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Erkek uçlar şu soketin yanında ki olanlar arkadanda tamamen kapalı bütün kol plastiğinin içinde

Bazı şeyleri kendim yapmayı seviyorum ama demekki fazlada kurcalamamak lazımmış onu öğrenmiş oldum hele de bizimki gibi küçük bir şehirde yaşıyorsanız
Oraya uyacak dişi taraf vardır mutlaka. İnternette bir kaç yer var soket üzerine satış yapan araştırmak lazım.

Elinden iş gelmesi hiç gelmemesinden iyidir, aradaki bu tür aksaklıklar tecrübe kazandırır.

:)

Üst Alt