Mazda 3 BK (2003-09) Periyodik Bakımı Nasıl Yapıyoruz?

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Rutin bakım için tercih edilen yan sanayi veya orjinal ürünlerle ilgili bir konuya denk gelmedim, herkes sanayiden mi temin ediyor yoksa internet üzerinden alınan belli bir yer var mı acaba? Fiyatlar ne alemde bir bakmak isterim akabinde alternatif bir Önerim de olacak.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
İndirim zamanlarında servisten alıyorum genelde, veya kupon düşürürsem n11'den bosch marka alıyorum. Yağı da internetten alıyorum sanayiye göre çok daha ucuza geliyor.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
aracı mi yeni aldığım için şimdiye kadar yağ değişimi yaptım..yağ değişimi için de sağolsun @Murat abi internet üzerin den alı verdi.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Konu M3 fakat ben de mesajımı yazayım.

Genelde Fiyat/fayda durumuna göre değişiyor. Orjinal yağ filtresi 15-20 tl olduğu için orjinal alıyorum. Mesela radyatör hortumlarını yan sanayi aldım içime sinmedi gittim orjinalini aldım. Kelepçeleri de orjinal ile değiştirdim. Üst kapak contası yan sanayide terleme yaptı. Tekrar orjinalini aldım. Silindir kapak contası olarak yan sanayiye güvenmeyip orjinalini aldım. Radyatör kapağını 2 defa yan sanayi aldım, içime sinmedi, usta önerisiyle orjinalini aldım, daha dün geldi ama takmadım henüz.

Fakat bazı parçalar var ki, mesela motor kulağı, orijinali 1100 tl falan, yan sanayisi 100 tl. İş görecek bir parça olduğu için mecburen yan sanayi aldım.

Sizin önerinizi çok merak ettim?

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
n11 den alıyorum yagımı, filtremı de kampanya zamanı alıyorum fazl fazla stokluyorum. servıste degısım yapıyorum ıscılık verıyorum

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Subarum olduğu dönemde, filtre balata disk z rot vs gibi ürünleri aldığımız bir sistem vardı, ben de filtreleri ordan alır değişimi kendim yapardım, yine aynı yolu uygulayacağım da uygulamaya geçmeden önce sizlerin de görüşünü alayım dedim, belki sizin de kullandığınız bir site veya bir sistem vardır, Fiyatları buradan paylaşırım, arzu edenlere de yardımcı olmaya çalışırım inşallah...

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Evt arkadaşlar bahsettiğim yerden parça siparişi vereceğim. Bu seferlik sizlere duyurmadım, bazen uyumsuzluk oluyor iadesi de sıkıntılı biraz o yüzden kendim bir alayım bir dahakine toplu alım olur. Sepeti hazır ettim akşam siparişi geçeceğim. Hava-yağ-polen (blueprint) ön balata (feredo) hepsi 120 lira

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Evt arkadaşlar bahsettiğim yerden parça siparişi vereceğim. Bu seferlik sizlere duyurmadım, bazen uyumsuzluk oluyor iadesi de sıkıntılı biraz o yüzden kendim bir alayım bir dahakine toplu alım olur. Sepeti hazır ettim akşam siparişi geçeceğim. Hava-yağ-polen (blueprint) ön balata (feredo) hepsi 120 lira
yağ da dahil mi??

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Evet evet hava yağ polen ( polen iki parça mı) feredo ön balata, arka balata stokta yoktu

Yağ derken filtre :)

Yağı ayrı alacam motul 5w30 4 litre yetiyor mu? Subaruya yetmiyor du 4.33 alıyordu namıssız :)

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Evet evet hava yağ polen ( polen iki parça mı) feredo ön balata, arka balata stokta yoktu

Yağ derken filtre :)

Yağı ayrı alacam motul 5w30 4 litre yetiyor mu? Subaruya yetmiyor du 4.33 alıyordu namıssız :)
ben normal yağı sormuştm şimdi anladım.senin araç da yağ yakma varmı???
4 litre tam yetiyor.

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Bi eksiltme gözlemlemedim, mavi duman atma da yok. Sanırım yağ ile bir derdi yok :) 288 binde olması hasebiyle 5w40 mı koysam diye düşündüm ama baktım yağ yakma Esksiltme yok 5w30 ile devam edeyim dedim Zaten kıştayız

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
19D1AAB1-0055-4FFE-B477-3F1C8243C97D.jpeg
Malzemeler geldi, filtreler doğru mudur görselden bir teyit edin :) malum ben ilk defa alıyorum

Pijamam da efsane çıkmış :)

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Bir Allah'ın kulu da demiyor ki evet doğru filtreleri almışsın :D

Bu ayıp ile mazdagaraj ne kadar daha bu sektörde tutunur bilemiyorum. :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Polen ile hiç işim olmadı, yağ üstten çıkmış net seçemiyorum, hava filtresi de yan sanayi olunca, üstüne üstlük arabayı satalı 1,5 yıl geçmiş nasıl yorum yapayım mübarek insan. :) :)

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Polen ile hiç işim olmadı, yağ üstten çıkmış net seçemiyorum, hava filtresi de yan sanayi olunca, üstüne üstlük arabayı satalı 1,5 yıl geçmiş nasıl yorum yapayım mübarek insan. :) :)
:D :D :D deneyip görecez artık

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
aynı kasa dan ben de var da..benim de bilgim az abi ne diyelim şimdi:(
Benziyor gibi desen bari :d Mazda’nın filtreleri bu kadar ayırt edilemez mi yaw, Subaru’nun olsa 1km’den derim hangi araca ait olduğunu :d Şaka yapıyorum gülerek yazıyorum aman deyim yanlış anlaşılma olmasın, eleştirme felan yok, klavye ile duygular iletilemiyor diye belirteyim dedim ruh halimi ki genelde ruh halim goygoycu bir yapıya sahip :)

Üst Alt