Mazda 323 BA (1994-98) Sağ Rot Değişimi

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhaba arkadaşlar 1 hafta önce Aracımın sağ tarafından ses gelmeye başlamıştı özellikle dönüşlerde,
lastiği söküp bakayım derken rot başının bozulduğunu gördüm. İşlerimden ve fırsatlardan dolayıda bugün alıp değiştirmeye karar verdim.

P_20170829_111043.jpg

Resim-1 deki rot başı'nın hali böyleydi.:)

Yeni aldığım Rot başını kendim değiştireyim dedim.
Kriko yardımı ile lastiği söktüm.
Daha sonra direksiyonu sola çevirerek rot'un bana doğru olmasını sağlayarak.
Elimde bulunan 19 mm Lokma anahtarıyla Rot'un somununu söktüm biraz oynattım ve kendi çıkıverdi.
Tabii bu arada

P_20170829_111056.jpg

Resim-2 deki yeri bantla işaretledimki rot ayarı gitmesin. :)
görünen somunu İngiliz anahtarıyla gevşettim daha sonra rot'u elimle sökerek çıkardım.
Yenisini aynı yere çevirerek taktım ve yine resimde görünen somunu sıkarak eski haline geldi. daha sonra rot'un ucundaki somunu yerine koyarak onunda somununu sıktım (yeterince), böylelikle Rot değişimini
yapmış oldum.
P_20170829_111636.jpg

Not: Bu arada her nekadar işaretlesemde yinede Rot ayarına girmek şart.

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Merhaba arkadaşlar 1 hafta önce Aracımın sağ tarafından ses gelmeye başlamıştı özellikle dönüşlerde,
lastiği söküp bakayım derken rot başının bozulduğunu gördüm. İşlerimden ve fırsatlardan dolayıda bugün alıp değiştirmeye karar verdim.

Ekli dosyayı görüntüle 21998
Resim-1 deki rot başı'nın hali böyleydi.:)

Yeni aldığım Rot başını kendim değiştireyim dedim.
Kriko yardımı ile lastiği söktüm.
Daha sonra direksiyonu sola çevirerek rot'un bana doğru olmasını sağlayarak.
Elimde bulunan 19 mm Lokma anahtarıyla Rot'un somununu söktüm biraz oynattım ve kendi çıkıverdi.
Tabii bu arada

Ekli dosyayı görüntüle 21999
Resim-2 deki yeri bantla işaretledimki rot ayarı gitmesin. :)
görünen somunu İngiliz anahtarıyla gevşettim daha sonra rot'u elimle sökerek çıkardım.
Yenisini aynı yere çevirerek taktım ve yine resimde görünen somunu sıkarak eski haline geldi. daha sonra rot'un ucundaki somunu yerine koyarak onunda somununu sıktım (yeterince), böylelikle Rot değişimini
yapmış oldum.
Ekli dosyayı görüntüle 22000

Not: Bu arada her nekadar işaretlesemde yinede Rot ayarına girmek şart.
Yarasın kuzuya... :)

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Teşekkür ederim hepinize çok sağolun

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Güzel çalışma abi. Araçlarımızın alt takım parçaları gerçekten çok dayanıklı benim aracın rot kolu rot başı hala fabrikasyon :ssrtcbya: Farklı markalar bu kadar dayanmıyor.
Rot başı her zaman bu kadar kolay çıkmıyor somunu gevşettikten sonra çıkmazsa çekiçle taşıyıcıya tıklamak gerekebiliyor.

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Güzel çalışma abi. Araçlarımızın alt takım parçaları gerçekten çok dayanıklı benim aracın rot kolu rot başı hala fabrikasyon :ssrtcbya: Farklı markalar bu kadar dayanmıyor.
Rot başı her zaman bu kadar kolay çıkmıyor somunu gevşettikten sonra çıkmazsa çekiçle taşıyıcıya tıklamak gerekebiliyor.
Çıkanda ilk olanıydı. Özkurda yoktu bir kaç yerede sordum japon varmı diye bulamadım. Avg konya yapımıymış. Bakalım inş sorun çıkarmaz.

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt