Mazda 323 BA (1994-98) Sağ Tekerden Gelen Ses

Poyraz26

Japon harikası
Araç Markası
1998Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhaba arkadaşlar bir sorunum var sag teker den sesler geliyor iki üç usta gezdim bi türlü düzeltemedi bugün en son sag rot kolunu değiştirdim çözüm bulamadık ön takım ben almadan önce tamamen değişmiş çoğu yeni .. Özellikle kalkışlarda sag tekerden bi vurma sesi geliyor fikrinizi bekliyorum arkadaşlar ....

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Aracı kullanıp sesi dinlediğinde yürüyen aksamdan anlayan iyi bir usta anında çözmesi lazım bunu, rot kolunu sese istinaden mi değiştiniz, yoksa değişmesi mi gerekiyordu? Rot,rotil, aks kafası, amortisör ve takozu gibi bir çok şeyden olabilir, en iyi birebir sesle temas kuran usta çözer.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Merhaba arkadaşlar bir sorunum var sag teker den sesler geliyor iki üç usta gezdim bi türlü düzeltemedi bugün en son sag rot kolunu değiştirdim çözüm bulamadık ön takım ben almadan önce tamamen değişmiş çoğu yeni .. Özellikle kalkışlarda sag tekerden bi vurma sesi geliyor fikrinizi bekliyorum arkadaşlar ....
Direksiyonu tam sağ sol kırıp sert kalkış yapmayı deneyin tak diye ses geliyorsa aks kafalarıdır. Aklıma birde fren merkezleri geliyor onları kontrol edin.

Poyraz26

Japon harikası
Araç Markası
1998Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Tamam kardeşim eyvallah
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bayram üstü çok yogun birde böyle kullansam bi arıza çıkartır mı acaba ?

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Tamam kardeşim eyvallah

Bayram üstü çok yogun birde böyle kullansam bi arıza çıkartır mı acaba ?
Eğer problem aksta ise aşınma durumuna bağlı olarak yolda bırakır. Aksı sökmeden de net belli olmaz meret. İşi bilen usta nokta atışı çözer. Sağa sola düşük hızda keskin dönüşlerde ses geliyorsa problem %99 akstadır. (dış aks kafası) Belki amortisör takozunda falan da olabilir. O zaman büyük sıkıntı olmaz diye tahmin ediyorum ama imkan varsa üzerine düşün konunun. İnşallah başınıza gelmez ama problemi çözmezseniz en iyi ihtimalle çekici çağırırsınız. Kötüsünü düşünmek bile istemiyorum.

Poyraz26

Japon harikası
Araç Markası
1998Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Aracı kullanıp sesi dinlediğinde yürüyen aksamdan anlayan iyi bir usta anında çözmesi lazım bunu, rot kolunu sese istinaden mi değiştiniz, yoksa değişmesi mi gerekiyordu? Rot,rotil, aks kafası, amortisör ve takozu gibi bir çok şeyden olabilir, en iyi birebir sesle temas kuran usta çözer.

Özellikle direksiyonla sağa sola dönüş kalkışlarda ses yapıyor bu şekil de binersem sorun olur mu bayram üstü

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yüksek hızlara çıkmazsan bayramda seni idare eder, tabi sesin durumunu bilmeden konuşuyorum.

Poyraz26

Japon harikası
Araç Markası
1998Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Tamam kardeşim saolasın araç sağa sola dönerken kalkarken tak diye ses geliyor yolda düz giderken hiç bişey belli etmiyor duruş kalkışlarda sağa sola dönüşte sadece dediğiniz gibi axs kafası galiba

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Tamam kardeşim saolasın araç sağa sola dönerken kalkarken tak diye ses geliyor yolda düz giderken hiç bişey belli etmiyor duruş kalkışlarda sağa sola dönüşte sadece dediğiniz gibi axs kafası galiba
Aks kafasıdır dönerken arka arkaya tak tak tak diye ses geliyorsa son noktaya gelmeye başlamış demek. Bir kere tak sesi geliyorsa idare eder sizi. Geçmiş olsun.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Ön takım tamamen yenilenmiş demişsiniz. Kullanılan malzemeler çin malı ise kısa sürede bozulmuş olabilir.

Motor ve şanzıman takozlarına da baktırın. İlk hareketteki sesler motor ve şanzıman takozlarında da olabiliyor.

Üst Alt