Rezistans Tamiri Nasıl Yapılır? (Video)

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhaba arkadaşlar aracı aldığımdan beri bir türlü sıra gelmemişti. Arka cam rezistans tellerinin belli yerlerinde kopukluklar vardı ve onları tamir etmem gerekiyordu. Tellerin arızalarını oto kontrol kalemiyle tespit edebilirsiniz. Ben daha önceden tespitlerini yapmıştım. Bu arada tellerin iletkenliği sağlayacak olan iletken karbon boyamızı da alıyoruz. Bu işlemlerimi sizlere daha rahat bir şekilde aktarmak için bir video hazırladım inş. beğenirsiniz.

Keyifli seyirler ;)

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Video senin tercihin bir şey diyemem ama, bu işin mantığını fotoğraf ile de anlatabilirdin... Giriş; arızalı rezistansları işaretleme, Gelişme; bantlar ile telleri kamufle etme, Sonuç; bant aralarını boyama... ;)

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Video senin tercihin bir şey diyemem ama, bu işin mantığını fotoğraf ile de anlatabilirdin... Giriş; arızalı rezistansları işaretleme, Gelişme; bantlar ile telleri kamufle etme, Sonuç; bant aralarını boyama... ;)
çıtayı yükseltelim dedim abi iş sırasında resim çekmekte zor oluyor eller batık vs vs. yoksa aklıma gelmedi değil. :)

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
Ellerine sağlık Hasan, güzel iş çıkarmışsın. Ben bir şey sormak istiyorum bu karbon boya her yerde kullanılabilir mi :)

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Ellerine sağlık Hasan, güzel iş çıkarmışsın. Ben bir şey sormak istiyorum bu karbon boya her yerde kullanılabilir mi :)
teşekkürler.
Açıklamasında böyle yazıyor umarım işinize yarar
İletken Karbon Boya
Pertinax
Seramik
Cam
Bakır
Demir
Teneke
Plastik
Tahta vs. için uygulanabilir
Uygulanacak Yüzey Temizlendikten sonra Tüp iyice Çalkalanarak
Yüzeye Kürdan vb bir Fırça ile Sürülür 15-20 dk içerisinde kurur
120-150 dk sonrasında
Daha düşük ohm elde etmek için 2. kat sürülebilir
Yan Etkisi Gözlemlenmemiştir
Serin Yerde Mahafaza Ediniz
Oto Arka Cam Rezistans
Uzaktan Kumanda
Bilgisayar
Cep telefonu
Elektrik Devrelerinde
Uygulanabilir
ÜRÜNÜ KULLANMADAN ÖNCE LÜTFEN İYİCE ÇALKALAYINIZ

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
teşekkürler.
Açıklamasında böyle yazıyor umarım işinize yarar
İletken Karbon Boya
Pertinax
Seramik
Cam
Bakır
Demir
Teneke
Plastik
Tahta vs. için uygulanabilir
Uygulanacak Yüzey Temizlendikten sonra Tüp iyice Çalkalanarak
Yüzeye Kürdan vb bir Fırça ile Sürülür 15-20 dk içerisinde kurur
120-150 dk sonrasında
Daha düşük ohm elde etmek için 2. kat sürülebilir
Yan Etkisi Gözlemlenmemiştir
Serin Yerde Mahafaza Ediniz
Oto Arka Cam Rezistans
Uzaktan Kumanda
Bilgisayar
Cep telefonu
Elektrik Devrelerinde
Uygulanabilir
ÜRÜNÜ KULLANMADAN ÖNCE LÜTFEN İYİCE ÇALKALAYINIZ
Teşekkür ederim. Sanırım işimi görür ama uygulayacağım yere yapamam :)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Eline sağlık Hasan. Video da çok tatlı olmuş. Hele kamera sol bileğindeyken yaptığın çekimler çok çok iyi görünüyor. :) Devamları gelsin bunların. :D

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Somut anlamda garajı olan tek adamdan yine harika paylaşımlar. Eline sağlık... :harika: Üşenmeden malzemenin prospektüsünü de tek tek yazdığın için de ayrıca teşekkürler.

Video olayı bir kaç denemeden sonra rayına oturur ve artık vazgeçilmez bir ekipman olur diye düşünüyorum. Hatta pratik için benim guzuya bir şeyler yapabilirsin. ;) Bir de videonun montajı esnasında kameranın sesi ile müziğin sesinin oranını daha iyi ayarlarsan ben gibi bilgisayar başındakileri yerinden hoplatmazsın. :D

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Bende tel hat kopuklukları yok ama cam kenarındaki konnektör yerinden çıkmış. İki defa çözmeye çalıştım ama daha muvaffak olamadım.
İlk olarak lehim ile tutturmaya çalıştım. Lehim maalesef mekanik olarak konnektörü tutmuyor.
İkinci olarak aluminyum bant ile tutturdum. İlk başta işe yaradı ama tek başına yeterli değil. Güneş ile beraber özelliğini kaybetti.
Var mı bu konuda deneyimi olan.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bende tel hat kopuklukları yok ama cam kenarındaki konnektör yerinden çıkmış. İki defa çözmeye çalıştım ama daha muvaffak olamadım.
İlk olarak lehim ile tutturmaya çalıştım. Lehim maalesef mekanik olarak konnektörü tutmuyor.
İkinci olarak aluminyum bant ile tutturdum. İlk başta işe yaradı ama tek başına yeterli değil. Güneş ile beraber özelliğini kaybetti.
Çift yapıştırıcı diye bir şey var. İki maddeyi karıştırıyorlar ve çok yüksek sıcaklıklara dayanabiliyor. Sanki bu yapıştırıcı sizin işinize yarar gibi.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
tebrikler güzel çalışma olmuş çıtada yükselmiş videolu tamiratlar her zaman hoşuma gitmiştir ;)
ilk abonen olarak hediyemi isterim bu arada :cool:
eline sağlık elektrikden anlamak araç tamiratında büyük avantaj biz anca makkanik @baykalbilgin :D

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Sağolasın @aurora can abi daha ilk pek iyi olmadı video ama olsun dışarda yağmur vardı içerde yaptım.
@bayraktar Hamdi abi yeni aparatlar geldi. Tam çekime hazırız. abi video için sesi kısmayı unutmuşum kusura bakma kulakları çınlattıysam
@süleyman sağolasın abonelik için açmamıştım foruma videoyu yükleyebileyim diye açtıydım
Hepinize teşekkürler

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İran yapıştırıcısı diye geçer ismi internette bulabilirsiniz.

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatörün son düzenlenenleri:

baykalbilgin

Katılımcı
Araç Markası
2011 Chevrolet Captiva
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUV
Tebrikler Hasan, eline sağlık güzel çalışma olmuş. Videolu anlatımlar zor ama güzeldir. Eminim çok daha iyi noktalara da taşıyabilirsin.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
@süleyman sağolasın abonelik için açmamıştım foruma videoyu yükleyebileyim diye açtıydım
emoji23.png

Hepinize teşekkürler
olsun burdan patlar gidersin :cool:

Üst Alt